Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 30 Май, 2024 6:58 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
 Рецепта: Тарталети
Сготвено на: 01 Апр, 2005 2:40 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Някой има ли изпитана и сравнително диетична (т.е. с умерено количество мазнини, че съвсем заприличах на :pig:) рецепта за тарталети, както и описание на технологията на приготвянето им? Интересува ме основно тестената част.
Другата седмица ще пия чай с приятелки и искам да ги изненадам (надявам се, приятно :mrgreen:)


 Profile  
 
 Рецепта: Тарталети
Сготвено на: 01 Апр, 2005 4:15 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Пуснах ти едни тарталетки, но за съжаление не отговарят съвсем на ниско калоричното ти изискване.. :( .Само тези имам като рецепта. Иначе от това, което съм консумирала по слакарниците, а то не е много..мога да кажа само, че масово представляват следното
:arrow: маслен блат за основа
:arrow: плодове за украса +някакъва лъскава глазура (мисля, че имам някъде технологията на глазурата, ако те интересува)


 Profile  
 
 Рецепта: Тарталети
Сготвено на: 01 Апр, 2005 8:11 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ludetina, много ти благодаря :kiss:!
ludetina написа:
...за съжаление не отговарят съвсем на ниско калоричното ти изискване.. :( .... (мисля, че имам някъде технологията на глазурата, ако те интересува)

В твоята рецепта маслото е само 125 грама. В рецептите, които извадих от интернет, няма под 200 г мазнина. (Не говоря за тарталетите от готово тесто :x).
Глазурата много ме интересува. Мммм обичам да правя сладки (макар че първоначалната ми идея беше за солен пълнеж ;))


 Profile  
 
 Рецепта: Тарталети
Сготвено на: 04 Апр, 2005 4:39 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
За глазурата съм срещала 2 варианта (говоря за прозрачна глазура,която позволява да се видят плодовете за плънката,особено ако са подредени красиво..):
1.С желиран компот/сок..все неща от този род.
2.Смесва се мармалад от кайсии с вода в съотношение 4:1 кипва се и се бърка до получаването на гладка глазура.
Правила съм нещо подобно на последното..миналата година.Основа маслено тесто,опича се по стандартния начин,отгоре малко маслен крем,после ягоди и за глазура наравих сироп от няколко нарязани ягодки+лимонов сок и малко пудра захар..не мога да дам рецепта,защото всичко беше на око..
:oops: .Казвам го само като идея. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Тарталети
Сготвено на: 04 Апр, 2005 4:57 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ludetina благодаря! Това със сладкото и аз съм го правила, само че на торти, ама кой да се сети :roll:. Хареса ми и другата идея. Смятам да правя всякакви тарталети, защото сега започва пролетната серия от рождени дни, която свършва чаак в края на май. (спокойно, има и лятна :mrgreen:)
Приемам всякакви идеи и предложения!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB