Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:59 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 
Message
 Рецепта: Декорация
Сготвено на: 01 Май, 2009 10:23 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Hard_life, не се шашкай, тортата ще стане прекрасна!

Шоколадът се оцветява още докато е разтопен, обаче боята ще трбва да рзтвориш не във вода, а в малко масло или да сипеш направо с клечка за зъби от прахчето.
За да не се пресече шоколадът, той се разтопява на водна баня и е много важно да не попадне вода в него.

Сега обаче се замислих, колко труд, време и пари ще хвърлиш, без да имаш голям опит и необходимото оборудване за шоколада...
Хрумна ми друга идея: да ползваш готови бисквити (или да направиш нещо по-лесно), които да покриеш с глазура от 1 с.л. кондензирано неподсладено мляко, 75 г пудра захар и няколко капки боя.

За писане и рисуване на фини линии аз използвам разтопен черен шоколад, който наливам в корнет (фуния от хартия за печене). Отворът на фунията е около 2 мм, иначе става прекалено дебел надписът. Трябва да се работи бързо, ако е студено.

Ето тук се вижда, колко криви и грозни стават рисунките, като се втвърди шоколадът ("рисувах" на балкона през зимата).


 Profile  
 
 Рецепта: Декорация
Сготвено на: 01 Май, 2009 2:04 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Ох :lol:
Каква специална техника ми трябва за този шоколад? Ако го разтопя, разлея на един плод и изрежа плочките и после ги оставя да се втърдят няма ли да стане?
Аз си мислех за друг вариант, ако намеря от някъде някакви квадратни/правоъгълни формички и излея по малко шоколад и ги оставя в хладилника докато се втърдят...


 Profile  
 
 Рецепта: Декорация
Сготвено на: 03 Май, 2009 11:40 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Ми аз си купих един бял шоколад днес и ще го разтопя да видя какво ще успея да направя, ако стане ще направя и другите така, ако не...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB