Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 5:47 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 
Message
Сготвено на: 16 Апр, 2008 1:02 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Най-накрая намерих кори, които не са на мечкоубиеца.
Но досега с такива не съм работила. Не са замразени, от хладилна витрина са.
Изглеждат доста дебели и вероятно са кръгли - още не съм ги разпечатала.
Не че не мога да карам на нюх, но предпочитам някой с опит да сподели.
Помагайте приятели.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 2:31 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Кажи марката, няма да ти утрепем мечката. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 2:34 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Хватката при по-дебелите кори е следната: плънката се прави малко по-сочна, повече като количество, а самата баница е добре да се пече на духалка, за да не остане клисава.

Няма значение, дали е вита, или корите ще се налагат (ако са големи, се надиплят леко).


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 3:03 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Правила съм баници с тортили, мексиканските. Спомням си, че в плънката пропусках киселото мляко, тъй като освен плътни, те не са сухи.

Производител е ЕТ Нила, обл. Варненска, намерих ги в Пикадили в мола до Хемус.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 3:32 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз съм правила баница с ръчно точени кори ,готови купени и наистина там трябва плънката да е по сочна иначе остава суха.А наскоро гледах и реших да пробвам с ръчно точени от мен ,а пък мъжа ми ги въртя,след кратки указания от мен защото щях да улепя всички стени и тавани,не съм много сръчна в тази област ,а той е техничар.След този труд за да не се издъня сложих много плънка,и и ефекта беше следният,корите тънки ,станаха на мехури като за изложба ,ама от многото сирене и яйца остана клисава.После ми казаха ,че с такива кори трябва да е по суха плънката,най много 1 яйце.Тогава става като тези готовите баници от някоя добра фурна.Та иди разбери ,за различните кори ,различни плънки.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 4:02 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Значи като отворя опаковката ще се правя на д-р Хаус. Дано диагнозата ми да е точна. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 4:08 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Ами дано,че иначе е много жалко като вложиш близо 2 часа мисъл и труд и най накрая пациента отиде в кошчето. :)
Иначе аз съм оптимист ,пак ще точа,само чакам някой да ме ядоса, за да се развъртя с точилката.


Last edited by миш маш on 16 Апр, 2008 4:11 pm Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 4:10 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
:spam: Мацки, оправихте ми настроението, благодаря ви! :kiss:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 4:19 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
миш маш написа:
Ами дано,че иначе е много жалко като вложиш близо 2 часа мисъл и труд и най накрая пациента отиде в кошчето. :)


Че то само пазаруването ми отне повече време, магазинът е голям, пък има и много други магазини. ;)

biskvitka написа:
:spam: Мацки, оправихте ми настроението, благодаря ви! :kiss:


Щом е за теб, винаги Биски. :kiss:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 9:01 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:

biskvitka написа:
:kiss:


:kiss:


Егати! Колко много целувки за една баница. А аз защо не получавам?


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2008 9:48 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко, да звънна на ЗМ, да те поцелува малко :P


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2008 1:04 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
IPA, направи ли баницата ,че сетих за нещо.В първите кори такива пресни,ръчно точени когато ги купих си вървяха с рецептата.Вместо олио,корите се мажеха с разредена майонеза и сирене ,а с едно яйце и остатъка от майонезата се мажеше отгоре.,плюс няколко парченца масло.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2008 2:32 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мда, още се облизвам. :lol:

Нямаше никакво упътване на опаковката.
Корите се оказаха 3 на брой с диаметър 60 см, колкото ми е широка и кухненската маса. Никакъв шанс да ги надипля и в най-голямата ми тава. Не можеха и да се навиват, късаха се.
Слагах корите така, че стърчаха от всички страни извън тавата, после плънката, завивах с остатъка от кората, където много се припокриваше късах и налагах по средата. Така се получиха 6 реда кори.

Плънката(яйца и кисело мляко) трябва да е наполовина на тази, с която правя фините кори - стана доста сочна.

Самите кори са много вкусни, нищо общо с онези тънките боклуци.

И тъй като не съм правила баница от почти половин година, реших като е гарга да е рошава - само с немско масло. Ипов остана безмълвен( щот му беше пълна устата :mrgreen: ).


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2008 5:06 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
... Ипов остана безмълвен( щот му беше пълна устата :mrgreen: ).


Присъединявам се към безмълвието му! Знае човекът кога да приказва и кога да папа!


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2008 5:20 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Даа, кой е по-отнесен. :roll:

Ми нищо не съм писала за сиренето - слагам го натрошено, мярка - на око.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Апр, 2008 10:31 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
IPA написа:
...сиренето... мярка - на око.

За тези очи май вече ще ни бият :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Апр, 2008 10:39 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ми мога да не лъжа, ама ако се налага, мога и да излъжа (все някъде има дадено количество - я в нет-а , я в някоя книга). :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2008 7:55 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Яну, 2005 1:38 am Съб
Мнения: 19
направих баница с такива кори по коледа. нарязвах всяка кора на четири парчета и всяко парче потапях в тава със студена вода. за сметка на това плънката беше по- суха. Четох, че към водата може да се сложи и содаизбрах по- широка тава,за да не се трупат много кори


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2008 3:11 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
И аз се пробвах с тези кори (не помня марката). Стана страхотна баница!!! Дори аз се престраших да я опитам :lol:
Плънката реших този път да я направя на две части (млякото и яйцата разбити заедно, сиренето натрошено отделно). Корите мазах старателно с мазнина (тирбушон още нямам, ама пък хубави домакински четки за мазане бяха сред първите ми придобивки :lol: ) и поръсих много основно със сместа от яйца и мляко - направо си стана като намазана палачинка. Със сиренето го давах по-кротко, защото беше въз солено. Понеже корите бяха елипсовидни и доста големи за моите разбирания, намазах първо повсеместно с мазнина, свих на две по дължина и осново намазах с мазнина, после наносох плънката. Навих рехаво като палачинка и положих в добре намазената тавичка; отново намазах останалите сухи части с мазнина. Върху навитите кори ръснах остатъка от млякото и яйцата. Понеже идеята беше баницата да е за закуска в 6:30 ч. (!), я приготвих след вечеря и я оставих покрита с фолио да нощува в хладилника. Сутринта само я изпекох - точно 30 мин. :) И за моя изненада беше много сочна и вкусна :)
Баба ми сама си точи корите за баница, но нейната винаги е доста мазна и никога не бухва (тя май изобщо не слага кисело мляко) - не е мой тип определено. С тези кори никак не се получи мазна и бухна много добре. Предполагам защото оставих млякото да си поседи с малко сода за хляб преди да го объркам с яйцето и понеже така щедро омазах корите с получената смес.
Мога само да се присъединя към общото становище тук, че на тези кори им трябва повечко плънка (и може би мазнинка), за да не стои баницата суха.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Юни, 2008 4:21 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз явно съм забравила да споделя неуспеха си с такива кори. Моята проба излезна странна, добре изглеждаща на външен вид, но самите кори ми миришеха, освен това малкото Маче си поръча баницата, хапна две хапки и останалото преседя 3 дена.
Аз си правя баницата с обикновени готови кори и винаги я одобряват, тази не беше най-успешната.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB