Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:16 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 17 Авг, 2009 7:29 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Reserve написа:
Разбира се, търсил съм из нета...имам и книжката на Димитър Мантов, така, че ще ви бъда благодарен да не повтаряме...но пък ако сте ги изпробвали, моля, споделете....


По-добро от книгата на Димитър Мантов не съм виждал, при положението, че притежавам над 200 готварски книги...
Но си позволявам да ви дам една идея - защо не опитате в някой манастир, а още по-добре - в Светия Синод, откъдето ще ви дадат (предполагам) много повече информация, а е възможно да имат и готови рецепти, макар и непубликувани, а това е особено ценно.
Също, можете да опитете да се свържете с манастири или манастирски настоятелства и в Македония или други източно-православни страни с функциониращи манастири. Включително и да потърсите връзки по Интернет със съответните страни като използвате ентусиасти по форумите, Скайп, Фейсбук или други начини за контакти.
Надявам се да съм ви бил полезен.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Авг, 2009 11:55 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
Благодаря за идеите, много са полезни.

Във връзка с този проект който надявам се си разгледал (може да си говорим на ти, нали е форум все пак...) аз подържам тясна връзка със Св. синод, още повече, чакам всеки момент да стана част от тяхна работна група по повод манастирите.
Що се отнася до другите страни, ще поровя, но се надявам и форума да помогне...това ми беше и изначалната идея...повече хора, повече информация...
Всеки посещава различни форуми, различни сайтове...
Тук е мястото да отбележа, че рецптите от магерницата (така се нарича манастирската кухня) са уникални за всеки манастир, защото зависят от местополежнието му. А във съврменната кухня може да се окаже, че манастирите са последните екологично чисти местенца окол нас.
Та това искам да направим един отделен раздел за екологична кухня, максимално близка до природата....


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB