Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:54 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
 Рецепта: Шоколадов Кейк
Сготвено на: 10 Авг, 2007 11:54 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=45&id=5088

Реших да се опитам да го направя това, само че нещо ме съмнява. Изглежда ми много просто :P
Пък и не виждам никъде в рецептата да дават набухвател...пък не съм много наясно още с техниките, но нали без набухвател няма бухне...трябва ли да сложа въпреки че не пише вътре?



 Profile  
 
 Рецепта: Шоколадов Кейк
Сготвено на: 11 Авг, 2007 9:10 am Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пък аз обичам простите рецепти :P
[hide]Хи-хи, като мен :lol: [/hide]

Ще стане и без набухвател, но трябва да се отделят белтъците от жълтъците и белтъците да се разбият на сняг. Те се прибавят най-накрая към тестото, като се бърка на ръка, с широка шпатула, за да остане тестото пухкаво.
Няма да се надигне много.

С това количество продукти ще се получи едно съвсем миниатюрно сладкишче (50 г брашно е по-малко от 1/3 ч.ч.), с размери около 10 на 15 см :roll: , а с това количество захар и шоколад ще е доста сладко, ама може и да греша; сигурно целта е да се хапне съвсем мъничко...

Hard_life, разкажи после, какво е станало :plz:

P.S. Нищо не споменават за това, на каква Т се разтопява шоколадът и че сместа се оставя да се поохлади малко, преди да се добавят яйцата, за да не се получи омлет.


 Profile  
 
 Рецепта: Шоколадов Кейк
Сготвено на: 11 Авг, 2007 6:17 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Аз пък не обичам простите рецепти, защото така винаги вземат че пропуснат някой детайл, който както казваш ти може да направи сладкиша ми в омлет :lol:
Аз реших сама да пробвам и го направих, не сложих набухвател, но също така не направих и така, както ти каза (защото сега го прочитам) и направо джурнах всичко, както си беше...
Общо взето стана там нещо...на мен не ми харесва, но пък майка ми го омете за отрицателно време :P
Не ме бива нещо в тия сладкиши, сигурно защото не обичам много сладко. Явно като не се правят с любов нИ стАА работата :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Шоколадов Кейк
Сготвено на: 12 Авг, 2007 10:33 am Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
hard_life написа:
Не ме бива нещо в тия сладкиши, сигурно защото не обичам много сладко. Явно като не се правят с любов нИ стАА работата :mrgreen:


И аз съм така, затова сладкиши приемам с голямо удоволствие като подарък. :mrgreen:

Ама кой да се сети да ми подари... :cry:


 Profile  
 
 Рецепта: Шоколадов Кейк
Сготвено на: 12 Авг, 2007 12:32 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Готин нарича този тип рецепти (не простичките, а написаните не както трябва) "недоклатени" и е прав...


 Profile  
 
 Рецепта: Шоколадов Кейк
Сготвено на: 12 Авг, 2007 12:40 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
biskvitka написа:
Готин нарича този тип рецепти (не простичките, а написаните не както трябва) "недоклатени" и е прав...


Да, много ми хареса съставката "орехи". :lol:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB