Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:52 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
 Рецепта: рецепта за киш?
Сготвено на: 27 Авг, 2007 11:55 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Търся рецепта за солен киш. Не помня къде видях нещо страшно апетитно на вид - приготвено в "къдрава" тавичка с тънка коричка острани и отдолу, а плънката беше от нещо бяло и "въздушно" (предполагам смес от яйца, млако и сирена), но същевременно достатъчно плътно че да могат да се редят на различни слоеве в него зеленчуци - тиквички, чушки, моркови, доматчета. Изглеждаше страхотно на вид - много леко, цветно и апетитно. Ще съм благодарна за всякаква рецепта или насоки, а за останалото - ще експериментирам. Пък вероятно ще ми хрумне и как да "пренапиша" рецептата за супер диетична кухня ;)
10х


 Profile  
 
 Рецепта: рецепта за киш?
Сготвено на: 27 Авг, 2007 12:00 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Meg, имам няколко рецепти, но не са изпитани :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: рецепта за киш?
Сготвено на: 27 Авг, 2007 12:07 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Много благодаря :) Така или иначе винаги добавям по нещо от себе си и порменям както ми дойде музата, но те и резултати са такива - на магия ;)


 Profile  
 
 Рецепта: рецепта за киш?
Сготвено на: 28 Авг, 2007 10:59 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Ето какво открих: киш се прави във форма с по-големи къдрици от тези на тарта и е малко по-висок. Плънката е от яйца, мляко / сметана и зеленчуци или меса (прословутият Киш Лорен е с пушена шунка).

Тестото е маслено, като класиката е с мас (тя може да се замени с палмова мазнина), което не се връзва с твоята диета без мазнини :roll: .

Конкретни рецепти ще пусна малко по-късно.


 Profile  
 
 Рецепта: рецепта за киш?
Сготвено на: 28 Авг, 2007 11:52 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Благодаря, biskvitka :)
Определено ще е трудно без мазнини, глутен и животинщини, но имам идеи и веднага щом направя нещо, ще споделя опита в диетичната секция. Вкусът нама кък да е същият, но за хора свикнали с разликите сигурно ще от (стига да постигна нещо сносно). А оригиналните рецепти ще изпалзвам за любимия :)

(Вчера, както си бях с всички пазарски торби, се намъкнах в един магазин за битова техника и посуди и си излязох доволна с въпросната "по-едро" къдрава тавичка и щпатулка за нея :) Ама като ми влезе муха в главата, няма отърване!)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB