Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:37 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 
Message
Сготвено на: 22 Апр, 2008 7:55 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Яну, 2005 1:38 am Съб
Мнения: 19
направих баница с такива кори по коледа. нарязвах всяка кора на четири парчета и всяко парче потапях в тава със студена вода. за сметка на това плънката беше по- суха. Четох, че към водата може да се сложи и содаизбрах по- широка тава,за да не се трупат много кори


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2008 3:11 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
И аз се пробвах с тези кори (не помня марката). Стана страхотна баница!!! Дори аз се престраших да я опитам :lol:
Плънката реших този път да я направя на две части (млякото и яйцата разбити заедно, сиренето натрошено отделно). Корите мазах старателно с мазнина (тирбушон още нямам, ама пък хубави домакински четки за мазане бяха сред първите ми придобивки :lol: ) и поръсих много основно със сместа от яйца и мляко - направо си стана като намазана палачинка. Със сиренето го давах по-кротко, защото беше въз солено. Понеже корите бяха елипсовидни и доста големи за моите разбирания, намазах първо повсеместно с мазнина, свих на две по дължина и осново намазах с мазнина, после наносох плънката. Навих рехаво като палачинка и положих в добре намазената тавичка; отново намазах останалите сухи части с мазнина. Върху навитите кори ръснах остатъка от млякото и яйцата. Понеже идеята беше баницата да е за закуска в 6:30 ч. (!), я приготвих след вечеря и я оставих покрита с фолио да нощува в хладилника. Сутринта само я изпекох - точно 30 мин. :) И за моя изненада беше много сочна и вкусна :)
Баба ми сама си точи корите за баница, но нейната винаги е доста мазна и никога не бухва (тя май изобщо не слага кисело мляко) - не е мой тип определено. С тези кори никак не се получи мазна и бухна много добре. Предполагам защото оставих млякото да си поседи с малко сода за хляб преди да го объркам с яйцето и понеже така щедро омазах корите с получената смес.
Мога само да се присъединя към общото становище тук, че на тези кори им трябва повечко плънка (и може би мазнинка), за да не стои баницата суха.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2008 4:21 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз явно съм забравила да споделя неуспеха си с такива кори. Моята проба излезна странна, добре изглеждаща на външен вид, но самите кори ми миришеха, освен това малкото Маче си поръча баницата, хапна две хапки и останалото преседя 3 дена.
Аз си правя баницата с обикновени готови кори и винаги я одобряват, тази не беше най-успешната.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB