Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:46 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 13 Дек, 2004 10:27 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Чаках някой от майсторите да каже тежката си дума, но след като никой не се отзова на молбата на ludetina, ще предложа моя вариант.

И моите майка и баба не са правили милинки, а това, което правя аз (сравнено с готварските книги) е някакво много бледо подобие. Според книгите се замесва нещо като козуначено тесто, ръси се със сирене и се полива с много течна заливка. В моята фурна това не би се изпекло, затова аз правя топчета от хлебно тесто, притискам ги с пръст по средата (за да се получи нещо като гнездо) и в дупката слагам 1 чаена лъжичка гъста плънка от натрошено сирене, сурово яйце и няколко люспи студено масло. Втасва около 20 мин (докато се загрее старата ми фурничка). Пече се до зачервяване на 180 градуса.

И още нещо, обикновено ги правя за закуска, затова замесвам тестото от предната вечер, слагам го в голям найлонов плик и го прибирам в хладилника най-долу. (Пликът се връзва по-нагоре, за да има достатъчно място да се надига тестото, за една нощ то си втасва и става много крехко и вкусно)

Не съм сигурна, че това, което написах, ще върши работа; моите хора обикалят около печката и се облизват като котараци, докато се пекат питчиците, затова се осмелих да постна метода.


Last edited by biskvitka on 13 Дек, 2004 6:01 pm Пон, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB