Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:12 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Авг, 2004 9:25 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
С бабите работата е ясна - никога не можеш да им издържиш на конкуренцията! Да са живи и здрави! А баниците с ориз или картофи вярно са невероятни - не е някоя врътня, а ако не ти хареса...знаеш къде отива :lol:

За месене и точене на корите нищо не мога да кажа - правя я с готови кори за баница. Под секрет - и съвременните родопчанки така я правят, уви!

Плънка: 2 ч.ч. ориз (кръгъл) вариш в 3,5 ч.ч. вода, докато я поеме. Охлаждаш и смесваш с 2 ч.ч. натрошено мазничко сирене, 8 яйца и 1 кофичка пълномаслено кисело мляко.

Приготвяне: После редиш баницата по стандартния начин - ред кори (пакет от 500 гр), ред плънка, като ръсиш корите обилно с разтопено масло (общо 250 гр). Основната насока, която ми дадоха, беше - трябва да е блажно!

Това си е холестеролна бомба и аз понякога слагам само белтъците и спестявам от маслото, но далеч не е същото. А вариантът с картофите е същият, но вместо ориз слагаш настъргани сварени картофи.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 9:31 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси! По колко кори наведнъж 2-3? Имаче ясно, звучи много лесно, ама това с блажното...боже после ще съм на гаспачо 2 дена, а като прибавим и рибния пирог, направо цяла седмица или пък ще почна твоята диета с диня :lol: :lol: .


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 9:36 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Да бе, забравих, корите ги понабръчкваш като за добруджанска кавърма и да ти покрият тавата, която трябва да е дълбочка, защото бухва много.
А за другото - редуваш - една седмица красива, една седмица щастлива :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 10:04 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз само съм чувала за тази "Добруджанска кавърма" гледах една баба в някъкво кулинарно предаване..ама беше отдавна,и затова нищо не ми говори ще трябва да дадеш малко повече информация :oops: :roll: .
То сега е лесно да имаш разтоварителни дни ,ама като дойде зимата... само гадната зелева супа ми е пред очите.. :x :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 10:58 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Хм, то като си на диета, всичко е гадно. Иначе зелевият борш за мен е върхът! За добруджанската кавърма може Моно да каже нещо?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Авг, 2004 9:52 am Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ооо,това за което говоря не е борш :), а една зелева супа (така се казва и диетата), при вида на която след 2 ден ти се повдига.. :shock:. За съжаление няма нищо общо с борша или поне с този, който аз правя...Обаче дори и да имаше едва ли мога да го ям цяла седмица :roll: .

За баница само още един въпрос. През колко кори слагаш плънката?

Първо ще пробвам тази с картофите сигурно, че не ми е така фрапантна.. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB