Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 5:43 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
 Рецепта: Брашно
Сготвено на: 29 Ное, 2007 7:44 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мацо, подозирам, че е грис.
А защо е кисел? Напоследък все попадам на брашно от покълнала пшеница, може и това да е било такова :roll:

Не мога да те посъветвам, какво брашно да купуваш - и на мен това ми е много сериозен проблем - каквото и да взема, тестото лепне и се разлива, не втасва и не държи форма :evil:
Не е от майстора - днес опекох едни питчици от чуждоземско брашно, много хубави станаха, хем не им дадох много време да втасват!


 Profile  
 
 Рецепта: Брашно
Сготвено на: 03 Дек, 2007 2:37 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Биски, не било грис. Според свекървата това брашно било за разни козунаци и други такива екстри - синьо СОФМЕЛ - и в него било имало набухвател. Като успях да докопам етикета в магазина видях, че пише "аскорбинова киселина". Явно от там идва киселото. Но какво прави въпросната киселина в брашното ми е непонятно напълно за мен. И честно казано не съм сигурна, че въпросната киселина е толкова безвредна след като е в такова огромно количество. Както казах 1 чаена лъжичка от 3 супени лъжици брашно.


 Profile  
 
 Рецепта: Брашно
Сготвено на: 05 Дек, 2007 1:29 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Мисля, че знам какъв е проблемът с брашното (една приятелка работи като технолог в мелница) - в последните години глутеново съдържание не е високо, което е причина за проблемите описани от Биски. При произвоството на хляб допълнително добавят глутен и други подобрители; това е една от причините да се вдига цената.
Но това не дава отговор на въпроса "Какво брашно" :(
Явно чевек трябва да се надява на по-добри реколти...


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Брашно
Сготвено на: 03 Авг, 2010 6:55 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Яну, 2010 9:13 pm Чет
Мнения: 1
Маца написа:
Преди няколко дена правих нещо с брашно, не помня вече какво, и реших да го пресея. От 50-те грама, които пресях в ситото остана около 1 чаена лъжичка с дребни, бели топченца, които бяха леко кисели на вкус. Направо се чудя с какво съм си застроила манджата например. Брашното е на Софмел стандартното. Вече не знам какво брашно да купувам.
И някой има ли представа какви са тези бели топченца?


Превод: Мацо, всичко в България се прави от химия, това са само част от съставките на брашното. Не виждаш ли, че от 1 кг нищо не излиза!!!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB