Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:24 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 03 Фев, 2009 1:06 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
Преди години бях на гости на мои приятели в Норвегия. Освен че ядох невероятна яхния от северен елен, една вечер ме поканиха в едно малко испанско ресторантче. Не помня какво беше основното ястие, но към него поднесоха нещо приличащо на маргарин, а както в последствие се оказа, това било смес от краве масло и бяло вино. Доколкото се разбрахме на немски , разбивали затоплените на водна баня масло и вино и получената смес се сервира при стайна температура... Някой знае ли как се приготвя това? Уверявам ви, че беше много вкусно !!! Мажехме я на едни малки хлебчета с хрупкава коричка...

PS: Ходи ми се до Норвегия... Но къде точно се намираше кръчмето...


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Фев, 2009 4:11 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
emzeperix, испанците ползват зехтин, в изобилие им е. Но ако си в Норвегия и маслото е по-достъпно, нямаш магданоз и спестяваш чесъна, тъй като е в ресторант, може да е някаква вариация на сос Verde - само това намерих като комбинация на зехтин и вино, но с много магданоз, чесън.
Ако ти е проблем английския ще помагаме.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Фев, 2009 12:29 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
IPA написа:
emzeperix, испанците ползват зехтин, в изобилие им е. Но ако си в Норвегия и маслото е по-достъпно, нямаш магданоз и спестяваш чесъна, тъй като е в ресторант, може да е някаква вариация на сос Verde - само това намерих като комбинация на зехтин и вино, но с много магданоз, чесън.
Ако ти е проблем английския ще помагаме.



Въпросното "нещо" имаше консистенция на маргарин. Съмнявам се испанският готвач да го е направил с масло поради липса на зехтин. Точно пък в Норвегия нищо не липсва! :horn: Така че мислете му - до края на годината искам да сме открили рецептата! Иначе ще претендирам да бъда изпратен на разноски на форума до Осло, за да търся кръчмето! Или още по-добре до Испания - там за някой друг месец все ще попадна на резептата! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Фев, 2009 5:01 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
[quote="IPA"]emzeperix, испанците ползват зехтин, в изобилие им е. Но ако си в Норвегия и маслото е по-достъпно, нямаш магданоз и спестяваш чесъна

Въпросното "нещо" имаше консистенция на маргарин. Съмнявам се испанският готвач да го е направил с масло поради липса на зехтин. Точно пък в Норвегия нищо не липсва! :horn: Така че мислете му - до края на годината искам да сме открили рецептата! Иначе ще претендирам да бъда изпратен на разноски на форума до Осло, за да търся кръчмето! Или още по-добре до Испания - там за някой друг месец все ще попадна на рецептата! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Фев, 2009 5:37 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
emzeperix,
а като търсиш в нета и като излизат примерно тези неща :
1. http://www.cooks.com/rec/view/0,1655,14 ... 98,00.html
2. http://www.free-old-time-cooking-recipe ... sauce.html
3. http://www.bigoven.com/160775-White-Win ... urre-Blanc)-recipe.html
не те ли устройват?


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2009 1:38 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Юли, 2007 6:29 pm Пон
Мнения: 58
Location: дупница
Благодаря, Лени!
Проблемът е че не зная английски и не мога да се ориентирам добре в страниците, които си ми пратила... :oops: Май първата поне по състав е доста близо до това, което съм описал. Ще помоля някой да ми преведе и след това ще се опитам да приготвя рецептата! Обещавам да докладвам за резултата!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Фев, 2009 10:19 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Ок, щом имам време ще ти попреведа, пък дано сме улучили!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB