Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:02 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 19 Юни, 2007 4:16 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
Дали някой от вас случайно не е желирал Степ-чета. Много ми се приготвя нещо желирано, но безвъглехидратно. А същевременно с желирането не съм на "ти". :(


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юни, 2007 5:40 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ROSSI ROSSI, желирай бульон - пилешки или зеленчуков.

Аз също не съм желирала степчета, но от компоти и сокове се получава чудно желе, само дето е с въглехидрати :roll: .


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2007 10:48 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
:) Ама... не мога... Никога не съм го правила и не знам как.
Виждам, че има някакви пакетчета по магазините с желатин, но не знам каква е технологията. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2007 11:31 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ROSSI ROSSI, вземи на др. Йоткер и следвай инструкциите на опаковката. Той е най-добрият.

Български използвам само за козметично глазиране на плодове, иначе не се стяга добре и мирише лошо.

Общо взето технологията е следната: желатинът се накисва в малко студена вода, докато набъбне, разтваря се на водна баня или в микровълновата, като температурата не трябва да надвишава 60 С и след това леко се охлажда. Към него се добавя част от сместа за желиране и се разбърква, после се смесва с цялото количество. Накрая, за по-сигурно и ако сместа е течна, се прецежда, за да не останат гранулки.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2007 12:06 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2006 3:03 pm Чет
Мнения: 85
Location: София
Мерси много! :)
Спомням си, че майка ми навремето правеше разни желатинови феерии, но с желатин на листове, но аз нямам никакъв опит.
Ще пробвам! :)
Мерси :flow:


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Дек, 2007 3:45 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Ное, 2007 1:02 am Вто
Мнения: 98
Location: Атина
Съветвам да изхвърлиш тези химикали от употреба,защото са точно това:Химия!Особено ако имате деца.В Момента разглеждам съдържанието на едни дъвки за деца(за големи балончета),които много обичаХ заради богатите плодови аромати.Ами те са си направо вредни-сорбитол-подсладител Е420-забранен за деца,води до стомашни нарушения,оцветители като Е121-червен цитрусов,Е102-тартазин(в безалк.напитки,сладкиши,консерви-вреден за бременни)забранен в Норвегия и Австрия...и още много други!Списъкът е дълъг.Време е да вземем мерки и да се предпазим сами.Стига са ни взимализа будали и да ни пробутват това,което Света отдавна е забранил!!! :shock: о-Колкото по-цветно,толкова по-вредно! :puke:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Дек, 2007 1:48 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Понеже темата е за "степчета" и желиране, мога само да се съглася със Shokolatina за вредата и с Биски за по-подходящата алтернатива - компоти :)
Относно въглехидратите - и в прахчетатар и в компотите има подсладител, но компотите са по-калорични (и въпреки това далеч за предпочитане). С пресен сок ще има по-малко калории, но си е по-голяма играчка и няма да е така сладко...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB