Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:50 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 21 Фев, 2012 6:20 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Фев, 2012 4:39 pm Вто
Мнения: 5
Здравейте,интересувам се дали някой от вас знае къде се продава френски дресинг?






Благодаря предварително! ;) ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Фев, 2012 11:45 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей, angelpleshtov, за какъв дресинг става дума?


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Фев, 2012 12:13 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Фев, 2012 4:39 pm Вто
Мнения: 5
biskvitka написа:
Здравей, angelpleshtov, за какъв дресинг става дума?

Ако трябва да съм честен този сос ми трябва за да си приготвя един друг сос.Ето ти линк за него http://receptnik.com/index.php?
option=com_garyscookbook&Itemid=53&func=detail&id=702 ... там пише френски сос ,но е не е написано правилно.И аз доколкото съм чел в Гугъл има френски дресинг за салати и мисля ,че такъв ми трябва!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2012 8:24 am Съб 



Здравей,

Френски десинг или соса на McDonald's ти трябва?

Връзката която си дал изглежда е за рецепта преписана в съкратен вариант от "строго секретната" рецепта на McDonald's, която през 1969 г. "им се изплъзва от ръцете", публикувайки я в Наръчника за началници, като предпазна мярка при "спешни ситуации"... Та така тя е известна до днешни дни.

Ако си в България, ще ти трябва малко време, за да наредиш пасианса задоволително, пореди това, че някои от елементите традиционно не се приготвят по тези начини.

Предполагам, че ако се издирят усърдно може да се открият и в България. Разбира се, че може да се приготви нещо подобно и в къщи, но "масрафа" е по-голям.

Аз май се поувлякох с McDonald's, а ти може би търсиш само Френски дресинг, което е разтегливо понятие,нещо като нашата баница (задължително има кори и фурна за печене, а "другото са подробности").

Дай знак....


  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2012 9:05 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Фев, 2012 4:39 pm Вто
Мнения: 5
Търся нещо такова.Знаеш ли къде се продава този дресинг и в случай, че не знаеш би ли ми препоръчал някой магазин в който бих могъл да намеря?


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Фев, 2012 2:19 am Нед 



Явно става въпрос за американския вариант на така известният Френски дресинг , което няма нищо общо с Франция.
Предполагам, че можеш да намериш нещо подобно в МЕТРО магазините , а така също и в големите супермаркети.
Давам ти основната рецепта, ако искаш да си го приготвиш сам, като може да го дорегулираш на твой вкус като добавиш и допълнителни подправки.

Американски дресинг – основна рецепта

По ”бързият вариант” можеш да смесиш Майонеза и Кетчуп (получава се Thousand Island dressing) и регулираш дресинга на твой вкус с малко захар,сол, оцет/лимон и за по пикантно добавяш няколко (или повече) капки Tabasco sauce.


А ето ти и ”строго секретната” рецепта за соса на McDonald’s в оргинал (?).

Yields: 1 cup, or enough for 8 burgers
Ingredients:

1/4 cup salad dressing (like Miracle Whip®)
1/4 cup mayonnaise
3 tbsp French salad dressing
1/2 tbsp sweet pickle relish
1 1/2 tbsp dill pickle relish
1 tsp sugar
1 tsp dried, minced onion
1 tsp white vinegar
1 tsp ketchup
1/8 tsp salt

Preparation:
 Mix all ingredients, and stir well in a small container.
 Microwave on high for 25 seconds, and stir well again.
 Cover, and refrigerate at least 1 hour before serving


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


  
 
Сготвено на: 26 Фев, 2012 12:58 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Фев, 2012 4:39 pm Вто
Мнения: 5
Благодаря ти много наистина.Само искам да те попитам още няколко въпроса.Мiracle Whip къде може да го намеря.2Каква е разликата между pickle relish и dill relish и къде мога да ги намеря и двете и последно аз съм чувал ,че в френски дресинг имало сос
Уорчестър?





Благодаря предварително!! ;) ;) ;) ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2012 11:12 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Изобщо не разбирам за какво си говорите :) , но подобни на шишенцата от картинката съм виждала в Карфур. Аз лично не харесвам особено готовите сосове, което не значи, че понякога не ги ползвам. Много хубави рецепти за сосове(но и с доста продукти, част от които не толкова популярни)съм виждала от Майсторите готвачи по Фиеста, публикувани и на сайта им, или по името на готвача.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2012 11:50 am Пон 



Здравей,

“Мiracle Whip къде може да го намеря?” - Miracle Whip е един вид модифицирана майонеза, разработена и пусната на пазара в САЩ през 1933г. от компанията KRAFT. В Miracle Whip има някои добавки с които по закон в САЩ продукта не може да се нарича майонеза. За да се нарича майонеза съдържанието на олио трябва да е минимум 65% от цялото тегло. Понеже рецептата е секретна, KRAFT казват, че процента в този продукт е много по–нисък от необходимите 65%. Miracle Whip е също ”по-остър” и сладникъв на вкус (навярно от горчицата на прах и захарта) и с по-малко количество на мазнини (5 грама мазнини в Miracle Whip срещу 11 грама в майонезата). Това е почти невъзможно да се получи в домашни условия, защото фирмата има патентована машина която е способна да получава емулсии (смеси) с пропорции на продуктите много по-различни от тези необходими за класическия начин. Не знам дали внасят продукта в България, но ти предлагам рецепта с която може да получиш нещо подобно:
Miracle Whip

”Каква е разликата между pickle relish и dill relish” - И двата са еднакви, с единствената разлика че във втория има и СЕМЕНА ОТ КОПЪР(dill seeds). Естествено някои хора добавят и други продукти и подправки, които им харесват- например чушки. Давам ти две основни рецепти, за да си представиш как изглеждат готовите продукти. Не занам дали се продават в България, но са лесни за изпълнение.

Sweet Pickle Relish

Dill Pickle Relish

Това са основни рецепти. Може още да се добави и малко чесън в двете рецепти.


”във френски дресинг имало сос Уорчестър?” - Да някои добавят Worcestershire sauce. Чете се нещо като УИСТЪШИЪ(Р) (с глухо Р на края, все едно че имаш горещ картоф под езика...). Така също и лютивия Tabasco sauce,

Успешна атака!


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


  
 
Сготвено на: 29 Фев, 2012 12:36 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 21 Фев, 2012 4:39 pm Вто
Мнения: 5
Здравей пак.Рецептите които си ми пратил са наистина лесни за изпълнение.Но крайният продукт не точно сос а нали а трябва да получа специалнияч сос на MCDONALDS :lol: :lol: Би ли ми дал съвет?


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Мар, 2012 10:18 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Здравей angelpleshtov! Според мен , каквато и рецепта да намериш, няма да докараш точно като готовете сосове. Не защото ще са по-лоши, просто ще им липсват консервантите. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2012 2:38 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 17 Апр, 2012 2:25 am Вто
Мнения: 3
Здравей, истинският френски дресинг, или както ние му казваме French Dressing, се прави по следния начин. Прави се много лесно стига да спазиш някой прости правила.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB