Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 5:35 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 51 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 14 Сеп, 2009 8:24 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Маца написа:
А така, сега стоя и потропвам нервно на клавиатурата в очакване на купищата репортажи:))
Ако няма още репортаж, сърди се на Бисквитката.

IPA написа:
От самото начало на темата си знаех че заглавието е сбъркано, по-подходящо беше 'как да се спасим от преяждане' . :mrgreen:
Не знам защо се бях наплашил, че няма да ни стигнат парите. А и с бюфета на вечеря си беше изненада.

Алеко написа:
Ние определено ще се върнем позакръглени.
Не ви ли омръзна да стоите толкова много време?


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Сеп, 2009 5:05 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Утре тръгваме да проверим на място дали ще оцелеем хранително. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2009 10:38 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Утре тръгваме да проверим на място дали ще оцелеем хранително. :mrgreen:


И ние утре, ама следващото на твоето:)) Аз съм сигурна, че ще оцелея хранително, съмненията ми отдавна отпаднаха. IPA, пак там ли?


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Окт, 2009 9:05 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Ное, 2007 1:02 am Вто
Мнения: 98
Location: Атина
Само, че тук в Гърция едно сувлаки- (пита гиро се казва още) струва около 1.70 - 1.80 евро, което е нищо за тукашнита цени, една баничка е не по-малко от 1.50, а като сметнеш,че ядеш месо и е невероятно вкусно, не като в Б-я, където питката е някаква арабска, като вестник, никакъв вкус, и слагат вътре ориз :shock: , само за да отбият номер, че пълнят с нещо, зеле, сосове някакви...И струва 3 лева, за две дадохме 6 и ме заболя сърцето! А в една готина пицария, където ходим редовно, една голяма пица е 5 -7 лв.
Та така, не повторих повече от "опита за имитация" на Бг дюнери!


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Окт, 2009 9:35 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Е, в София има и добри дюнери, но трябва да знаеш къде да отидеш. Иначе гиросите са наистина вкусни, но са много различни от дюнерите (шаварма, както е на арабски).


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Май, 2011 9:37 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Quote:
А, иначе без храна се намират супер тънки оферти, ама не знам как се оправяте с храненето. На нас предишните пъти с осигурени закуска и обяд т.е. трябваше само за обяда да се грижим, ни излезе соленичко. Почти не сме яли по кръчми, само от супермаркети и гироси.
- каза Шефът:)))

Понеже се забъбрихме за самоизхранването в Гърция си позволих волността да пусна нова тема:)

Никога не съм била луд фен на предварително определените хранения тип полупансион, а Всичко включено е опция, която съм опитвала веднъж или два пъти и то с огромно отвращение:)) Просто не обичам такъв тип хранене. Въпреки много добрите хотели, в които съм била, и невероятната кухня, която в повечето случаи е имало, аз някак се чувствам неудовлетворена и недовършена:) И затова когато ходим на почивка в Гърция за повече от 2-3 дни си наемаме апартамент или студио с кухненски бокс. Изобщо не ми пречи факта, че ще готвя по време на отпуска, даже напротив. Стандартната процедура е от тук да измисля какво ще ядем седем дена, естествено приблизително, да закупя някои основни продукти като месо, пиле и други такива, да ги "ръгна" в хладилната чанта и после да си ги готвя на воля. За зеленчуците и "консумативите" като хляб и разни дреболии разчитам на големите супермаркети, предпочитам Масутис. Прясна риба винаги си намираме в съседното село, което и да е то:)), но опитът там не е особено добър защото все попадаме на едни твърде сухи риби. Аз не се наемам да правя октопод, понеже технологията не съм я изпитала, затова го пропускаме със съжаления. Поне 3-4 хранения минават извън апартамента било заради факта, че сме отишли на по-отдалечен плаж или пък заради желанието да пробваме някоя препоръчана таверна. Обедите ни в такъв случай са минавали с гироси или сандвичи и нещо като скара от плажните заведения, а вечерите обикновено в ресторант. Ресторантите (таверна, псаротаверна и прочие...) наистина не са евтини и изобщо не може да се ходи всеки обед и вечеря, освен ако не си суперманиак:), но за 1-2 пъти става. Първата година си купувахме банички от местната фурна докато не се изнервих адски защото бяха прекалено скъпи. Втората година си правех баничките сама с готови кори, содени питчици и всякакви други бързи занимавки. Мисля че цялото ми семейство е доволно от това. Ето това е.

Що се отнася за 2-3-4 дневните екскурзии, там обикновено залагаме на закуска и вечеря, защото това са си екскурзии - обикаляме по цял ден плажчета, селца и паланки, не остава време за готвене и затова разчитам някой друг да ми сготви, но както казах по-горе, не съм особено щастлива въпреки доста добрата кухня на 4 и 5 звездните хотели.
Ще се радвам някой друг да сподели опит.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2011 12:57 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Шефе:)) Извинявай, ще лепнеш ли поста ми към онази тема?:)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2011 1:40 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Готово!


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Май, 2011 11:12 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Видимо притеснени за изхранването на сем, Мацови им звъннахме, за да се уверим, че всичко е наред с изхранването. Оказа се, че и тя като нас пъшкат и едвам храносмилат. Ще се замисля дали друг път ще взимам ол инклусив.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2011 3:49 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Шефе, сега в края на юни отиваме да се самоизхранваме, но както казах, вече е разработена историята и нямам притеснения. А този път се изхранвахме идеално, но без готвене поради липса на ресурси за целта:)
Този път попаднахме на страшни места, евтини таверни, капанчета на плажа - изобщо рай за всички:)


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2011 10:54 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Колкото и да е евтина таверната под 20 евро за двама няма как да стане и то с по бира на човек. За там може да е евтино, ама по два пъти на ден...


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2011 9:17 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Е да, два пъти дневно на таверна излиза малко скъпичко, а и аз не съм чак такъв фен на ходенето по кръчми, че да издържа такова хранене. Но не си прав, че минимума е 20 евро. Наистина на повечето места цените са приравнени, но има таверни (рибни или нерибни, не ми се рови за точните имена), в които можеш да хапнеш за около 15-тина евро.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2011 9:29 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Това, което съм виждал за 15 евро е комбо меню за двама. А, чаветата нали и те трябва да ядат?

Колкото до самоизхранването, имай предвид, че тази година ДДС по-високо и цените в магазините - също.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Юни, 2011 5:41 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 03 Юни, 2011 5:12 pm Пет
Мнения: 7
Location: в сърцето на града
обожавам гръцката и турска кухня и винаги като ходим в гръцко и турско, особено второто се връщам с 4-5 килца отгоре :pig:


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Юни, 2011 2:36 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Добре дошла, Dundi4ka! Готин аватар си избрала :).

Dundi4ka написа:
...и винаги като ходим в гръцко и турско, особено второто се връщам с 4-5 килца отгоре :pig:
Tell me about it. Точно пет кила качих за 10 дни след последния ол инклусив.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юни, 2011 2:17 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Забелязах го този номер с цените, но предимно на горивата, хранителните стоки някак не ми изглеждаха така застрашително скъпи, но и както казах, организирам нещата от тук още.
Шефе, били сте на най-туристическия ръкав и нещата там са малко по-комерсиализирани и скъпи. Около Уранопули и между 2-ри и 3-ти ръкав е много по-спокойно и в резултат на това не надуват цените.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2011 10:45 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Нова сводка за хранителното оцеляване:))
Седем дена на Ситония, Торони на самоизхранване. Резултатът беше добър - няма твърд удебелени членове на фамилията, изобщо не сме стояли гладни. Ето и системата: Сутрин - закуска на терасата със сандвичи, баница с готови кори направена от мен или закупени от съседния магази захарни гевречета. Обядът - предимно навън, но не предполагаемия гирос, който се оказа, че няма чак такова разпространение в Торони. За обяд всъщност използвахме т.нар Кантина. Кантините са каравани, в които или до които правят скара, понякога и на дървени въглища. Скарата е всичко от наденички до пържоли, че даже и кренвирши за хот дог имаше:) Цените на един сандвич са като на гироса около 2.50 евро, но порция в чиния, с малко гарнитурки е около 3 евро, тоест по-малко от порцията гирос. Вечерите, с изключение на една вечер в таверна на пристанището на Неос Мармарас, си бяха мое производство, но твърде улеснено да го наречем. Качамак, спагети, печено пиле, кюфтета на фурна, че даже и една вечер, когато доста закъсняхме просто направих принцеси:) Тази година готвих по-малко поради доста доброто време за плажуване и обиколката на страхотни плажове. Относно цена на храната за целия ни престой: От София напазарувах каймата, пилето, колбаси за закуска, кашкавал и сирене и разни други такива продукти като спагети, царевичен качамак и прочие, за около 50 - 60 лв. В Гърция около 50 евро за обядите (включително деня на заминаването, където се "метнахме" на някакъв гирос, твърде скъп около 15 евро за тримата) и 40 евро за таверната. Пазаруваната храна в супермаркета, включително зеленчуците - максимум 35 - 40 евро. Тоест, към 150 евро всичкото ядене, като отбелязвам, че можехме и да съкратим тези разходи, но аз непрекъснато налитах на някакви чудеса, от които едното беше цвят от тиквички, който панирах - невероятен:)) И накрая. Ако човек иска, може да си изкара доста добре хранейки се самостоятелно, особено ако не е фен на АЛИН и също така трудно понася всеки обед и вечеря да ходи на кръчма, пък била тя и таверна. Икономическата част на нещата също не е за изпускане, особено предвид кризата навсякъде.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2011 10:50 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Този вариант е добър, но стаята трябва да има кичънет, както му викат.

Колко плащахте за спане?


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2011 10:59 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Този път бяхме в студио за 50 евро на вечер. Има и доста по-евтини студия, но нашето беше буквално на брега, а улицата, която в Торони минава пред всички хотели беше зад гърба ни. Тоест, ако се разрови човек може да намери и студио за около 30 - 35 евро. Гръцките хотелчета, тип семейни почти винаги имат кухня или кухненски кът. Така че това не е проблем, единствената пречка е обикновено нежеланието на готвещия да готви и по време на почивка, но за мен това не е никакъв проблем.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Юли, 2011 12:01 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Дай Боже всекиму такава булка :).


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 3:43 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Ное, 2011 3:42 pm Пон
Мнения: 44
един съвет от мен - не яжте миди в гърция. Не питайте защо :)


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 6:56 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Кажи ни все пак, готови сме да понесем истината. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 12:01 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
MR.LAZY написа:
Кажи ни все пак, готови сме да понесем истината. :mrgreen:

.... и да я посрещнем мъжки с голи гърди :)

И така като се каже "не питайте защо" моментално ми се ще да запитам, така че чакаме отговор.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 12:06 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Ное, 2011 3:42 pm Пон
Мнения: 44
лоши спомени и кофа хапчета за корем :)


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Ное, 2011 12:19 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Маца написа:
.... и да я посрещнем мъжки с голи гърди :)
Подкрепям напълно начинанието :)

mu6muro4ko написа:
лоши спомени и кофа хапчета за корем :)
Е, то няма гаранция, че и у нас няма да ти се случи.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 51 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB