Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 2:37 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 24 Авг, 2009 2:51 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2009 2:27 pm Пон
Мнения: 5
Търся нейспечени слънчогледови семки. Живея в чужбина и понеже тука никъде не намирам от тези черните ами само от черно-белите които се продават за птици и гризачи, се питам дали мога да поръчам от чужбина сурови семки и да си ги печа сама. Тези черно-белите както се продават тука, са много твърди и имат по друг вкус.

Да може някой да ми каже магазин, които праща в чужбина?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2009 12:01 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Здравей Sunny и добре дошла.

Според мен трудно ще намериш БГ сайт, който доставя до чужбина, най-малкото заради начина на плащане. Тук все още се смята, че наложеният платеж е част от електронната търговия.

Другата спънка е високата цена за пощенски разходи. Няма ли вариант някой да ти прати колет до там, където живееш?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2009 11:37 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2009 2:27 pm Пон
Мнения: 5
Здрасти. Аха, значи е трудно. Аз си мислех че мога да плата просто от тука с карта (VISA на пример).

Има някой, който може да ми прати с колет, но нали и на него ще трябва да му платя някак и то пак излиза същото.

Питах и тук в един форум и те ми казаха да търся турски магазини. Там сигурно имало. Само че тука не съм виждала турски магазини, но сигурно мога да поръчам от Турция? Знае ли някои как е на турски слънчогледови семки?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2009 12:42 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Според гугъл е ayçiçeği tohumu


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2009 3:12 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Юли, 2009 5:27 pm Чет
Мнения: 10
Location: България
Sunny написа:
Здрасти. Аха, значи е трудно. Аз си мислех че мога да плата просто от тука с карта (VISA на пример).

Има някой, който може да ми прати с колет, но нали и на него ще трябва да му платя някак и то пак излиза същото.

Питах и тук в един форум и те ми казаха да търся турски магазини. Там сигурно имало. Само че тука не съм виждала турски магазини, но сигурно мога да поръчам от Турция? Знае ли някои как е на турски слънчогледови семки?


Бил съм в Турция и до колкото знам а и съм купувал семки, те са едни такива дълги и са точно както в твоето описание твърди. Така че варианта за Турския магазин според мен също отпада.

P.S. А и какво толкова полезно има в семките, та чак да не можете без тях? Една мазнотия;-)


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2009 4:22 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2009 2:27 pm Пон
Мнения: 5
Просто ги обичам, много са ми вкусни пък и са по-полезни отколкото чипс или шоколад. Но въпроса не е защо ги искам ами как да ги получа. Тука не ги знаят тези черните, питам се дали тези само в България растат?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2009 4:23 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Юли, 2009 5:27 pm Чет
Мнения: 10
Location: България
Sunny написа:
Просто ги обичам, много са ми вкусни пък и са по-полезни отколкото чипс или шоколад. Но въпроса не е защо ги искам ами как да ги получа. Тука не ги знаят тези черните, питам се дали тези само в България растат?



Глупости! Разбира се че не само.;-)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB