Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 1:51 pm Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 66 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3
Message
Сготвено на: 30 Мар, 2007 12:59 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Хелоу :)
Първо здрасти dia. Да ти кажа аз съм изключително не религиозен човек, но аз си постя от инат, ей така да видя дали ще издържа. А относно рецептата...аз принципно такива жита и разни такива мюслита не мога да консумирам...да..глезла съм да, знам :mrgreen:
А на другите всички здравейте. Пиша с дорбата новина - Аз имам печка :lol: и идвам да си набера рецепти. Една седмица остана и тя най-тежката ама аз с печка ще си я карам, к'во да искам повече ;)
Относно растителния кашкавал, първо че сиренето и кашкавала са едно от нещата, които най-много ми липсват и никога не бих ги заменила за растителни боклуци, пък и дори и малко растителният кашкавал напомня за вкуса на кашкавала, което за мен пак не е по правилата.
MR.LAZY аз от всичко се въздържам :twisted:.
Открих чудесни задушени картофи в един супермаркет и са много вкусни, вярно малко скъпи, но мнооого вкусни, но сега като имам печка повече ще си готвим. :)
Дам, остава още една седмица и съм фрий. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Мар, 2007 1:09 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
hard_life написа:
MR.LAZY аз от всичко се въздържам :twisted:.


Мъкааааа! :cry: :cry: :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Мар, 2007 5:41 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Честито за печката, Hard_life :) Сега поне ще си отядеш на готвенко, ако и да е постно! За тоталното въздържание ти свалям всички шапки :mrgreen:
Ама пък кат се замисля, то едно време хората не са пушели, що да е забранен тютюна по време на пости :roll: (каза наркоманката).


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Мар, 2007 6:48 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
За тоталното въздържание ти свалям всички шапки :mrgreen:
Аз за съжаление не мога да сваля всички шапки. :P

Куцо пиле написа:
Ама пък кат се замисля, то едно време хората не са пушели, що да е забранен тютюна по време на пости :roll: (каза наркоманката).
Странно, къде си учила история? Пушенето, след проституцията е един от най-старите пороци на човечеството.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Мар, 2007 7:09 pm Пет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Пушенето в Юропата датира от XIV век - чакали са Кристобал Колон да донесе мат'риала :mrgreen:

П.П. Тогава не би трябвало да не се нарича "растителен" този кашкавал, на чийто етикет пише че съдържа казеин.

http://www.wikiznanie.ru/ru-wz/index.ph ... 0%B8%D0%BD


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Мар, 2007 8:39 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
yosif написа:
П.П. Тогава не би трябвало да не се нарича "растителен" този кашкавал, на чийто етикет пише че съдържа казеин.
Растителен се нарича всеки млечен продукт, на който са му поменили естествената мазнина с растителна такава: кашкавал, сметана и пр. Няма как иначе, освен ако не е произведен от соево мляко.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Мар, 2007 6:22 am Съб 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Ааааа, никога не бих предположил.
Най-съм се чудил на "растителната" сметана :cry: а тя каква била работата...


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Мар, 2007 2:02 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
MR.LAZY написа:
Пушенето, след проституцията е един от най-старите пороци на човечеството.

Но не и на християните конкретно :P


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2007 1:19 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
hard_life,

Как си след дългото постене.
Предполагам уважила си Великдена.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2007 4:09 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
О, аз мислех че съм писала :shock:
Явно съм се отнесла.
Та, да аз издържах :mrgreen: и само се фукам :P
На Великден изядох десет туфтета :oops: и от любимито ми картофено пюре на татко, аз направих мъфини, които не харесах особено, но пък хапнах :P
И в последвалите дни се отдадох на блаженства. Не съм предполагала колко хубав вкус може да има едно нещо като не си го ял дълго време :)
Благодаря за подкрепата на всички и на приятната компания.
Заявявам от сега, до година няма да постя :lol:
Горда съм че си доказах че мога да издържа и това беше важното. :)
Сега отивам в раздела за десерти да си избера какво да направя днес :)


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Мар, 2008 9:36 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
hard_life, тази година пак ли ще постиш?


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Мар, 2008 10:27 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз пък ,реших (понеже е много модерно ,поне около мен )да правя от понеделник протеинова диета.Не се усещам ,ама мъжа ми вика;не те ли е срам хората почват да постят, а ти минаваш само на месо.Замислих се.Не мога да постя ,ама и само месо също не мога.Дали сега да не постя,а след ВЕЛИКДЕН ДА МИНА НА ДИЕТАТА.? :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Апр, 2008 7:12 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Здравейте, здравейте, здравейте! :)
Отдавна не съм писала, ама защото този ремонт нашия още се точи. :shock: Даже сега като прочетох какви съм ги писала минлата година ми иде да се плесна по челото колко го разтягаме кат' локум тоя ремонт. Та за това и спрях да влизам че нещо и музата за готвене ми отиде та реших днес по случай празника да направя нещо и веднага се дотътрих тук. Освен това нещо се разочаровах от себе си, че не ме бива за готвач, щото нещо все не мога да ги докарам, а и наскоро по обстоятелства, които нямат нищо общо с мен разбира се гръмнах миксера. :shock: И сега си купих нов, но майка ми е нацелила някакъв с много ниска мощност и се върти съвсем бавно, та аз както ги натоварвам сигурно и той ще гръмне скоро. :lol:
Как да е, аз както казах и миналата година НЯМА да постя. :lol: Not again! Просто няма да се подложа на това пак, даже сега се чудя как съм издържала.
Макар преди да си мислех че постенето има и хубави страни като отслабване и подобни неща, не че ми трябва де :lol: ама така за положителна мисъл ми слушеже, но в крайна сметка разбрах че има и отрицателни страни. Какъв шок, а? :lol: Да речем, по време на постите не се яде шоколад, защото има мляко вътре и по тая логика трябва да търся негов заместител като локумените фафли, за които споменах по-горе и някои други такива едни вкусни боклуци, които не само че развалят стомаха, но и съдържат една такава много хубава и полезна захар, от която се надебелява много повече отколкото от шоколад. Това го казвам за тия, които мислят да постят някой ден. :P
Въобще тая година ще го давам направо към чукането...с яйцата де.
Даже сега мисля да започвам да се занимавам със спорт :lol: така за активност и раздвижване, че нали младите хора...пък и ако сега не си чупя костите, кога? :P
Та всяка година с ново начинание :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2008 10:25 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
hard_life, както вече се убеди, постенето е по-лесно с другарче. Същото е и със спорта
[hide]Ако имаш нужда от компания, ще спортуваме и говорим за манджи... :elef: :P [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Апр, 2008 4:16 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
:lol: Благодаря може и да се възползвам.
Аз принципно тоя спорт съм го почнала от Януари, та до момента съм на 0 тренировки. :lol:
Но като почна може да ти се обадя, а за рецепти с удоволствие ще си говоря с теб, от всички рецепти във форума, които гледам, твоите са ми любими. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Апр, 2008 5:25 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Чак се изчервих :oops:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 66 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot], Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB