Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:36 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 02 Авг, 2007 3:51 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ми щом искаш печени чушки, няма по-лесно от това. Печеш, чистиш и слагаш в пликчета във фризера, разделени на порции колкото за една салата. Така цяла зима ще имаш салата от печени чушки.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Авг, 2007 1:22 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юни, 2007 9:30 am Съб
Мнения: 4
Location: София
Алеко написа:
Ми щом искаш печени чушки, няма по-лесно от това. Печеш, чистиш и слагаш в пликчета във фризера, разделени на порции колкото за една салата. Така цяла зима ще имаш салата от печени чушки.


Нямаше как да пренеса до София замръзени чушки, защото имам само една хладилна чанта, а беше пълна и за това ги затворих в буркан с една лъчивка сол. Казаха ми, че стават като току що изпечени и освен за салата стават и за готвене. Същото направих и с патладжаните - печени, обелени и нарязани в буркани с 1 чаена лъжичка сол. Лютите чушки затворих с оцет до резката на буркана, 1 с.л. олио, 1 ч.л. сол, 1ч.л. захар, няколко зърна черен пипер и магданоз, като преди това бяха леко запечени.

Пестото стана страхотно - излязоха 3 буркана с около 700 мл зехтин, 250 гр. настърхан пармезан, около 400 гр. орехи, 7- 8 скилидки чесън и няколко букетчета босилек + малко сол.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Авг, 2007 1:32 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
На следващата среща, непременно да донесеш.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB