Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 1:56 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 51 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 14 Юли, 2009 11:13 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ще съм много благодарен на всички, които споделят личен опит за това как са оцелели в Гърция хранително. Ако ни се усмихне късмета, ще идем семейно до Халкидики, където намерих много прилична оферта за спане в студио с малка кухня за 85 паунда за 7 дни. От там нататък стои въпросът с изхранването.

Бил съм в Солун преди 8 години, но по кръчми не съм ходил и нямам представа ка са цените. А, да не забравяме, че ще сме в курортен град. Та, някакви идеи, освен подразбиращото се носене на храна от тук?


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юли, 2009 12:50 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Фев, 2006 4:43 pm Пон
Мнения: 81
има едни супермаркети , които са подобни на нашите "Фантастико".
две вериги са, едните са Masoutis (Μασούτης) а другите са Arvanitidis (Αρβανιτίδης). Цените са с 10-20% по-високи от тукашните.
Ние така я карахме миналата година баш в тия райони.
Пазаруваш и си готвиш разни аламинути или нещо по-завързано , ако не те мързи ;)
има и много магазини за прясна рибка :P
и кръчмите не са много по-високи като цени сравнено с наш'те кръчми по #@&#$ :evil: черноморие.

единственото, което на мен не ми хареса, бяха високите температури, които в интервала 9-21 напълно изключват каквато и да е физическа активност извън сянка или вода :-?
приятна почивка!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юли, 2009 8:55 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Rosko, много ти благодаря за бързия отговор!


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2009 3:10 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Аз съм била на Ситония в 2 различни градчета / селца. Освен Масутис, споменат от Роско има Лидл, имало и Корфюр, който аз не забелязах. Има купища малки магазинчета, в които не е много по-скъпо отколкото в големите магазини. Но инфото им за цените е друго. Обикновено ценита същите като тук, но в евро, с някои незначителни разлики. Обаче имат най-различни промоции и намаления на различни продукти. Някои неща са по-евтини дори и от тук при тези намаления. Тестените им произведения от рода на готови за печене баници и прочие са твърде скъпи, те са такива и в баничарниците. Месото е почти двойно, но има и по-евтини варианти. Зеленчуците бяха на прилични цени, почти като тук през юни, а някои и по-евтини.
Относно храненето навън - Гирос, пицарии, таверни. Гирос сандвичът върви около 2.50 евро, а порцията 5 евро, но пък стига на голям човек да се нахрани. Пиците са между 5 и 10 евро от средния клас.
В таверна, истинска и автентична, до сега не съм била, въпреки многото ходения. Но знам от приятели, че ако решиш да ядеш и пиеш излиза между 25 и 50 евро за дву-три членно семейство.
Ако имате котлон мисля, че ще можете да се изхраните подобаващо и на прилични цени. Но това е при положение, че не пиете кафе навън, което беше за мен и винаги е един от най-сериозните, неоправдани разходи. Пия по 3-4 кафета на ден.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2009 4:05 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Тенкю, дами. Да, наистина кафето е много скъпо, но да му мисли двойно-препечената. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2009 3:59 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Аз бях миналото лято в Ставрос и това ми е второто лято там. Незнам как е в хотел, но когато си под наем при частни лица, има хладилник, котлон и посуда в стаята. Ние си купихме нескафе и си закусвахме сутрин банички, които са много вкусни - има със сирене, спанак и тиква - струваха около 1,5 евро. В хлебарниците има и други видове тестени закуски, все между 1,5 и 2 евро. Навсякъде има бакалници, или малки, а понякога и големи супермаркети. Цените бяха като в Б-я, даже понякога - по-ниски. В ресторантите можеш да се нахраниш за около 7-10 евро. Продават се и готови ястия за в къщи, на кило. Цените са разумни, качеството - отлично (поне там, откъдето купувахме). На плажа - чадърите и шезлонгите са безплатни, но трябва да консумираш поне едно кафе или нещо друго. Кафето беше 2 евро, а безалкохолните - 3. След това можеш да си седиш цял ден.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2009 4:44 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Е да де, баничките, обаче като се замислиш 2 евро баничката си е почти 4 лв, а в българия са около 80 ст. Иначе не са никак лоши, но много мазни. Кафетата съм ги пила на цени от 1 евро до 4 в зависимост от заведението, местоположението и прочие. И наистина е така със заведенията на плажа, много са удобни, чисти, хубави чадъри - заслужава си да пийнеш едно кафе, бира или сокче за да ги ползваш.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2009 11:44 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Сега сме пред поредната дилема - дали за 290 евро за седем дни за трима души да вземем закуска и вечеря, което излиза по 6,90 евро на човек (Бирочерпеца яде като голям човек) за едно ядене. Т.е. ако в заведение можеш да хапнеш за 7-10 евро, не е ли по-добре да ядем ресторантска манджа, вместо хотелска?


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юли, 2009 6:59 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
То и хотелската манджа пак е ресторантска. Можеш да имаш приятна или неприятна изненада. В хотелите, на бюфета винаги имаш избор, проблема може да дойде от повтарящи се дневни менюта. Но пък знаеш точно колко ще платиш предварително и не си надхвърляш бюджета. В ресторанта лесно можеш да се увлечеш в сметката, но да отидеш в Г-я, и да не ядеш октопод на скара, си е жив грях, според мен. Проверете дали има включени напитки във вечерята в хотела, защото те доста вдигат сметката в ресторантите, а и в хотелите, ако се плащат допълнително.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2009 6:19 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Бутилка 0,5 л рицина е по-евтина от една бира по заведенията.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Юли, 2009 10:57 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
За 290 евро си е прекрасно да имате и храна. Обикновено хотелската храна е достатъчно добра, даже понякога много добра. И не чак толкова еднообразна. За тази цена няма да може да се храните два пъти дневно по ресторанти и таверни.
Пробвайте първия път да ви е организирана храната, а пък там на място ще разгледате магазините и ще прецените за следващия път.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юли, 2009 12:34 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
То, май вариантът само със спането отпадна, защото в сайта, където намерих спането, могат да поръчват само ингелизи. Така че, дръж се, Грекьо, шоп че яде.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юли, 2009 9:22 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Последно резервирахме за полупансион. Септември месец ще разказваме, може и един кулинарен репортаж да направим.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Юли, 2009 2:40 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И ние ще сме септември месец в Гърция, живот и здраве. Ще налазим остров Корфу, но след репортажа на Маца няма смисъл да пускам нов.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Юли, 2009 7:20 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Хайде, не се мързеляви. Винаги гледната точка е разлина.

БТВ, за Корфу имаше доста по-добри оферти, но 700-те километра + ферибот ни отказаха. Може би другата година.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Авг, 2009 10:38 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
И ние ще сме септември месец в Гърция, живот и здраве. Ще налазим остров Корфу, но след репортажа на Маца няма смисъл да пускам нов.


Алеко, моят беше доста ограничен, само 2-3 селца /градчета. А и наистина и гледната точка и стилът ти (не че аз мога да говоря за свой стил изобщо) ще са коренно различни. Така че, моля всички, които ще ходят някъде да пишат, че ми е любопитно да видя другия ъгъл.
Аз във Варна изкарах една седмица, но не си заслужава да пиша каквото и да било освен:
"Едно късо кафе, моля."
"Лаваца или експресо?"


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Авг, 2009 10:19 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
:lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Сеп, 2009 9:20 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Положението е много трагично - заради младежа не стъпваме в друго заведение, освен в МД :x и дори и там вече не яде всичко...


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Сеп, 2009 11:19 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Положението е много трагично - заради младежа не стъпваме в друго заведение, освен в МД :x и дори и там вече не яде всичко...


Това в Гръцко ли Биски?


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Сеп, 2009 10:04 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Точно там. Не ще гироси, сувлаки, да не говорим пържоли. Но чийзбургер яде много.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Сеп, 2009 12:42 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Дани пък не ще да чуе и да помирише, камо ли да хапне нещо друго освен морски дарове. То не бяха скариди, октоподи, миди, сепии, риби меч, то не беше чудо. Аз пък муам гирос, та ми плющят ушите.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Сеп, 2009 10:08 am Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Да, споделя. Със закуска и вечеря на шведска маса с българи, германци и гърци мога да кажа, че беше въпрос не на оцеляване, а как да ядем по-малко. С това хранително изобилие не можахме да пообикаляме по кръчми. Но все пак ще има репортаж.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Сеп, 2009 6:56 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
MR.LAZY написа:
.... Но все пак ще има репортаж.


А така, сега стоя и потропвам нервно на клавиатурата в очакване на купищата репортажи:))


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Сеп, 2009 8:34 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
От самото начало на темата си знаех че заглавието е сбъркано, по-подходящо беше 'как да се спасим от преяждане' . :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Сеп, 2009 8:36 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ние определено ще се върнем позакръглени.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 51 мнения ]  Към страница 1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB