Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:42 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 20 Май, 2008 10:06 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Изпаднала съм в дълбока творческа дупка и не мога да измисля какви солени палачинки да направя. А трябва да ги направя, за да не отидат зян палачинките. Месото ще е кренвирши (по същата причина), за кашкавала е ясно. Намират ми се всевъзможни зелечунци, но просто не мога да преценя с каква плънка да ги направя - имам два вида гъби, моркови, царевица, пресен и стар лук, китайски смеси, всевъзможни замразени заленчуци, сосове също се намират доволно количество (или поне съставките за тях)... Някакви идеи??
(срам ме е да кажа, но иде реч две палачинки само - повече няма кой да ги яде; т.е. неща като палачинкови солени торти, не ми вършат работа)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2008 11:35 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Аз съм правил отдавна със зеле, месото и кашкавал. Друг варянт е гъби кисели краставички колбас и кашкавал


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2008 3:20 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Благодаря за идеите! Хрумна ми нещо четейки ги и ако се получи добре, утре ще се похваля. Ако не - ще има нова тема в "Провалите" :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2008 6:36 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
Изпаднала съм в дълбока творческа дупка и не мога да измисля какви солени палачинки да направя. А трябва да ги направя, за да не отидат зян палачинките. Месото ще е кренвирши (по същата причина), за кашкавала е ясно. Намират ми се всевъзможни зелечунци, но просто не мога да преценя с каква плънка да ги направя - имам два вида гъби, моркови, царевица, пресен и стар лук, китайски смеси, всевъзможни замразени заленчуци, сосове също се намират доволно количество (или поне съставките за тях)... Някакви идеи??
(срам ме е да кажа, но иде реч две палачинки само - повече няма кой да ги яде; т.е. неща като палачинкови солени торти, не ми вършат работа)


Разчистване на хладилника и фризера? :P
Моята идея.
Сместа за палачинките - вид Патафри, т.е., брашното, солта, газирана вода или бира (по вкус и предпочитание) - разбити с миксер или пасатор. Белтъците - на пяна и в последния момент добавени с внимателно разбъркване.
Пърженето - в тефлонов тиган с мъ-ъ-ъ-ничко масълце.
Правиш две палачинки (после да не съжаляваш "Уста кучешка, разяжда се..." народна поговорка :P ), ама големи, за да ги прегънеш. Държиш ги на топло. Може и четири по-малки, за да ги захлупиш.
Пълнежът: Кренвиршите на къси жулиени, 2 глави стар лук на кубчета, двата вида гъби на малки парчета, 1 ч.л. червен пипер, щипка бял пипер, съвсем малко индийско орехче, малко лимонов сок.
В тиган слагаш най-напред лука, малко мазнина и сол. Задушаваш докато лукът омекне, добавяш кренвиршите и гъбите, пържиш 5-6 мин. Поръсваш с червения и черния пипер и веднага добре разбъркваш.
Ако имаш пресни зелени чушки - на парченца заедно с лука, в началото.
Стават и печени от буркан, но вече заедно с кренвиршите.
Моркови - не, царевица - не.
Когато тази смес е достатъчно изпарена, добавяш разбитите с малко сол жълтъци. Разбъркваш, докато жълтъците се пресечат и побелеят. Но непрекъснато, за да не се залепят.
Пресният лук на средни парченца - без обработка, върху пълнежа.
Сглобяване: Ако са четири палачинки, една отдолу, една отгоре, ако е една голяма - пълнежът в едната половина, за да я захлупиш с другата половина в стил пица Калцоне.
Пълнежът, леко поръсване с индийско орехче, няколко капки лимонов сок, наръсване с пресния лук, захлупване с останалата част на палачинката.
Чиния, нож вилица, бира, салфетка. :P
Хапване и благославяне на автора на идеята с добра дума. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2008 11:38 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Мерси, gotin :)

Всъщност, забърках нещо на 6-то чувство преди да прочета предложението ти и се получи изненадващо добре (опитах малко, обирайки полепналите остатъци от соса по тенджерката - въз соленичко за моя вкус, но вкусно :). Бутнах идеята във "Фюжън кухня" преди малко :)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2008 11:59 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
:)
Meg написа:
Мерси, gotin :)
Всъщност, забърках нещо на 6-то чувство преди да прочета предложението ти и се получи изненадващо добре (опитах малко, обирайки полепналите остатъци от соса по тенджерката - въз соленичко за моя вкус, но вкусно :). Бутнах идеята във "Фюжън кухня" преди малко :)


:) :) Чудесно си се справила, след като е имало овации. И след като и на тебе ти е харесало. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB