Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:14 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
 Рецепта: Пирог със зеле
Сготвено на: 04 Юли, 2005 11:36 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пирог със зеле

Не успях да направя пирожки, пък и като са с друга плънка, трябва да са и с друга форма. Затова направих един най-обикновен пирог.

Половината тесто се разделя на две различни по големина части. По-голямата се разточва на кръг, с около 5 см (поне) по-голям от диаметъра на тавата (25-26 см). Слага се в тавата, отгоре се нарежда плънката (ако е сочна, кората се поръсва с галета или се покрива с палачинки). Покрива се с по-малката кора.
Двете кори се защипват една за друга.
Горната кора се набожда с вилица, за да не експлодира при печенето.
Украсява се по желание.

Плънка:
600 г зеле
2 варени яйца
1 голяма глава лук

Зелето се нарязва тънко и леко се запържва в голяма тенджера с малко мазнина. Не се претрива и не се соли, за да остане хрупкаво!
Отделно се запържва лука.
Смесват се зелето, лука и яйцата, нарязани на малки кубчета или рендосани. Посолява се и се подправя с пипер (черен, може и малко лют червен).


 Profile  
 
 Рецепта: Пирог със зеле
Сготвено на: 04 Юли, 2005 12:27 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Курабийке, направо ти се възхищавам на ентусиазма и търпението, с които майсториш всичките тези неща! Всяка твоя тестена рецепта ме докарва до окапване! :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Пирог със зеле
Сготвено на: 04 Юли, 2005 2:27 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
...Всяка твоя тестена рецепта ме докарва до окапване! :lol:

Aко беше дошъл на срещата, щеше да има и сериозно преяждане :oops:, пирожките бяха доста.


 Profile  
 
 Рецепта: Пирог със зеле
Сготвено на: 04 Юли, 2005 3:50 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Пирогът и пирожките бяха ... :facelick: страхотни. Преядохме :belly: доста преди да станат шишчетата.. :oops:

А как не я мързи Бисквитка да се занимава с тези неща - не знам, но се радвам! :)


 Profile  
 
 Рецепта: Пирог със зеле
Сготвено на: 04 Юли, 2005 5:17 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Благодаря за милите думи (и за откровената хвалба) - много ми е приятно.
Обаче ще ви разочаровам, като си призная, че не се искат особено майсторство и търпение за приготвянето на това тесто. Всичко става много бързо и страшно лесно. Най-трудното е, когато гостите ви хвалят, колко време и труд сте хвърлили, да кимате с глава сериозно и да не отричате :mrgreen:.
Опитайте, ще видите, че е супер лесно (и за съжаление, безобразно вкусно :evil:)


 Profile  
 
 Рецепта: Пирог със зеле
Сготвено на: 04 Юли, 2005 5:36 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Най-трудното е, когато гостите ви хвалят, колко време и труд сте хвърлили, да кимате с глава сериозно и да не отричате :mrgreen:.
Опитайте, ще видите, че е супер лесно (и за съжаление, безобразно вкусно :evil:)


Понеже хич не ги умея сладкишите и тестените работи (веднъж правих козунак и съвсем се оплесках, в буквалния и преносния смисъл), за разни празници се налага да купувам готови неща. Особено торти - знам една страхотна сладкарница, ама няма да ви я кажа, щото ще идете и ще изплюскате всичко :mrgreen: . Та в такива случаи с най-сериозен вид твърдя, че цяла нощ съм се потил над нощвите... и никой не ми вярва. :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB