Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:44 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Авг, 2007 10:08 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Авг, 2007 9:33 pm Чет
Мнения: 2
Location: София
Преди 2-3 години опитах домашно приготвени кисели краставички със смокинов лист. Както ми обясниха тогава, смокиновият лист е консерванта, който съхранява краставичките след като втасат. Резултатът е много добър! Корнишончетата се получаван с лек, приятен аромат на смокиня, солено-кисели в резултат на естественна ферментация, умерено хрупкави и трайни. За приготвянето на един буркан 750 гр. отиват два свежи смокинови листа: един на дъното и един отгоре. Опитах ги и във вариант с люта чушка - пикантно и вкусно. Никакво варене и никакъв оцет. В буркана се слага само 1 с.л. сол. Не се херметизира първите 12-14 дни. Но не помня, дали им се слага лук, чер пипер или чесън. Ако някой е правил такава сурова трушия от корнишони със смокинов лист ще му бъда благодарна да сподели опита си с мен.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Авг, 2007 8:54 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошла, irina_sudakova,

Не знам, как се правят краставички със смокинов лист. Аз съм опитвала само такива с листа от вишни и касис, но не съм правила лично, засега не правя туршии :oops:

Имам рецепта за краставички в тиква, ако искаш, ще я напиша :roll: Но не е със смокинови листа...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Авг, 2007 4:06 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Авг, 2007 9:33 pm Чет
Мнения: 2
Location: София
Ще съм Ви благодарна biskvitka за една нова за мен рецепта. Аз все пак си направих експеримент със смокиновите листа. Направих 4-5 буркана с оцет и стерилизирани и 4-5 буркана само със сол без стерилизиране. След десетина дни, до две седмеци, ще напиша във форума впечатленията си от резултата.
Чакам рецептата за краставички в тиква или тук или на e-maila ми.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB