Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:30 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Авг, 2011 9:55 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Phill, откровено казано, десерта, които си избрал изисква много кулинарна техника. Даже и да спазваш рецептата, там техниката не е описана. Аз правя сладкиши отдавна и бих се замислила два пъти, преди да се захвана с тази рецепта. Напълно се присъединявам към мнението на Бисквитка и Миш - менюто ти е много амбициозно, за човек без кулинарен опит. Защото кулинарията не е математика. Може да си най-големия перфекционист, но без техника и кулинарна култура, няма да стане както на снимките. Не те подценявам, просто такава е реалността. Наистина трябва да избереш по-простичко меню, но с гаранция, че ще е успешно и вкусно. А момичето ще оцени много повече факта, че си се потрудил, за да и приготвиш вечеря, отколкото засукаността на ястията.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 2:45 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз също бих ти препоръчала да заложиш на качествени продукти и доброто им съчетание, но в крайна сметка каквото ти си решиш. Лично, продължавам да смятам, че знаеш за готвенето много повече отколкото признаваш, но както и да е.
Ако дамата, наистина харесва съчетанието на сладко и солено, можеш да направиш салата с нещо зелено(айсберг, рукола, салата..), някакъв плод(ягоди, грейпрфрут..), и сирене, също по избор (може да е запечено козе с мед), някакви ядки и дресинг.
Направи гранита. Това е нещо , което се сервира след основното , с цел пречистване и освежаване на небцето и преди десерта. В интернет пространството има доста добри идеи за гранита и е съвсем лесно. Аз съм правила само лимонова и такава с вино. Определено е доста добро попадение и е впечатляващо.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Авг, 2011 6:51 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2011 5:56 pm Пон
Мнения: 8
Привет,

Може да променя менюто, но за десерта съм се решил (ще го пробвам, ако не се получи ще го сменя).
@kristi - разбира се, че ще го оцени - тя знае, че и за себе си не готвя и най-вероятно е го оцени.
@миш маш - Благодаря, че не ми вярваш за способностите ми в кухнята, но трябва да те разочаровам. Готвя 1-2 (най-много) пъти в месеца тези 2 неща и/или една шопска салата и до тук спира всякаква връзка с готвенето (защо иначе са ресторантите за бързо хранене ?). Просто нямам причина да ви лъжа.

А за "Гранита"-та - видях една с ягоди, но ще потърся и други и ще пробвам няколко и ще кажа резултат.

Благодаря на всички ви :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB