Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:27 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 20 Юли, 2007 6:53 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Пренебрегвайки съветите за (Егур)2, и понеже ужасно ми се ядеше индийско...

Плюсове:
- Резервацията ни беше в мило салонче и наистина беше маса за двама, с прясна свещ, салончето беше полупразно, точно както обичам.
- Сервитьорките бяха много любезни, без да се натрапват и без да чистят пепелника на 2 цигари!!
- Съдчетата за манджата бяха много красиви..оказаха се и много дълбоки...взехме си остатъка за вкъщи, макар че Куцопилев почти успя да се справи.
- Беше вкууууусно! И не само за мен, ами и за Куцопилев, който опитваше за пръв път индийско. Не че за него съм се съмнявала, бесен почитател на лютите чушки.
- В менюто всичко по-люто от приемливото е отбелязано с чушчици, стори ми се очарователно. Нашите пилешки ястия бяха без чушчици в менюто и по-добре, защото следва...

Минуси:
- Малко след като се настанихме климатикът сдаде багажа. Сигурна съм, че в моя чест, няма как, след селските пожари...
- Музиката беше леекинко по-силна от необходимото, но наистина леко. И все пак.
- ОЛИВЕРНИЦИ КАТО ВЪВ ВСЯКА КРЪЧМА. Не знам дали оливерник е точната дума, ама ми писна навсякъде да са едни и същи, щом съдовете за храна бяха толкова красиви, калайдисани купички, с точно толкова красиви лъжици...
- Направихме каквото можахме с манджите за час и половина и не издържахме на жегата. Завиха ни ги за вкъщи.
- Наан беше чудесен, и него ни го завиха за вкъщи :twisted:

*Не беше твърде мазно, не предизвика стомашни неразположения, не доведе до бясно пиене на вода от моя страна.

Днес мириша на кориандър :lol: , мисля, че бяха попрекалили - чак пък във всички ястия в тия количества.

За протокола: аз ядох пиле (забравих му названието) със сос от паста от кашу и бадеми, а Куцопилев яде пиле сааг (това по-лесно се помни), в пюре от спанак. И двете бяха безкрайно вкусни.

А, да, и средиземноморска салата, за всеки случай взехме - маруля, царевица :evil: , риба тон от консерва, белени краставици, каперси.


 Profile  
 
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 23 Юли, 2007 1:45 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Браво Пиле, много изчерпателно.
Минусите са му твърде малко на това място, така че би ли споделила къде точно е то. И дали има градинка да речем.
Оп, току що видях и заглавието на темата все пак.
Това да не е "онзи" ресторант, на прочутия Венетов?
И пак не знам местоположението.


 Profile  
 
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 23 Юли, 2007 3:02 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Тъй като в момента Пилето се плацика в морето /еххх, блазе й /, си позволявам да дам линк за ресторанта. Предполагам, че става въпрос за същия.


 Profile  
 
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 23 Юли, 2007 4:42 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Тъй като в момента Пилето се плацика в морето /еххх, блазе й /, си позволявам да дам линк за ресторанта. Предполагам, че става въпрос за същия.


Благодаря IPA, дано да остане време за проверка на приказките на Пилето.
От не много достоверни източници бях получила доста объркваща информация за въпросния ресторант.


 Profile  
 
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 24 Юли, 2007 2:05 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Дек, 2006 1:14 pm Пон
Мнения: 36
Да и аз съм се наканил да посетя индийски ресторант от както разбрах ,че готвят люто.Само не видях ориентировка за цените.Да знаем колко пачка да приготвим. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 24 Юли, 2007 2:42 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Капитане, според линка който съм дала:

Ценова категория:
до 10 лв.
включва примерно меню с предястие,основно ястие и десерт


Не знам кога за последно е обновявана информацията, та за всеки случай го уможи по 2 8) и задели и за алкохол, ако консумираш такъв. :twisted:


 Profile  
 
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 25 Юли, 2007 8:51 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Дек, 2006 1:14 pm Пон
Мнения: 36
IPA написа:
и задели и за алкохол, ако консумираш такъв. :twisted:


Напоследък почвам да си мисля ,че алкохола мен ме консумира , ане аз него :lol: :lol: :lol:

Иначе ясно като взема пари отиваме да пръснем малко в тоя тадж махал .Малко встрани от темата-Има ли тайландски ресторант в България.Аз мисля ,че не.


 Profile  
 
 Рецепта: Тадж Махал
Сготвено на: 28 Юли, 2007 1:41 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Уф, вярно, че съм забравила да посоча цени: салатите и предястията са до около 10 лева, основните са двуцифрени. Нашите пилета бяха по 11 лева, а агнешките манджи - над 20...

Бирата беше на прилична цена, която в момента не мога да си спомня.

Десерти не сме яли, не знам как стоят нещата там.

ИПА, ненаплациках се, мама му стара! :cry:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB