Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:22 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
 Рецепта: Коктейл
Сготвено на: 16 Май, 2010 10:01 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
В събота трябва да направя коктейл за 15 човека. Моля ви дайде някакви идеи за хапки и студени ордьоври. Ако може само да не са от рода на Мацините пълнени маслинки! Чак толкова не съм добра като нея с търпението. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Коктейл
Сготвено на: 16 Май, 2010 2:10 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Да разбирам ли, че и доматчетата с моцарела отпаднаха:)))
Добре де - пълнени гъби с някакво сирене, а ако имаш замразен може и щипка спанак, брускети с хайвер (твоя си беше идеята:))), топчета от разни крема-сирена и кашкавал оваляни в червен пипер, в други подправки, че да са шаренки, пълнени кисели краставички с цацики:)), малки хапки с маринована риба. А си спомням, че и правеше едни лукчета, които забодени на клечка също ще са добро мезе. Напоследък хит е зърно грозде набучено с клечка върху кашкавал или сирене, както и различни видове сушени плодове по същия начин, но не знам дали "аудиторията" ще ги приеме. Тези бяха хапките, ненуждаещи се от специално внимание и подготовка. Ако искаш ще генерирам още:)))


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Коктейл
Сготвено на: 16 Май, 2010 6:05 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
За топчетата от сирена , нямам необходимата джиджавка за съжаление иначе идеята е супер.. Гъбите трябва да са топли, а точно тогава не ми се иска да включвам и фурната. Вътрешната жега и без това ще е голяма.:-) Виж, идеята за грозде и сирене веднага приемам за 6( дали ще намеря някъде грозде обаче по това време..?). Хайверът и рибата ясни! Пълнени краставички с млечна-също е добре..! Приемам идеи също за декорацията, че виж там ме няма много. Някой ако има линкове такива, да праща.
Мерси Мацо! Можеш да генерираш още ако имаш време! Или пък може да отидеш на няколко коктейла и после да разкажеш кое е хит на сезона!


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Коктейл
Сготвено на: 24 Юни, 2010 4:23 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Миш, чак сега ти виждам поста, пък снимките от прекрасния ти коктейл видях отдавна:))) Явно идеи не са ти трябвали защото се беше справила великолепно:))
Но пак ще си кажа - топчетата от сирене не ги правя с джиджавки, а ги търкалям на ръка:)) Просто ги меся като кюфтета и после въргалям в различно оцветени работи:)


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Коктейл
Сготвено на: 25 Юни, 2010 12:03 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
А, ние снимки няма ли да видим или пасти да ядем? :P


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Коктейл
Сготвено на: 25 Юни, 2010 11:57 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
С удоволствие, само да успея с качването!


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Коктейл
Сготвено на: 28 Юни, 2010 1:39 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ми Шефе, яжте пасти:))) Тя и една декапутирана другарка го е казала навремето:))


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB