Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:15 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 19 мнения ] 
Message
Сготвено на: 22 Юли, 2006 9:19 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юни, 2005 4:08 pm Сря
Мнения: 144
Location: София
Лично според мен един много добър магазин .Дано за в бъдеще успее да задържи така цените и обслужването.Ако това стане просто в един момент ще дръпне клиентелата на Метро и Хит.Това което ми направи добро впечатление е че продават стоки в насипно състояние примерно ориз.Можеш да си закупиш 100 гр от вида който предлагат в момента.Другото нещо е че на няколко щанда ми направи впечатление че има изчерпани стоки .Има поставени бележки на които пише кога ще бъдат доставени стоките и мястото им се запазва там където са били.И другото което ми направи добро впечатление е че в магазина на стените има кутии в които можеш да пуснеш бележка на стоките които липсват.По този начин те ще бъдат доставяни своевременно.Засега това е чудесно и мисля,че ще успеят да конкурират сериозно Била,Фантастико,Европа,Хит,Метро.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 8:45 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Фидера написа:
Лично според мен един много добър магазин .Дано за в бъдеще успее да задържи така цените и обслужването.Ако това стане просто в един момент ще дръпне клиентелата на Метро и Хит.Това което ми направи добро впечатление е че продават стоки в насипно състояние примерно ориз.Можеш да си закупиш 100 гр от вида който предлагат в момента.Другото нещо е че на няколко щанда ми направи впечатление че има изчерпани стоки .Има поставени бележки на които пише кога ще бъдат доставени стоките и мястото им се запазва там където са били.И другото което ми направи добро впечатление е че в магазина на стените има кутии в които можеш да пуснеш бележка на стоките които липсват.По този начин те ще бъдат доставяни своевременно.Засега това е чудесно и мисля,че ще успеят да конкурират сериозно Била,Фантастико,Европа,Хит,Метро.

В Кауфланд е евтино, защото има нискокачествени и евтини стоки...
Преди 1месец си купих от там ПЕРСИЛ в промоция, изпрах прането и след като облякох дрехите,изпрани с това МЕНТЕ посетих институт ПИРОГОВ,мислих да ги съдя,но не вярвам, че ще се преборя с такава голяма верига и затова просто изхвърлих праха,но повече кръкът ми няма да стъпи там!!Хубав ден!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 9:57 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Фидера написа:
Лично според мен един много добър магазин
Личното ми мнение съвпада с твоето ;).

Фидера написа:
Това което ми направи добро впечатление е че продават стоки в насипно състояние примерно ориз.Можеш да си закупиш 100 гр от вида който предлагат в момента.
Само Алеко не е видял ориза :lol: :lol: :lol:.

Още мнения по темата Кауфланд.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 3:47 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
MR.LAZY написа:
Фидера написа:
Лично според мен един много добър магазин
Личното ми мнение съвпада с твоето ;).

Фидера написа:
Това което ми направи добро впечатление е че продават стоки в насипно състояние примерно ориз.Можеш да си закупиш 100 гр от вида който предлагат в момента.
Само Алеко не е видял ориза :lol: :lol: :lol:.

Още мнения по темата Кауфланд.

В Кауфланд НЯМА импортно олио,няма нисконитратна сол,има евтини 5-то качество зеленчуци,пише, че има Шприц, а 5пъти-няма,скъпите сапуни са същите цени като в Била,а ЕВТИНИЯТ персил се оказа МЕНТЕ и ми предизвика алергия,на касите още от второто пазаруване вече не ти помагат за опаковането на продуктите и от втората седмица пликовете се заплащат,скарата отвън -купих я заради детето-беше отврат,много важно, че е евтина...."Вкус-казала маймунката-и си близнала дупето :) "Кауфланд не е моят магазин, но всеки си има право на избор.Харесвам Била и ПИКАДИЛИ!Хубав ден на всички!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 4:07 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мистър, не стана ли голяма бройката на хората, които не харесват този магазин. :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 5:08 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Освен Алеко и Телец за друг не се сещам да се е изказал отрицателно. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 5:30 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
И [url=http://forum.kulinar.bg/viewtopic.2869.html#15160]полуобувка
[/url] .


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 6:38 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
телец написа:
В Кауфланд НЯМА импортно олио,няма нисконитратна сол,има евтини 5-то качество зеленчуци,пише, че има Шприц, а 5пъти-няма,скъпите сапуни са същите цени като в Била,а ЕВТИНИЯТ персил се оказа МЕНТЕ и ми предизвика алергия,на касите още от второто пазаруване вече не ти помагат за опаковането на продуктите и от втората седмица пликовете се заплащат,скарата отвън -купих я заради детето-беше отврат,много важно, че е евтина...."Вкус-казала маймунката-и си близнала дупето :) "Кауфланд не е моят магазин, но всеки си има право на избор.Харесвам Била и ПИКАДИЛИ!Хубав ден на всички!


Уелкоме ту дъ клъб! :mrgreen: Да оставим "Страната на пазаруването" на Мързелко, то си му е като квартална бакалия! Ама аз нивга няма да се вдигна от Пъпа но София да ходя там да пазарувам, като на 5 минути ми са други по-хубави дюкяни.

За съжаление зарзаватът и плодовете и в Била и в Пикадили не са на ниво. Такива неща купуваме само от пазара - "Ситняково", ако е нещо по-специално, или на "Граф Игнатиев", щото ми е най-близко.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2006 11:31 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Алеко написа:
Уелкоме ту дъ клъб! :mrgreen: Да оставим "Страната на пазаруването" на Мързелко, то си му е като квартална бакалия! Ама аз нивга няма да се вдигна от Пъпа но София да ходя там да пазарувам, като на 5 минути ми са други по-хубави.За съжаление зарзаватът и плодовете и в Била и в Пикадили не са на ниво. Такива неща купуваме само от пазара - "Ситняково", ако е нещо по-специално, или на "Граф Игнатиев", щото ми е най-близо.
Тенкю за велцомето! За мен е плежър!

Като пазар Красно село е добър. Плодове и зеленчук купувам от там, а и от Графа, макар изборът да не е толкова голям. Съжалямам, че още не съм се запознала и с Мързелко, и с останалите.

Като говорим за пазар-търся цветоулавящи кърпички-няма внос, а ми трябват отчайващо-правя супа от тях! Някой да знае, къде ги има? :P


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 12:55 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
телец написа:
Като говорим за пазар-търся цветоулавящи кърпички-няма внос, а ми трябват отчайващо-правя супа от тях! Някой да знае, къде ги има? :P
Тези за прането ли? Има в Метро от тях! или аз не съм разбрал нещо за какви кърпички става дума.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 2:55 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Туй ще да е някаква много странна супа. :shock: :shock: :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 6:11 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Kabal написа:
телец написа:
Като говорим за пазар-търся цветоулавящи кърпички-няма внос, а ми трябват отчайващо-правя супа от тях! Някой да знае, къде ги има? :P
Тези за прането ли? Има в Метро от тях! или аз не съм разбрал нещо за какви кърпички става дума.

Добре си разбрал!Благодаря!Абе не ми трябват точно за супа, но нали форумът е кулинарен..... :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 7:09 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
телец написа:
Kabal написа:
телец написа:
Като говорим за пазар-търся цветоулавящи кърпички-няма внос, а ми трябват отчайващо-правя супа от тях! Някой да знае, къде ги има? :P
Тези за прането ли? Има в Метро от тях! или аз не съм разбрал нещо за какви кърпички става дума.

Добре си разбрал!Благодаря!Абе не ми трябват точно за супа, но нали форумът е кулинарен..... :oops:


Телец, добре се справяш с порядките в този форум! Браво! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2008 9:48 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Юни, 2008 9:44 pm Вто
Мнения: 6
MR.LAZY написа:
Освен Алеко и Телец за друг не се сещам да се е изказал отрицателно. :P

Ти по-добре прочети clubs.dir.bg/showflat.php?Board=work&Number=1945132871&page=0&view=collapsed&sb=5&part=1&vc=1


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2008 10:00 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Според мен трябва да е в черния списък. Не стига, че не приемат кредитни карти ами ако искаш да питаш нещо за дадена стока няма кой!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Юни, 2008 10:44 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kabal написа:
Според мен трябва да е в черния списък. Не стига, че не приемат кредитни карти ами ако искаш да питаш нещо за дадена стока няма кой!


Не мога да коментирам нещата в София, макар че нещата би трябвало да са сходни във всяка верига магазини - едно и също снабдяване и т.н. Само "личният състав" е индивидуален, според "аборигените" от самия град, в който е магазинът.
Аз имам късметът да живея на почти равно разстояние от МЕТРО, БИЛЛА, Кауфланд, два големи магазина от веригата САНИ (мисля, че в София не са познати), три магазина от веригата "Т-МАРКЕТ" и два големи зеленчукови пазара, т.е., имам много голям избор.
Както се казва "Дай Боже всекиму"...
Когато реша да пазарувам (живея сам) си правя детайлизиран списък, като си групирам покупките - от Кауфланд - това, от Метро - онова и т.н., според това кои стоки са по-изгодно да се купят от съответните магазини.
В общи линии пресните зеленчуци пазарувам от т.н. Четвъртък пазар, доста неща (като ловко избягвам "подводните камъни") от Кауфланд (има много предимства, не го хулете по повърхностни впечатления), продуктите по-на едро от МЕТРО и най-малко от БИЛЛА.
Например, едва днес установих, че най-голям избор от зехтини има в Билла.
Съвсем отскоро съм "обезколен", затова транспортът до съответните магазини е от съществено значение, макар че става въпрос за кратки разстояния, но пък като си натоварен с петнадесетина килограма...
Пазарувам основно два пъти месечно, разтоварвам, разфасовам, тъпча във фризер и хладилник, попълвам запаси по шкафове и шкафчета, така че тази епопея не е често.
Но пък обикалянето из Четвъртък пазара, в близост до който съм роден и израсъл, ми доставя огромно удоволствие и много ме разтоварва.
Когато живеех около и в София, така се разтоварвах и на Женския пазар, макар че не е баш същото...
:) Малко се поувлякох, моля да ме извините...
Въпросът беше, че всеки магазин си има някакви специфични предимства и също толкова недостатъци, и ако човек лавира интелигентно, може да купува и много изгодно, и доста качествени продукти.
Както всичко останало, и това е въпрос на интелигентност...
Например, екзотичните подправки просто трябва да се търсят по всевъзможни магазинчета. Най-голяма обиколка и търсене направих, за да си осигуря Wasabi. Така и не успях да си осигуря оригинално, т.е., истинско.
Понеже съм изключително капризен по отношение на качеството на подправките, а и ползвам изключително голям брой, най-много ми липсва София в това отношение, арабските магазинчета около Женския пазар и едно съвсем миниатюрно магазинче, близо до НДК, където имаше "от пиле мляко", което показва, че меракът и интелигентността правят бизнеса, а не огромните магазини, площи, красоти и лукс.
Така, че не плюйте по действителността, а "обирайте каймака" от всяко магазинче, супер или мол.
От всичко, най-лошото е, че у нас не се спазват нито стандарти, а още повече - традиции.
Ако купя нещо, което много ми харесва в някакъв магазин, няма никаква гаранция, че след 1 или 2 месеца ще го намеря пак в този магазин.
Изобщо, пазаруването си е изкуство, но за това трябва да разполагаш с много свободно време и мерак за обикаляне и пазаруване.
На практика, повечето хора предпочитат да напазаруват от едно място, колкото се може по-набързо, да натъпчат в багажника придобивките, да ги стоварят в къщи и...традиционно съпругата да започне да пухти по разфасоване и подреждане... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юни, 2008 9:16 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Аз лично не намирам нищо интелигентно в лавирането по супермаркети... За мен е истински тормоз, че трябва да обикалям нколко вериги за, да намеря прости на глед неща; да не говорим за липсата на диетични щандове или слабото им зареждане на повечето места. Може би ако човек има време, не хвърля толкова нерви... Лично за себе си бих желала или да имам под ръка голям и наистина добре зареден с храни (а не с полуфабрикати и "прахчета") магазин, или поне възможността да поръчвам он-лайн нещата, които ми трябват... В София придвиждането (и особено пъркирането) до съответните магазини, колкото и близко да са, си е изпитание, което не оправдава разликите в цените за малко домакинтсво със скромни стомашни пространства...


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юни, 2008 7:31 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
Аз лично не намирам нищо интелигентно в лавирането по супермаркети... За мен е истински тормоз, че трябва да обикалям нколко вериги за, да намеря прости на глед неща; да не говорим за липсата на диетични щандове или слабото им зареждане на повечето места. Може би ако човек има време, не хвърля толкова нерви... Лично за себе си бих желала или да имам под ръка голям и наистина добре зареден с храни (а не с полуфабрикати и "прахчета") магазин, или поне възможността да поръчвам он-лайн нещата, които ми трябват... В София придвиждането (и особено пъркирането) до съответните магазини, колкото и близко да са, си е изпитание, което не оправдава разликите в цените за малко домакинтсво със скромни стомашни пространства...


:) Нали се сещаш, че дори и София е в България, с всички произтичащи от това неприятности или неудобства. Това, за което пледираш си е чиста утопия в България, независимо от това, че в много други страни отдавна са го постигнали.
Може би, някога и у нас...


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2008 4:48 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Дек, 2007 2:22 pm Сря
Мнения: 16
телец написа:
Като говорим за пазар-търся цветоулавящи кърпички-няма внос, а ми трябват отчайващо-правя супа от тях! Някой да знае, къде ги има?

В Метро има от месец-два Dr. Beckmann ако търсиш същото.

По темата: за съжаление не съм толкова богат да купувам евтини стоки. Почти всички свършват директно в кофата. Да не говорим за "храни" от типа на кисело мляко за 30-ина стотинки.

Поздрав!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 19 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB