Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:41 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 66 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 22 Фев, 2007 5:52 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Здравейте!
Реших тази година да постя и за това пиша, за да ми препоръчаре рецепти.
Принципно самата аз търсих, но тъй като в нас се прави ремонт и нямам възможност да използвам печка, та се интересувам от рецепти, за които не е нужно готвене. Та ако имате подходящи идеи, споделете ги:)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Фев, 2007 6:50 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ами то какво остава, когато нямаш печка? Сухоежбинки и салати. Хляб, маслини, зехтинец, зарзават, тофу ( :puke: ), ядки и това е.

Съболезнования за ремонта! Избрали сте лош момент, ремонт по време на пости не се прави, щото човек като пости, става по принцип изнервен (знам го от лични наблюдения върху кИлежки), а ремонтът допълнително нагнетява семейната атмосфера. Та може и до физически сблъсъци да се стигне... :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Фев, 2007 7:41 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Също така лютеница и морски дарове, локум.

hard_life, можеш да погледнеш Салати, ордьоври, мезета и закуски


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Фев, 2007 8:51 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
И сельодка :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Фев, 2007 10:35 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
IPA написа:
Също така лютеница ...

Първото нещо, което ми хрумна, беше филии с лютеница :)

Освен това ядки, покълнали семена, сушени плодове (дават много енергия), салати с майонеза (има нелоша соева, ако не е с изтичащ срок на годност)...

Ама без готвено... не си е работа...
Поне микровълнова, скара или дори термокана няма ли да има? :roll:

:idea: hard_life, Да вземем съфорумците да направим график и да те храним, докато се освободи достъпът до печката 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 9:05 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
И сельодка :mrgreen:


Тц, не става за пости!

Първо, не върви без водка. А по време на пости алкохол се не пие, секс се не прави, води се благочестив живот. :mrgreen:

Второ - риба е. Морските дарове са разрешени, щото, когато поповете са писали каноните за постите, тези пихтиестите не са били познати в нашата кулинарна традиция.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 9:24 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
В една стара моя книга има менюта за цялата година.
По време на Великденските пости рибата е поне три пъти седмично :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 9:28 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
В една стара моя книга има менюта за цялата година.
По време на Великденските пости рибата е поне три пъти седмично :roll:


Тази ще да е писана от някой безбожник. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 10:20 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Няма начин - при цензурата в царска Русия - да мине нещо неправославно.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 3:01 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Алеко, аз не съм омъжена :mrgreen:
Родителите ми правят ремонт. И аз реших че е не е хубаво време за постене, но реших да се пробвам все пак 40 дни да издържа. Принципно мога да си избера които и да е било 40 дни, но така реших да хвана модата :mrgreen:

Относно лютеницата, с нея доста се сприятелихме таз' седмица. От 5-6 дена само филии с лютеница нагъвам и бискви с овесени ядки...тук таме някой плод, но на лютеницата й разкатах фамилията. :lol:

За сельодката няма алкохол, а и мъж ша ми трЕбвЕ за след алкохола, та...УгромнУ грехУпадений...

Салатките нещо не мога да им свикна. Аз съм фенка на домати, краставици и сирене. А нито домати има хубави по това време, нито краставици, пък сирене не мога да ям...бе не ми е лесно :lol:

IPA, благодаря за линка, предледах го:)

biskvitka благодаря много съчувствието. Нашите принципно уважават факта, че не ям месо и общо взето ми помагат да си подбера меню. Въпреки че след като си купих една консерва шпроти и майка ми я нападна...но аз съм си виновна де. Риба не можеш опазиш от майка ми :mrgreen:.
А относно печката, тя няма да отсъства всичките 40 дни, просто сега докато оправим кухнята, още поне 1-2 седмици може би.
Иначе Микровълнова имам...май...може днес да е излязла от програмата.
Скарата и тя не присъства...а аз термокана нямам, ама то и Микрото върши работа


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 3:47 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Фев, 2006 4:43 pm Пон
Мнения: 81
hard_life написа:
та се интересувам от рецепти, за които не е нужно готвене.


пробвай разни пастети с тофу, орехи, с консервиран нахут (става чудесен хумус), с консервирани гъби (ма те обикновено миришат гадно)

например:Пастет с тофу


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 4:08 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
След лютеницата за тази седмица можеш да минеш на Кьопоолу.

Продава се и готово. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2007 6:02 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Геройка си ти, Hard_life... :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Фев, 2007 8:05 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
hard_life написа:
Алеко, аз не съм омъжена :mrgreen:


1. Не е нужно да си омъжена, че да станеш за резил. :mrgreen:
2. Никога не е късно да направиш тази фатална грешка! :P


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Мар, 2007 12:56 am Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Hard_life, как вървят постите? Тежък ли е животът :lol: без хапване на блажно, пийване, тия три работи?


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Мар, 2007 11:33 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Супи дето се заливат с гореща вода. И да набиваш фурми орехи (всякакви ядки)


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Мар, 2007 10:16 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Kabal написа:
Супи дето се заливат с гореща вода.

В готовите супи обикновено има животински мазнини, Кабал, дори в доматените и граховите.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Мар, 2007 9:48 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Kabal написа:
Супи дето се заливат с гореща вода.

В готовите супи обикновено има животински мазнини, Кабал, дори в доматените и граховите.


Това малце ме съмнява. Кой е луд да слага скъпи животински мазнини, когато химията предлага толкова по-богат избор! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Мар, 2007 10:09 am Пон 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Слагат говежда лой, защото инак не могат да сбият прашоляка на кубче :mrgreen:

Чес'на пионерска - пише го на всяко бОльонче :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Мар, 2007 10:18 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Оовечера ще прочета сичките бульончета у нас ко садържат. А и готовите супи са на прах не на кубчета.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Мар, 2007 10:37 am Пон 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Има и с растителна мазнина - разбирай - маргарин, но поне е от хубавия - напълно хидратиран.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Мар, 2007 4:47 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Привет месоядци :mrgreen:
Вече трета седмица почти успявам да се справя :P
Първата седмица въобще не изпитвах липса, даже го мислих за голям купон туй пусто постене. Втората седмица започнах се дразня от факта, колко много работи съдържат всевъзможни животински...неща (ей избяга ми точната дума). Като се почне от яйцата и млякото, които се съдържат в почти всички неща, които ям, та се стигне до всевъзможни яйчени ни нам к'ви си бъркочи. Като прибваим факта, че аз все още нямам печка, картинката ста'а мноу хубава. В края на втората седмица и началото на третата, осъзнах колко много ми липсват пържените кифтета и пържените яйца..и сиренето...и бишкотите...и чийзбургерите...ии да не продължавам, че ще припадна :brr:. Та стигнахме до края на третата седмица, в която спокойно мога да се оприлича с подивяла поради простата причина че вчера като се прибрах в къщи осъзнах че целият път от Училище до В къщи (някъде около има няма 40-59 мин) съм го минала в мечти за разтичащия се кашкавал върху чийзбургера на една в трамвая, което ме наведе на мисълта, че съм мноого изпаднала :lol:
Относно моите храни - с Лютеницата вдигнах скандал, не се обичаме вече. За първи път през живота си съжалявам, че мразя Кьополу. Ядките не ги пипам много, много. Нагъвам плодове. Пия промишлени количества Боза :mrgreen:, ям грах, който задушавам в масло...пардон маргарин. С готвача у китайския ресторант се разбрахме да ми прави ориз без яйцата :mrgreen:, така че общо взето това ще ми е деликатеса през следващите седмици. Нагъвам доста пържени картофи. Но най-вече нещата, които ям могат да се сравнят с пълни боклуци от сорта на солетки, бисквити, зърнени закуски и тем подобни простотии, които ми развалят стомаха, та нищо чудно да се уредя с някоя язва накрая. Това, което ме гложди е печката, защото аз принципно обичам да похапвам нещо готвено, топло и вкусно и когато вечерята ми мине с картонена кутия с овесени ядки ми 'зима здравето и целия следващ ден си го изкарвам на познатите и най-вече на случайните минувачи похпващи я пица, я дюнер, я питка с кибаПчИ. Абе въобще не ми е лесно. Дано скоро да пуснат печката, аз май ще успея да се уредя с един котлонец и сигурно ше добарам някоя и друга печена филийка :mrgreen:...колко малко му трябва на човек, а?
Вчера принципно беше голямо начинание, защото нямаше какво да ям и след 15 минутен разговор с продавачката в един магазин реших че от нея няма какво да си купя, а пък тя остана потресена, че не съм си купила някакви си там бисквити щото можело да имало остатъци от Мляко...та докато мислих какво да консумирам се хванах че захапвам листото на Карамфила, който тъй любезно ми беше подарен по случай 8 март. Така или иначе накрая се уредих с една ябълка. А също така открих и чудото Локумени фафли, които май ми омръзнаха вече.
Та да..благодаря за съветите, по някоя време пак ще пиша, че ся много се ооолях :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Мар, 2007 5:39 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Пак ще го кажа - ти си геройка. Изтръпнах от разказаното :shock:
Желая ти скоро да имаш печка, поне с гъбки да разнообразиш. За стомаха пийвай ментов чай, че верно ще вземеш да си докараш нещо :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Мар, 2007 6:09 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
hard_life написа:
Пия промишлени количества Боза :mrgreen:
Ми, ние с тая боза станахме известни в Европата. После ще кажеш дали има този ефект, който й се приписва :P

hard_life написа:
С готвача у китайския ресторант се разбрахме да ми прави ориз без яйцата :mrgreen:...
Файда няма, защото китайците пържат в животинска мазнина.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Мар, 2007 8:16 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Ми ние принципно сме приятли, щото аз често от там си взимам готова храна и той каза че специално за мен ги правил без такава мазнина, защото и аз знам че в животинска мазнина пържат и та прави там някакви магии, а и аз гледам да му досаждам често, че да не се хаби сега само за мен.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 66 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB