Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:47 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 11 Ное, 2007 9:24 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
Собственикът има 2 суши ресторанта, намиращи се на 100 метра един от друг. Аз съм ходил само в по-големия, който се намира по-близо до х-л Плиска, непосредствено до супермаркет 345.

Ходил съм там три пъти и чесно казано винаги съм оставал с прекрасно впечатление. Рибата им винаги е била прясна, а сушито - добре приготвено. Работил съм в суши ресторант в Ню Йорк и съм полупрофесионално придирчив към сушито си. :)

Имат и европейска кухня, но никога не съм я опитвал. Интериорът на ресторанта е отличен, приятен, но не тузарски. Обслужването е на ниво.

Скъпичко е. Нормално, предвид качеството и изискванията на японската кухня. Вечеря за двама (без вино) излиза около 50-70 лева.

Не мога да постна сайта им, но търсене на wasabi в българския Google ще извади ресторанта на първа позиция.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Ное, 2007 10:17 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Sonny написа:
Скъпичко е. Нормално, предвид качеството и изискванията на японската кухня. Вечеря за двама (без вино) излиза около 50-70 лева.
Май и двамата са на диета. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Ное, 2007 10:32 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
MR.LAZY написа:
Sonny написа:
Скъпичко е. Нормално, предвид качеството и изискванията на японската кухня. Вечеря за двама (без вино) излиза около 50-70 лева.
Май и двамата са на диета. :lol:


Хехе, ами честно казано приятелката тежи под 50кг, така че тя по дефолт си е на диета. Затова и се вместваме. :)

Иначе за храна си вземаме един голям Кабуки сет за 2-ма, който според менюто им съдържа 680 грама органична материя и струва около 45лв. Определено не е за хора връщащи се от планински изтощителен преход, но храната (ориз и риба) е засищаща. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2007 11:07 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Страшно ми се ще да посетя заведението. Сега остава да си намеря достатъчно основателен повод за това. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2007 3:44 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Страшно ми се ще да посетя заведението. Сега остава да си намеря достатъчно основателен повод за това. :)


Хайде сега и претенции! Повод й трябвал! Не може ли без повод?


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2007 6:00 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
При тия цени, определено си трябва повод.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 10:13 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
MR.LAZY написа:
При тия цени, определено си трябва повод.


Взе ми го из под пръстите. :)
Определено трябва да е сериозен повод, за да профукам 50 - 70 лв. за едно ядене.
Затова си мисля дали да не прекараме там Никулден.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 11:34 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ха-ха, суши-Никулден! Това ми харесва!


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Ное, 2007 12:13 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
MR.LAZY написа:
Ха-ха, суши-Никулден! Това ми харесва!


Ми к'во, на Никулден трябва да има риба, нали?
Пък и предишните два Никулдена преминаха катастрофално, аз се ядосах и обещах повече да не събирам гости, затова и се чудех къде точно да се изнесем.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2007 7:35 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
Някой ходи ли покрай никулден на суши в Уасаби? Набирам впечатления, че съм повел един партизански отряд натам за 8-ми декември. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Дек, 2007 8:08 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Sonny написа:
Някой ходи ли покрай никулден на суши в Уасаби? Набирам впечатления, че съм повел един партизански отряд натам за 8-ми декември. :)


Аз ходих на суши, но явно (което разбирам чак сега) съм объркала ресторантите. Твърдо бях убедена, че си говорим за Кабуки и там направих резервация. Положението не беше розово, но това си е за друга тема.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Дек, 2007 12:03 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
Кабуки е старото име. Новото е Wasabi Garden. Аз опитах да запазя за 8ми декември, но нямаше места. :)

Ние отидохме в Captain Cook и останахме доволни от сушито там.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Дек, 2007 1:51 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Кабуки и Уасаби са два различни ресторанта. Не знам дали собственикът е един, но са разположени близо един до друг.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Дек, 2007 2:11 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
IPA написа:
Кабуки и Уасаби са два различни ресторанта. Не знам дали собственикът е един, но са разположени близо един до друг.


Според мен грешиш. Ресторантът зад Плиска, до супермаркет 345 е Wasabi Deli Lounge. Старото му име беше Kabuki. Той е по-големият ресторант.

Освен това, същият собственик има и още един ресторант в района, доста по-малък, около 15-20 места. Той се нарича Wasabi Garden.

До преди 10 минутки аз си мислех, че имената са наобратно. Оказа се, че големият бил Wasabi Deli Lounge, а не Wasabi Garden. =)

Можеш да отидеш на www . delicatering . bg. Там вдясно има едно каре "Ресторанти" и има линкове към двата ресторанта.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Дек, 2007 12:08 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Добре че е шефа да даде разяснения, че тук щяхме да се избием. :)
Всъщност бях в Кабуки Чадо погледни тук.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2008 9:39 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 19 Юни, 2008 6:12 pm Чет
Мнения: 1
Собствениците на Кабуки са се разделили, като едните са патентовали (без знанието на основателя) името. Така той е принуден да го смени и си измисля нова верига Wassabi. Отцепниците също вече си имат верига, не съм ял там, така че не мога да дам мнение (тъй като съм репортер съм говорил с управителката - очевидно беше че мястото й е подарено или от тати или от т. наречения й приятел - малка и нахална, самодовола ...). Затова отидох в един от Wassabi ресторантите - едната сервитьорка беше мила, но счупи тапата, а бутилката беше прашна... Другата, без дори да ни поздрави, оправи ситуацията и нацупено попита дали да ни отлее да опитаме. Сушито наистина беше вкусно, но дори това, че познаваме собственика (просто поисках да се видя с него) не попречи на края на вечерта да ни "натоварят със сметката". Колкото до кухня всичко е добре, но обслужването е под всякаква критика....Човек и със желание да прави нещо, колкото и пари да влага в него, винаги ще се намери персонал, който да съсипе добрите намерения. Вие решавате дали да отидете.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Юли, 2008 10:42 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Точно в такъв тип заведения, разботещи с голяма надценка, могат да си позволят да дават по-високи заплати и съответно да "режат" от парите на персонала при провинение. Не е до персонал, до собственик е. Докато има клиенти на тази цени и кофти обслужване - ще има кофти персонал.

Дргугият вариант е да са пуснали Перла-та и да им дреме за обслужване и тем подобни.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юли, 2008 9:53 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Юли, 2008 9:47 pm Пет
Мнения: 1
След като прочетох коментара Ви за Wasabi съм длъжен като управител да Ви отговоря и корегирам.
За моя радост персонала, който твърдите че е под всякаква критика е доста коректен и веднага след като сте посетили ресторанта от там ми се обадиха. Информираха ме че е имало проблем с клиенти. Обясниха ми подробности и аз разбрах и се досетих за Вас.
Обяснението на момичетата които са Ви обслужвали е различно от Вашето и аз безусловно им вярвам, тъй като те не веднъж са доказвали лоялността си към мен и марката.
Вашата сметка е била около 118лв. /имам копие от нея/ , дали са Ви касов бон в който е описано точно какво сте консумирали и ако сте имали претенции че Ви е маркирано нещо в повече е трябвало да кажете..... НО НЕ, Вие Не сте направили така. Напротив! Оставили сте 100лв и две банкноти от по 20лв, което общо прави 140.00лв. Обикновенно в такива случаи се подразбира че оставяте бакшиш, защото в противен случай можеше да оставите само 120.00лв. които напълно покриват сметката /+ 2лв. бакшиш/.
Казвам обикновенно, защото клиентите които посещават подобни заведения реагират точно така и оставят на сервитьорите между 10% и 20% бакшиш върху сметката. Очевидно Вие сте била излъгана от самата себе си, когато сте разбрала че оставяте с 22 лв повече, поглеждайки отново сметката си. ....Ужас!!! )) /нормално е ако преди това е консумиран доста алкохол./
И така, наи-лесното е - вдигам бесен скандал на висок глас че ме лъжат и си тръгвам
/съжалявам , но това е въпрос на манталитет/
Отгоре на всичко пишете!
Те не са Ви излъгали дори за миг, алкохола Ви е подвел.
/няма нищо лошо - случва се/
Предложи ли са да Ви върнат до стотинка, влезли са в положението Ви.
Учудващо е защо не си взехте обратно 20те лв, а пишете по форумите ?
....е това вече е нагло и тъпо
Очевидно е че Вие сте в грешка!
Моля, не ставайте смешна и не е нужно да пишете в мъжки род излезте с името си напред!!!
Що се отнася за виното и тапата е възможно да се случи и на най-добрият сервитьор.
За храната сте права - Великолепна е!
Вие решавате дали да продължавате да пишете...sorry пиете !
Поздрави


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юли, 2008 11:41 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
wasabi1, каквото и да се е случило във въпросната ситуация е недопустимо като управител да разговаряте с клиент по този начин и то пред други реални и потенциални клиенти. Ясно показвате липсата на основни мениджърски умения.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юли, 2008 1:09 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Юли, 2008 12:39 am Пон
Мнения: 1
Че какво общо имат "основните мениджърски умения" на wasabi1 в случая?
Чест му прави на човека че дава светлина по въпроса, след като е ясно че се прави сериозна антиреклама на заведението му. Аз лично съм ходил няколко пъти в Wasabi Garden , и определено не съм недоволен-даже напротив. Ако въпросният клиент е бил във видимо "олюляно" състояние то определено клиента не винаги има право! Имам предвид че за редките си посещения там не съм виждал пиянски скандали, и определено случая тук е много изненадващ :)


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юли, 2008 9:12 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Съжалявам, че се меся в странните ви игри, но това е все пак кулинарен форум. Вероятно има по-подходящо място да си изяснявате отношенията. А относно заведението - всичко е въпрос на лично решение. Аз сигурно няма да стигна до него, защото се оказах единствения любител на такава храна от близкото ми обкръжение.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юли, 2008 10:16 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Маца написа:
Аз сигурно няма да стигна до него, защото се оказах единствения любител на такава храна от близкото ми обкръжение.


Мацо, аз съм голям любител на суши. И въпреки, че не съм от близкото ти обкръжение, като дойда август месец в България, с удоволствие бих отишла с теб в този ресторант, да проверим лично кой крив и кой прав.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юли, 2008 10:27 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Уреди се Маца.След като се върнем от проучването, минаваш на среща със Шефа за да се отчетеш и от там направо на суши ресторант с Кристи. :lol:


Last edited by миш маш on 14 Юли, 2008 4:43 pm Пон, edited 2 times in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юли, 2008 4:24 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Добре че повечето собственици на заведения от Черния списък, не се интересуват от форуми и писания, че иначе Шефът сигурно щеше да си губи половината време в отбиване на атаки, пък май не това е смисълът на този форум...


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юли, 2008 5:26 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Meg написа:
че иначе Шефът сигурно щеше да си губи половината време в отбиване на атаки...


Мисля, че е по-лесно - който не е харесал заведението бива обвинен, че е бил в нетрезво състояние, даже може един и същ текст с копи-пейст, пък после доказвай че нямаш сестра.

Не мога да разбера как някои си мислят, че ще бъдат приети насериозно, след като са се регистрирали, само за да направят реклама или анти такава на някой ресторант.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 39 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB