Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 7:30 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Апр, 2009 4:59 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Дек, 2007 2:22 pm Сря
Мнения: 16
Бях чувал за него още преди година, но едва преди месец събрах кураж да вляза. Погледнато от улицата е абсолютна дупка, в пълна хармония с Женския пазар. А сърбащите чорби работяги в омазани с вар и бои дрехи, коси и лица допълват "романтичната" картина.
Все пак се престраших да вляза и сега с чисто сърце го обявявам за най-вкусното място в София! Така манджа не беше ми се ослаждала от коледните празници с мамините гозби. А супата от телешка глава е истински елексир. Не само за махмурлиите. Направо е класи над най-добрата шкембе чорба (например на 33 до Затвора в Бургас или на Софиянеца в Созопол). Толкова добре е докарана на подправки и особено на чесън, че няма нужда да и се добавя каквото и да било. Вече съм пробвал повечето гозби - слабо не съм оцелил. Цените са повече от народни.
А като е сладко на стомаха постепенно от мизерийката наоколо започва да ти лъха топлина и уют, а към отрудения народ наоколо започваш да изпитваш умиление...

Намира се на Цар Симеон от лявата страна ако се върви от Ботев към Женския.


Last edited by valehana on 08 Апр, 2009 12:11 pm Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 07 Апр, 2009 11:51 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Супер. Най-сетне читав турски ресторант и в София. Ще трябва да си измислям повод за да го посетя.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2010 1:11 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
Мястото наистина е забележително. Атмосферата е меко казано неприятна, но ястията са доста вкусни. Не случайно авторът на темата е сложил ресторант в кавички. Това със сигурност не е място за романтична вечеря с любимия човек. Вечер там не се ходи, мисля че работи до 20:00ч. Това е турски ресторант където сервират основно готвени ястия - гювеч, кюфтета с патладжан, телешко с бамя и др., всички с доволно количество сос. Всеки, който е бил в Турция, знае за какво говоря. Общо взето това е място, което най-добре е да се пробва когато времето е студено и човек има нужда точно от такива горещи, ароматни и с невероятен домашен вкус манджи. Не го препоръчвам през лятото. Няма предястия, нито десерти. Има и дюнер (говеждо месо), който не е лош, но той не е силата на това място. В София няма ресторант където да има толкова вкусни манджи. Под манджи имам предвид готвени ястия в тава със сос. Освен шкембето горещо препоръчвам хашламата (турски вариант на телешко варено, застроен).
Цените са смешно ниски, но не това е най-важното. В София има два турски ресторанта с претенции - този на ул. Венелин и в Японския. И двата не могат да се мерят с Ege. Жалко само че се намира на такова място и че обстановката е толкова мизерна.
Намира се на ул. Цар Симеон 108


Last edited by sylt on 26 Юли, 2013 1:13 pm Пет, edited 3 times in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2010 1:35 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
sylt написа:
Мястото наистина е забележително. ... В София има два турски ресторанта с претенции - този на ул. Венелин и в Японския. И двата не могат да се мерят с Ege. Жалко само че се намира на такова място и че обстановката е толкова мизерна.
Намира се на ул. Цар Симеон 112

:) :) :) Е, всеки ресторант може само да мечтае за подобна добронамерена реклама! :)
Никакви листовки, вестници, телевизии или радиа не могат да направят по-адекватна реклама от похвалата на хора, доволни от това, което консумират...
Дай, Боже, всекиму такава реклама! :plz:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2010 1:51 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
Когато нещо си заслужава комплимента, не бива да го спестяваме. Както и не бива да спестяваме критики. Обикновено съм доста критичен към заведенията у нас и мисля че си го заслужават. Да не забравяме все пак че съм написал и недостатъците на мястото. Вярно че човек ходи в даден ресторант най-вече заради храната, но само който е ходил в Ege, знае за какво говоря. Обстановката и клиентелата са покъртителни.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2010 3:35 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
sylt написа:
Обстановката и клиентелата са покъртителни.
Да не трябва да се оглеждаме да не ни ограбят? Или набият? :mrgreen:

Обикновено мизерна обстановка говори за още по-мизерна кухня. То вярно, че шкембе чорба не става с чисто шкембе, ама все пак...


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2010 4:42 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
MR.LAZY написа:
Обикновено мизерна обстановка говори за още по-мизерна кухня. То вярно, че шкембе чорба не става с чисто шкембе, ама все пак...

Така е, но отиди и пробвай манджите и ми кажи дали можеш да не ходиш там, когато ти се прияде ядене със сос.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2010 11:56 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Със сигурност ще отида, макар че още ми държи влага от турски ресторанти.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2011 4:05 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 01 Яну, 2011 3:17 pm Съб
Мнения: 4
Няколко думи за EGE :
Ходя често на обяд, а вечер си взимам храна за в къщи. Знам и сергията от която ресторанта си купува зеленчуците. Преди доста години там ме заведе един мой приятел български турчин, който в момента живее в Истанбул.
Яденетата им ги знам почти наизуст. Положителните неща :
Винаги са с много месо, за разлика от разни скъпи ресторанти.
Щом става въпрос за готвено, като домашно ястие - те са номер едно в София. Бие абсолютно всички прехвалени или скъпи ресторанти в столицата. Що се отнася до цената навремето бяха по евтини, сега основните яденета са по 4 лева, някой 5лв а агнешко с ориз 8лв.
Помня времето когато това ястие беше 4-5лв.
Хляб, ястия всичко се приготвя в пещ загрявана с дървени въглища, оттам идва аромата на ястията.
Качеството не се променя с времето, понеже собствениците работят (двама) и само те прибират парите донесени им от сервитьорките. Просто няма как да стане грешка

Негативните неща :
Обстановката е като старите шкембеджийници през тоталитарно време, под всякаква критика е и малката тоалетна.
Клиентите са им от работници, цигани от пазара, турци, шиптари, с бради, без бради, както и млади модерни момчета привлечени от невероятният вкус на манджите.
Носейки храна за в къщи и на приятели, най накрая някоя жена или приятелка иска да дойде с мене и да вкуси от тези ястия. Когато съм водил жена там е било винаги с големи уговорки.
Въпреки всичко готвеното тука си остава еталон за качество при това на смешни цени.

В момента малко по лесно се намират места в EGE , понеже точно срещу тях отвори ресторант БОСФОРА който е голям, пълни се по обяд,но винаги има някое свободно място Цените са двойни, но за сметка на това всичко е чисто, обслужването добро с приятни млади момичета а и ниското ниво клиентела го избягва. Тука спокойно може да отидете с приятелката си.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2011 1:12 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
БОСФОРА наистина има приятна обстановка, само хляба и манджите да бяха на нивото на Еgе...


Last edited by sylt on 28 Ное, 2011 10:25 pm Пон, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 15 Сеп, 2011 7:55 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Юли, 2010 1:16 pm Съб
Мнения: 113
Location: София
И една невероятна новина - в Еге направиха основен ремонт! Все още си е на мизерното място, и все още има около 15 места за сядане, но след ремонта изглежда съвсем човешки. Менюто си е същото, допълнено с два вида кебап и няколко сиропирани десерта. Клиентелата е същата, както преди.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Сеп, 2011 5:44 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Машаллах! :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB