Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:59 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 
Message
Сготвено на: 17 Мар, 2009 7:52 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 17 Мар, 2009 5:07 pm Вто
Мнения: 4
Location: Русе
Знае ли някой нещо по-вече за продуктите конфи,а и от там за ястията ,които се приготвят с конфи,.....
Аз съм много малко запознат и знам само,че това са продукти приготвени с преваротелна топлинна обработка печене в ъв фурна или комби,конвектомат идр. на ниска температура (70-80)' в продължение на 3-4часа в зависимос от вида на продукта.
Нещо като антипасти,но не само от зеленчузи и пак участват в различни ястия ,като основен или доп.продукт......
Мерси....


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2009 11:02 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Да нямаш предвид коМфи?


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2009 11:51 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 17 Мар, 2009 5:07 pm Вто
Мнения: 4
Location: Русе
Мисля,че е КОНФИ.
Какво е КоМфи?????
А и Конфи е естествен начин за консервиране на продуктите,като пастъоризацията,....нещо като изсушаване+запичане на което се дължи трайноста и добрият им вкус.......


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2009 12:39 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Конфи идва от френското Confit и е начин за съхранване на храна за по-дълго време. Практикува се много отдавна, преди да са открити разните фурни, комби, конвектомати и др.

Купували сме консерви с гъше месо, което си беше като буркан консервирано месо от село - добре сварени парчета месо с костите и малко бульон. Може да се яде натюр, може и да се направи на ястие.

Думата конфитюр също идва от конфи.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2009 3:52 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
vfs написа:
Какво е КоМфи?????
Comfy food


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2009 5:50 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Vfs, има рецепти за приготвяне на различни зеленчуци и меса конфи. Както написа IPA, това може да се месни консерви, но също така зеленчуци или плодове, използвани за гарнитури към различни ястия и десерти. Кромид лук конфи и чудесна гарнитура за гъши дроб. Например нашият миш-маш във Франция би се казвал - чушки и домати конфи с бъркани яйца.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2009 11:18 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 17 Мар, 2009 5:07 pm Вто
Мнения: 4
Location: Русе
kristi написа:
Vfs, има рецепти за приготвяне на различни зеленчуци и меса конфи. Както написа IPA, това може да се месни консерви, но също така зеленчуци или плодове, използвани за гарнитури към различни ястия и десерти. Кромид лук конфи и чудесна гарнитура за гъши дроб. Например нашият миш-маш във Франция би се казвал - чушки и домати конфи с бъркани яйца.

Това което ми разясняваш съм го писъл и аз , за примера с миш-маша не съм съгласен,няма нищо общо,..Аз правя миш-маш за 2мин и 36 сек.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2009 11:23 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Kristi беше споменала лимони конфи


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 9:23 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
vfs написа:
Това което ми разясняваш съм го писъл и аз , за примера с миш-маша не съм съгласен,няма нищо общо,..Аз правя миш-маш за 2мин и 36 сек.


vfs, позволи ми да не се съглася с твоята рецепта за миш маш. Аз задушавам чушките и доматите , докато се изпари всичката вода и остане на олио и леко започне да се запържва и чак след това се слагат яйцата. Значи по дефиниция за зеленчуци конфи (множество рецепти във френските сайтове,където зеленчуци конфи се отнася до продукти, подложени на продължителна топлинна обработка, до пълното изпаряване на водата и получаването на гъста маса, подобна на конфитюр) чушките и доматите в моя миш маш са си чисто конфи.


Що се отнася за лимоните конфи, както ми напомни Биски, те са наистина консервирани лимони и се използват като подправка в различни видове тажини.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 10:25 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Кристи, аз винаги съм правила по твоя начин миш-маша и всеки път се потрисам като ми кажат, че това била много бърза манджа. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 1:54 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Маца написа:
... и всеки път се потрисам като ми кажат, че това била много бърза манджа. :)


И аз като теб, Мацо. Защото за мен, ако не се отдели само олио от миш маша, след като му сложа яйцето, значи не съм бъркала достатъчно и не съм го направила както трябва. А ако се прави за няколко минути - е яхния, а не миш маш.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 2:12 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
kristi написа:
Защото за мен, ако не се отдели само олио от миш маша, след като му сложа яйцето, значи не съм бъркала достатъчно и не съм го направила както трябва. А ако се прави за няколко минути - е яхния, а не миш маш.


И аз го правя по същия начин. Времетраенето ми зависи от сезона - в началото на лятото крехките чушки тип севрия се приготвят много по-бързо от есенните месести чушки. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 2:34 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Няма как да не си напиша мнението за манджа чието име използвам за ник. :) Винаги съм смятала ,че миш маша нито е проста, нито е бърза манджа. А иначе аз я правя единствено и само със чушки сиврия по гореспоменатият начин.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 2:47 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Значи много сме тия, които го правим с конфи. :)

Мацо, нали искаше завързано име за някоя манджа - чушки и домати конфи, миксирани с яйца. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Мар, 2009 3:01 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Значи много сме тия, които го правим с конфи. :)

Мацо, нали искаше завързано име за някоя манджа - чушки и домати конфи, миксирани с яйца. :lol:


За това специално ядене ще изчакам по-благоприятни цени и време. Но си права, доста е завързано :) .


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Мар, 2009 2:59 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 17 Мар, 2009 5:07 pm Вто
Мнения: 4
Location: Русе
Аз не питах за манжи от хартия ,богати на акролеини и катрани....
Продуктите конфи се приготвят предимно с топлинна обработка печене,на "тих огън" докато се изпари по-голямата им част от водата(както спомена един колега по горе)
Няма лошо да си говорим за Миш-Маш,освен ,че спамим.......


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB