Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:45 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 02 Авг, 2005 12:10 am Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
[hide]Като почнеш от гуд-кук до кукинг и няма спирачки. Форуми, рецепти иха:)[/hide]

Имам една рецепта в която пише " Ако нямате меласа или не можете да си купите -направете си я . Взимате смес от 5 с л кафява захар и 1 с л мед и се награвя в джезве, докато не се разтвори захарта. Аз прави, но или аз не я правя като хората или незнам. Не стана така добре както е на картинка :D Явно меласа от Америка по поръчка в бурканче :(
Любим хляб мой личо е от кукинга Карина (според мен ТАЗИ жена ГОТВИ или поне снимките са яки )

Хляб с салам, кашкавал и маслини

Закваска

150 мл брашно
1/2 ч л захар
1/2 ч л мая
100 мл вода

Тесто

450 мл брашно
1/2 ч л мая
200 мл мляко ( оригинала беше с обезмаслено мляко , аз сложих два пъти 3% един път 1.5 % и си е супер )
1,5 ч л сол

салам , кашкавал, маслини

Предна вечер се прави закваската. Маята се разтваря в топла вода ( 42 С)брашно, захар. Покрива се и се оставя на топло място .
[hide] В тази жега след 1 час е готова [/hide]
Останалото брашно се омесва с топло мляко , маята , сол, закваската и се омесва тестото. Оставя се на топло място за около 3 часа. След което се оформя хляба и се оставя още за 20 мин. Отгоре се поръсва с маслини, салама, кашкавал.
30 мин при 220 С. Отдолу се слага тава или купичка със студена вода.

* Както самата Карина пише може да се направи и без маслини, салама и кашкавала.
* Пробвах всички варианти . Мога да споделя, че варианта с маслини и настърган кашкавал отгоре е божествен


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2005 11:43 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
[hide]Това за Карина е вярно, тук написах една нейна рецепта, наистина е чудна![/hide]
И аз си поръчах меласа от Америка, ама и там не навсякъде я има :evil:
А този сироп с меда и кафявата захар се прави от най-тъмната захар, каквато при нас все още не се продава (засега :twisted:).

И тази рецепта влиза в тефтера ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2005 11:43 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
marabu написа:
* Както самата Карина пише може да се направи и без маслини, салама и кашкавала.


Нееее! Не може без салама! Най-сетне някой да даде хляб с мръФка и вие веднага да кажете, че можело и без нея! Мислете за нервите на хората, моля! Еднокрачко и аз - и ние сме хора, и ние душа носим!


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2005 2:56 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Щом е за месо няма проблем само да има време и ще пусна Хляб с кайма . Ако има заинтересувани ще пусна още рецепти с забележки от мен си . Откакто има машина за хляб съм се впрегнала да пробвам. Всеки ден се купува брашно.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2005 3:46 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Нивгаж няма да си купя машина за хляб! От няколкото ми опита с най-прости питки разбрах, че нещата стават ужасно вкусни, ама ако тръгна да си пека сам лебеца, ще стана не "леко закръглен", както е казал един виден Администратор, а "много тежко закръглен". :mrgreen:

Ама това не ми пречи да чета и да ми капят лигите, нали?! :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Авг, 2005 4:21 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Точно този хляб на Карина само тестото го правя в машината. Иначе си го пека във фурната. Колкото до теглото - гледам само да опитам от хляба и после го давам на двете хуни у нас :P и на голямата хуна.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB