Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:30 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 16 Фев, 2008 3:38 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Здравейте на всички тук,аз съм нова ,макар, че се опитвам отдавна да се регистрирам тук.Още не се оправям добре със сайта.Наскоро имах един спор в един друг уж кулинарен сайт.Може ли някой от тук да ми даде информация за антипаста.Благодаря предварително.И много поздрави на сем.Гурман.


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 16 Фев, 2008 10:22 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Какво по-точно те интересува?
В Италия на антипаста викат всякакви предястия, които се хапват преди пастата.
А кои са сем. Гурман?


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 16 Фев, 2008 11:37 pm Съб 



Хахахаххаха, миш-маш, май и в другия форум имаш спор с МЕН. Хахаха, ще падна!!!!!
И все пак пак ще кажа--предястие е !!!!

Но може и да греша....ако някой знае повече, нека да каже :)


  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 12:07 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Здрасти Далка,не грешиш относно спора.Наистина е смешно.Днес ми бе първото писане тук,което се оказа продължение.......Аз не споря,че не е предястие,но е зеленчуково,и риба(охладени) ,и в никакъв вариант не съдържа палачинка.Виж рецептата на Деница за антипаста което си е класическо.
А относно другото питане за сем.Гурман,мисля ,че те ако имат желание сами ще се покажат.Все пак те ме насочиха към този сайт,за което съм им много благодарна и искам да им кажа ,че много ми липсват.


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 12:23 am Нед 



Здравей, наистина на Дени предложението за антипасто беше по-добро, но тя и затова спечели :) Повече усмивки от мен. Все пак предястието си е предястие :) Аз също не си падам по солени палачинки, смятам че палачинките са само за десерт. Но...както и да е.
Смятам, че тези спорове са ненавременни точно сега и точно тук.


  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 12:56 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Да права си,Далка, нека изчакаме и видим някои други дали ще пишат и всеки сам за себе си ще реши.Да не превръщаме и този форум ,в "онзи другият".На мен ми е любопитно и само това е.


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 1:06 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Здравей миш маш,

антипаста значи предястие и може да е всякакво, включително брускета, паста или полента.
Ето ти едно предложение с хляб.


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 8:09 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Благодаря ти IPA, за предложението и обещавам да се възползвам от него.Но все още очаквам и други мнения какво е това антипаста(о).И ако е така както пишеш ти,кое я отличава според теб от пастата,ако предястието съдържа паста./...


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 8:37 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Разбирам, смущава те пастата в думата антипаста.

Ето ти превод от гугъл от италиански на английски.

Според енциклопедия Британика - едно от първите предястия

Според Мериъм-Уебстър речника - който и да е от типичните италиански ордьоври, като първо нещо от менюто.


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 9:30 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Благодаря още веднъж.Току що го прегледах и мисля,че всички сме прави.Когато е като предястие е предимно зеленчуци,месо ,риба ,гарнирано с брускети ,или други хлебни или без тях,а когато е като салата може и да е с паста (ПастаСалата) или вид антипаста.ООх,тази вечер ще спя спокойно,защото и аз се обърках вече,ама май съм упорита като магаре.Всички в къщи вече знаят за антипастото,и сега чакат да го опитат поне. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 17 Фев, 2008 11:34 pm Нед 



миш-маш, хубаво е да си упорит. Аз много държа рецептите които са оригинални да си останат такива. Затова и аз търся отговори. В случая ти пожелавам успех!!! Аз бих избрала за антипасто нещо типично италианско като например панирани калмари, пълнени гъби с морски дарове, пържени тиквички, панирана моцарела или запечени месни равиоли, брускети (с босилек моля), дип с артишок и спанак, сотирани едри скариди с чесън. Айде, спирам да пиша, че ми потекоха лигите.


  
 
 Рецепта: Антипаста
Сготвено на: 18 Фев, 2008 12:55 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Разбирането си за това какво е "антипасти" придобих от колегите си италианци и от италианските ресторанти. За мен това е предястие от обработени зеленчуци, понякога със сирена, рядко с добавката на нещо тестено.. Личното разбиране и дефиницията обаче не рядко се разминават... ;)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB