Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:21 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 25 Сеп, 2007 11:07 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Сега сигурно ще провокирам вълна от полюсни коментари, но да кажа защо слагам този пазар тук: самата аз не бях стъпвала на него от дете! Ако има едно място, което да вдъхваше ужас в моята душа в София, то това беше именно Женския пазар, въпреки всички ремонти и нововъдения, за които бях чула. Но минялия ден случайно се наложи да мина в най-долния му край и останах удивена от цените и качеството на плодовете! 2-3 пъти по-ниски от тези на Ситняково, Графа и наколко квартални пазара, които посещавам!! Всички търговци бяха спазили изискването за етикиране на продукцията - произход, качество, цена. Другаде не съм виждала такава изрядност по отношение на законовите изисквания!
Впечатлена от този първи след 20 г. сблъсък с обновения пазар, реших в събота да направя подробна експедиция и да го обиколя от единия до другия край. Първите ми впечатления се потвърдиха напълно - много качествени български продукти на 2-3 по-ниски цени! Намерих страхотен нахут и соя (беше българска, т.е. малък шанс да е ГМ), много подправки, овес, ечемик, спанак и коприва - толкова пресни, че бая се почудих какво е това :oops: Копривата стана вълшебна само за 10 мин. - с приятен орехов вкус, за какъвто само съм чела по книжките; спанакът с най-голямо удоволствие добавям към дневната порция сок от моркови и цвекло. Апропо, морковите: на този пазар видях най-пресните и сочни молкови без дръжки, които някога съм виждала на цена почти двойно по-ниска от кварталните плод-зеленчуци и пазари.
Е, има си и много цигания, ама това му е колоритът на този пазар ;)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB