Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:51 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 05 Фев, 2008 4:34 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Дано не съм объркала мястото за този въпрос...

Някой има ли идея каква газова бутилка мога да ползвам за газов плот с два котлона? Звъннах в сервиза на магазина, от който мисля да купя плота, за да се информирам, но момичетата там изобщо не можаха да разберат защо не искам за плот с два котлона да купувам бутилка, която заема близо четвърт кубик място, тежи 20 кила и се сменя веднъж на 8 месеца :( Идеята ми е да ползвам по-малка бутилка (поне на половина или 1/3 на стандартните бутилки), защото просто няма къде да дяна голямата в моя кухненски бокс... А доколкото ми е известно накрайниците на маркучите за различните бутилки са различни. Самите газови плотове се продават без маркучи и накрайници, защото се монтират задължително от сервизен специалист, който си подбира маркуча и пр. спрямо източника на газ (бутилка, тръби).


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Фев, 2008 9:24 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Май и ти не си наясно какво точно искаш. Има бутилки които са 1/3 от стандартна газова бутилка и са със същия накрайник (може да им се сложи редуцир вентил). Има и къмпингови дето са със съвсем различен накрайник. Проблема е, че ако не е голяма бутилката трябва да я зареждаш а не може да я заменяш. Има бензиностанции дето продават газ и имат накрайник за зареждане но на накрайника на стандартна бутилка или тази дето казах, че е 1/3 от стандартната. Всички останали се зареждат на специално място, такова е на околовръстния път преди бояна има една бензиностанция на която пълнят на кантар. Трабва да решиш колко голяма бутилка искаш и къде да я зареждаш и как за да може да те посъветваме какво точно искаш.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2008 12:16 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Много ти благодря, Кабал! :) Точно за различните винтили ставаше въпрос! Сега съм наясно с опциите :) Питах защото в къщи имаме три бутилки - две стандартни - за газовата печка и газовия плот, дето баща ми ги носи да се пълнят веднъж в година на бензиностанцията три преки по-надолу. Третата бутилка е за къмпингов котлон, и нея я пълнят на същото място. А разликата във винтилите е очевидна дори и за мен ;) Явно просто трябва да си купя бутилка (или две, за да не се притеснявам кога ще свърши) каквато ми пасва на пространството и сервизният специалист ще се съобрази с наличното...


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2008 1:13 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Меги, ако кухнята ти се прави по поръчка, питай проектанта. Може пък човекът да знае...


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2008 6:41 pm Сря 



Да, проектантите обикновенно знаят. Поне нашият знае и ще монтира той шесте котлона, които сме замислили (имаме голяма кухня и обичаме да готвим). Но ние сме на природен газ, и мъжът ми е специалист по газта, така че аз хабер нямам.

Но нашата газова двойка си я купихме заедно с много накрайници.


  
 
Сготвено на: 11 Фев, 2008 3:22 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Благодаря за споделените опции. Хич не се сетих за проектантите на кухнята, защото обикновенно знам повече от консултантите в магазините :( :( :( Просто преди да направя нещо чета и питам много, а те явно се задоволяват само с обучението, което са минали :( :( Но със сигурност ще питам; все пак никога не знае човек; може и да ме изненадат приятно :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB