Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:42 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 19 Мар, 2008 7:16 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 18 Сеп, 2006 5:05 pm Пон
Мнения: 12
Имам половин кг патешки филенца, кажете как да ги приготвя.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2008 8:24 pm Сря 



Патешкото е хубаво със сос от плодове.
Или пък като пилешко по всяка една рецепта.

Може да подправите със зехтин, риган, босилек, чер пипер, пръжваш ги леко. После ги мяташ в тавичка и готово.

Може да мариновате с лимонов сок и чесън, после запържвате и пак на тавата докато станат крехки.


  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2008 11:30 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз бих ги мариновала здраво преди да ги обработвам. По принцип пуешко и пилешко филе мариновам за няколко часа (които понякога се превръщат в денонощие :) ) и след това или на тефлонов тиган без мазнина или във фолио и във фурната.
Моята почти стандартна марината е вино, соев сос, горчица, мед, чесън, кимион задължително, черен (шарен) пипер. Може и без мед, виното да се замени с друг алкохол.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Мар, 2008 12:49 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
daniela_jd написа:
Имам половин кг патешки филенца, кажете как да ги приготвя.

Като пилешко филе (бялото месо). И гъската, и патицата са с много натрупани мазнини и лой, но самото им месо е сухо, особено бялото.
Всяка рецепта, в която има пилешко бяло месо ще подхожда.
Мога да ти подхвърля една идея - защо не ги направиш на големи сърми с кисело зеле.
Освен зелевите листа, за тази рецепта ще ти трябва известно количество бекон, пресен или пушен, нарязан на много тънки, но широки ивици, в които да увиеш патешките филенца, разбира се, като прецениш колко голямо парче или няколко малки парченца от филето да сложиш. Според мене, най-добре ще стане с наерязани по-малки парченца от филето. Освен парченцата филе можеш да добавиш и малко луканка, суджук, бабек или шпеков салам, нарязан наситно. По принцип тук не вървят особено подправки, но можеш да пробваш с малко количество чубрица или джоджен, което повече ти е любимо по вкус. Лично аз бих добавил като подправка настъргана лимонова кора, ще придаде много свежест и ще олекоти като цяло вкуса. Мисля, че би подхождало и малко количество лапад и/или спанак, също с цел облекчаване и придаване на по-пролетен елемент.
Успех в комбинирането! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Мар, 2008 2:20 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Готин, това ще си го заплюя като любими сърми. :)
Аз съм месоядно животно и идеята да направя сърми само от месо ми се струва направо великолепна. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB