Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:15 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 14 Ное, 2009 4:06 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Много обичам картофено пюре. Но вроденият ми мързел категорично ми забранява да се занимавам с миене, белене, варене и мачкане на картофи. Та затова ползвам готово. Там проблемът обаче е в това, че в каквато и тенджера да го правя, млякото винаги загаря. Имам даже специална за варене на мляко, с уж незалепващо покритие отвътре, но и в нея загаря.

Преди няколко месеца Дани отнякъде беше докопала готово пюре, което се прави в микровълнестата печка. Изсипваш съдържанието на пликчето в купа със студено мляко, мушкаш в печката и след определените там минути пюрето е готово.

За съжаление обаче забравих марката на това улеснение за целокупното мързеливо човечество. Всички марки, които в момента срещам по магазините, са все с варене. Но ако някой знае как се казва търсеното от мен и къде мога да го открия, ще съм благодарен до гроб и ще го споменавам всяка вечер в молитвите си.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2009 10:33 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
За съжаление обаче забравих марката на това улеснение за целокупното мързеливо човечество. Всички марки, които в момента срещам по магазините, са все с варене. Но ако някой знае как се казва търсеното от мен и къде мога да го открия, ще съм благодарен до гроб и ще го споменавам всяка вечер в молитвите си.

Изказвам предположение - това със сигурност трябва да е инстантно картофено пюре.
Но мисля, че вече повечето картофени пюрета и качамаци са инстентни и трябва единствено да ги залееш с вряла вода, за да се наслаждаваш на чудесен вкус.
Препоръчвам ти инстантно пюре със сметана, по-вкусно е.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Ное, 2009 9:33 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
gotin написа:
Изказвам предположение - това със сигурност трябва да е инстантно картофено пюре.
Но мисля, че вече повечето картофени пюрета и качамаци са инстентни и трябва единствено да ги залееш с вряла вода, за да се наслаждаваш на чудесен вкус.
Препоръчвам ти инстантно пюре със сметана, по-вкусно е.


Да, разбира се. Но така и не знам все още коя е марката.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Ное, 2009 3:21 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Питай Дани от кой магазин го е купила. Там едва ли има много видове пюре.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Ное, 2009 6:08 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Преди няколко месеца Дани отнякъде беше докопала готово пюре, което се прави в микровълнестата печка.
Ти не беше ли противник на този вид печки за готвене? :P


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2009 9:07 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
При нас пък продават само картофени пюрета без варене. Няма голямо разнообразие, две марки са и последния път чисто пюре без сметани, млека и прочие имаше само на Бела. На кутията си пише - 'без варене'. За съжаление не мога да ти кажа нищо за вкуса - ползвам го за панировка или сгъстяване на 'бърза' супа.
Не се приготвя в МВ, кипва се вода, сваля се от котлона, прибавя се мляко, сол, масло в дадени пропорции и съдържанието на пакета, бърка се и е готово за минута - две.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Ное, 2009 6:41 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
IPA написа:
При нас пък продават само картофени пюрета без варене. Няма голямо разнообразие, две марки са и последния път чисто пюре без сметани, млека и прочие имаше само на Бела. На кутията си пише - 'без варене'. За съжаление не мога да ти кажа нищо за вкуса - ползвам го за панировка или сгъстяване на 'бърза' супа.
Не се приготвя в МВ, кипва се вода, сваля се от котлона, прибавя се мляко, сол, масло в дадени пропорции и съдържанието на пакета, бърка се и е готово за минута - две.

:P Като е много гладен, Алеко ще кандиса и на това... :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2009 10:36 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не е това на "Бела". Гледал съм го, но - както бе казано и по-горе - не е за микровълнестата. И макар че не съм привържаник на готвенето в този вид печка, това пюре става наистина бързо, лесно и най-вече без да загори.

Лошото е, че Дани отдавна е забравила в кой магазин го е купила.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB