Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:19 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 26 Юни, 2010 10:52 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 26 Юни, 2010 10:40 pm Съб
Мнения: 2
Днес от СБА-Бургас доста избирах пилешка разфасовка за пилешки филета.Най скъпото и с малко Е-та , глюкоза и лед бе разфасовка на "Бисери" - Свиленград.Точно тази разфасовка буквално разтвори на пихтия морковите за пилето с ориз.Сега ориза е червен, а морковите са някъде....Такава химия не бях виждал.Всеки ден мутираме и се превръщаме в ГМО-та, но все се надявам да отложа това във времето.Кажете нещо по свястно от пилешките разфасовки


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Юни, 2010 12:30 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошъл, mp888,

ние взимаме охладени пилешки филета, от различни марки. Досега не са се размазвали, най-много да попаднем на някое по-накълцано месо, което след това така или иначе се смила на кайма.

Ако искаш свободни от ГМО и подобни "прелести" меса, ще ти е трудно да намериш такива: индустрилните птици и добичета се тъпчат с хормони и антибиотици, а фуражът е пълен с ГМО-та.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2010 6:51 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2010 4:43 pm Вто
Мнения: 5
Знам няколко марки, но не искам да започвам с жълт картон. Тук съвет се дава без марка продукт. Пиши на ЛС, ще ти ги кажа. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Ное, 2010 1:51 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
А защо да не се каже марката ако заслужава похвала? Аз лично не съм срещал качествено пиле по магазините. То такова трудно се намира в западна европа, какво остава за у нас... В нормалните страни се познава по цената. В Била в Австрия струва около 4 евро, а т.нар. био пиле струва 10 евро. Разликата във всяко едно отношение е чувствителна. Хората си мислят че като ядат пилешко се хранят здравословно, но пилешкото (и свинското) е пълно с анаболи и антибиотици. Познайте къде отиват те като ядете пилешко.
А и не е необходимо човек да знае до последната подробност с какво хранят животните гледани идустриално. Достатъчно е да не си затваряме очите за това:

Image

Не е трудно да се сетим че така гледани животни няма как да са полезни за нашия организъм.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Ное, 2010 9:47 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Напълно съм съгласна, Sylt. Същото важи и за яйцата на тези нещастни кокошки. Затова аз купувам само фермерски пилета и съответните яйца. Проблема в България е, че няма гаранция за верността на етикетите, защото няма достатъчен контрол. Във Франция, поне това не съществува, но въпреки строгия контрол и тук има големи национални интереси, заради които и пилетата, и свинете са тъпкани с антибиотици. Единствената алтернатва остават Био-продуктите - но как те удрят в портмонето с 30% по-скъпа цена - правете си сами сметката.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Ное, 2010 6:51 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Тук био продуктите са в пъти по-скъпи, не само с 30%.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Ное, 2010 2:09 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Mr. Lazy и това е проблем. И то може би още повече, че независимо от безбожната цена, няма никаква гаранция, зa био, ако е произведенo в България.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB