Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:32 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 20 Юни, 2008 11:17 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Не знам дали тук да я пусна тази тема или в "Дъра-бъра", но все пак иде реч за много добър ресторант и съпътстващи "екстри", така че я пускам тук.

Ресторанът се намира в небезизвесното черноморско село Лозенец (поне за една немалка група софиянци, мястото е култово). Името е непритенциозно - Френдс, но пък вече три години не успяват да го съсипят ;) Кухнята е предимно фюжън, но готвачите са абсолютни майстори! Има и 2-3 лелки в кухнята, които с радост ще ти забъркат мекички, баничка, свинско със зеле, пълнени чушки, или там каквото ти се е прияло! И готвачите няма да откажат да направят нещо извън менюто, стига да имат продукти под ръка. А с продуктите определено се стараят! Една небрежно отнорена кухненаска врата разкри саксиите с "живи" подправки! Обслужването е на много високо ниво - искинска рядкост по морето, а и не само. Две години поред персоналът беше същият, сега е сменен, но отново с много добър екип. Любезността е най-малкото, което предлагат!
Мястото е много известно със суши-кухнята си, която аз обаче така и не пробвах за пореден път...

Ресторанът е в една много хубава градина, а в градината има малък хотел. Собствениците на целия комплекс се грижат и за един малък плаж на 30 м. от градината, където са направили едно от най-готините плажни заведения по черноморието ни - Тарфа. Непретенциозно, но много стилно, отново с изчистена селекция от напитки и храна. Ще трябва да постна 1-2 снимки, за доказателство ;)

Така и не ми стигна смелост да питам готвача какво му слага на спаначенето пюре, но беше нещо абсолютно вкусно и свежо! - мисля, че и най-злоядите деца биха си променили мнението за спанака :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB