Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:55 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 18 мнения ] 
Message
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 13 Ное, 2006 12:34 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ново място, съществуващо от един месец. Тип "Bar & Diner", т.е. можеш да ядеш, а можеш и само една бира да изпиеш. Наливното пиво е "Каменица" и "Стела", а бутилираните са няколко вида.

Салатите са огромни и много вкусни. ЗМ яде салата "Оливс" с два вида салата, тиквички, броколи, слънчогледови семки и специален сос, а аз направо се нахвърлих на основните. От тях ви препоръчвам най-горещо свинските филета с горски гъби. Сервират още пица и паста, като "Пенне със спанак и сирене" е много добро.

Самото помещение е много приятно. Обзавеждането е семпло, но приветливо. Музиката е само като фон, човек спокойно си чува приказката. Широко е и има място да се събере и голяма компания, без да се прави свадбарска маса. Сервитьорките са много вежливи и действат светкавично.

Има и втори етаж, който е с меки кресла и канапета. Не седнахме там, защото беше много топло, явно при изграждането на отоплителната инсталация не са взели предвид, че топлината се качва нагоре и са сложили и самите климатици горе. Затова пък долу при отварянето на входната врата, която е огромна и тежка, от вън влиза студен въздух и някой по-чувствителен може да настине. Иначе забележки нямам.

За сравнително бедното меню (не лошо, а просто не претрупано с десетки ястия!!!) винената листа е впечатляваща. Добро впечатление ми направи, че са подбрали вина от средния и нисък ценови клас, които са хубави и не струват 100 лв. и нагоре (а и надценките им са прилични). Най-скъпото вино е "No Man's Land" черен етикет, за 58 лв., което на други места съм го виждал за около 100.

Най-скъпата манджа е "Телешки стек Оливс" за 16,99. Иначе салатите са между 3,69 и 5,99 лв., ордьоврите (наречени тук "Баскет") са 4,99 - 6,49 лв. Пиците са в диапазона 3,59 - 6,99, като размерът им е впечатляващ, а на вид бяха много вкусни. Пастата е около 6 лв.

Десертите са само четири, опитахме един - Крем Оливс - който направи ни разби!

Намира се на "Граф Игнатиев" 12, тел. 986 09 02


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 27 Яну, 2007 1:13 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Няма как да не се присъединя към хвалбите на Алеко ! :)
На мен всичко ми беше вкусно.
"Еклеровта торта" ще я сънувам! :) Ребърцата също бяха ,много добре приготвени.

Ще ходя пак ! :)


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 27 Яну, 2007 2:48 pm Съб 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Всъщност "Еклеровата торта" се води КРОКЕМБУШ( French Croquembouche).

http://static.deliaonline.com/images/or ... -18725.jpg


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 27 Яну, 2007 7:33 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Макар и набеден за Мърморко от автора на темата, аз ще дам своето виждане по въпроса със заведението. За тези цени, човек очаква повече. Наливната Каменица беше леко провкиснала. Свинските ребърца - жилави (Лудетина не е много обективна, защото дойде зверски изгладняла) и предимно кокал. Почти всички салати бяха с поувехнали марули (има документи!!!). Т.е. качеството на храната подхожда за ведомствен стол, а не за заведение, което хвали, че предлага quality food (явно не са могли да го преведат :twisted:).

В менюто имаше странности от типа "фокачиЯ", а един младеж сервитьор дори обясни на Лудото Ленче, че паста било вид спагети, случайно да не си помисли, че си поръчва Салата с тортено парче :lol:.

Обстановката - силно кръчмарски дух, опитващ се да ни наложи атмосфера от 60-те години в САЩ. Е, на мен лично не успя. Тоалетните - леко мръсна за претенциите на заведението.

Единствено компанията беше най-хубавото в цялата работа.

В заключение, ако искате да ядете хамбургер за 5 лева с жилаво кюфте и увехнала маруля, значи това е вашето заведение. Златното пиле (заведението през соца, което се помещаваше на това място) може силно да се срамува от своя наследник.

Мърмоко даде своите 5 цента по темата.


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 27 Яну, 2007 9:51 pm Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Е не, не съм съгласна. Точно пък свежестта на зелената ми салата беше първото, което ми хареса. Това, че беше наречена "Цезар" е друга бира. Обстановката е от типа италианска кръчма в Щатите от 60-те - мен това ме кефи, като одъртееш, ще разбереш защо :mrgreen: Младежите и девойките ми се видяха сръчни и дискретни. Тоалетната не я видях - щот не пих бира, а нелошо вино :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 27 Яну, 2007 10:20 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
Е не, не съм съгласна. Точно пък свежестта на зелената ми салата беше първото, което ми хареса.
Ето защо нашите салати бяха с увехнала маруля - всичката свежа е била сервирана на теб :mrgreen:. Майтапът на страна. Не казвам, че беше свръх лошо. Казвам, че за цените и претенциите на заведението, стоката (храната) не струва.


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 28 Яну, 2007 2:40 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мистър, не съм съгласна с теб. Заведението е тип "Bar & Diner" - дали ще ти хареса обстановката е строго индивидуално.

Това че сервитьорът е обяснявал какво е паста е в негов плюс. Той от къде да знае, че е попаднал точно на нас.
На много места персоналът си няма и представа какво се предлага в менюто. Хранителната култура на българина я видяхме не само в конкурса за бутер тесто, но и в "Перфектната вечеря" - хора с претенции не знаят какво е контрафиле, шафран и други, даже гласът зад кадър прави елементарни грешки.
Не можеш да отречеш, че сервитьорите бяха винаги наблизо, не се налагаше да ги търсим и чакаме.

Относно храната - можеш да ядеш сандвич, но също така има разнообразие и от готвени ястия и не чух някой да се оплака от поръчаното. Моята салата беше с домати - съвсем свежи и вкусни. Ипов е доволен от гръцката си салата и отрича, че не е била свежа.

Цените - по-ниски от кварталния ни "Трол". А това заведение е все пак в центъра.


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 28 Яну, 2007 2:51 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Аз нали ви казах - г-н Джоунс! :mrgreen: Трябва да си смени ника!


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 28 Яну, 2007 3:00 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
И от мен 5 гроша към Мърморко: Шефе, и на Куцопилев марулята в Цезара беше прясна. Кюфтака на бургера ми беше съвсем наред, говеждото месо не може да се размазва по небцето като агнешко филенце все пак. Пък Алековата Мерилинка Норма-Джийнка, дето беше хем двойно смляна, хем двойно кюфтеста :lol: ми изглеждаше още по-нежна.
Другото показателно за мен беше, че Куцопилев не успя да се справи със свинското с горски гъби, а той хапва в значителни количества, честно! Значи порциите са си съвсем наред като за цените. А, да, гъбите наистина бяха горски, а не промишлени печурки.


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 28 Яну, 2007 3:18 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ОК. Пийс! Да речем, че аз съм бил каръкът тази вечер или пък Бискито ми е вдигнала критериите за храната изобщо.

А за обслужването не съм казал лоша дума. Според мен само идиот би си помислил, че може да има салата с пастички, та затова и коментара...


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 28 Яну, 2007 7:40 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
А за обслужването не съм казал лоша дума. Според мен само идиот би си помислил, че може да има салата с пастички, та затова и коментара...


Ами кой знае кви хора ходят иначе там? Идиоти всякакви... :P


 Profile  
 
 Рецепта: Olive's
Сготвено на: 13 Яну, 2008 5:08 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
Снощи с приятели запазихме маса в Olive's (интересен факт: като напишете Olive's в Google и тази тема е на първо място, дори преди сайта на самия ресторант).

Както всички тук и аз останах много доволен. Цените, разбира се, са ревизирани нагоре, откакто Алеко е докладвал първоначално. Стекът например не е 16.99,а 24.99. No Man's Land Черен етикет вече е 64, а не 58 лв и т.н. Въпреки това, бих казал, че цените са прилични.

Бяхме шест души и всички останаха доволни. Повечето хапваха бургери. Аз не ям такива неща и хапнах една тиквена супа със синьо сирене (била много модерна напоследък; хубава е, но аз не обичам сладко), една ориенталска салата с люти чушлета (хубави, свежи домати) една ципура със зелен дресинг (дресингът не го ползвах, защото имаше остра задушлива миризма на чесън, а след това бяхме планували да ходим на клуб. Сигурно е бил хубав.) и за десерт крем Olive's (според препоръките на Алеко).

Ще повторя.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Olive's
Сготвено на: 24 Авг, 2010 1:14 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2010 1:12 pm Вто
Мнения: 1
Не бих препоръчала на никой на ходи там, макар приятните ми впечатления от ресторанта до днес.
Случката беше следната: излязох да се видя с приятелка, колято не бях виждала от много време и за да прекараме добре на фона на приятна атмосфера и хубава храна, отидохме в Оливс. И там ни беше грешката. В заведението нямаше много хора, дори като че ли имаше повече персонал (поне 4-рима сервитьори и 1 барман) , но един клиент успя да ни съсипе вечерта. Няколко пъти идва до нашата маса, човекът (на средна възраст) беше ЯВНО МНОГО ПИЯН.
Този човек няколко пъти идва с пиянската си физиономия да ни говори споделя мислите си за турците, за Адолф и за това колко велика е България. След единствен опит от страна на персонала (преобладаващ в заведението) да го изгони, те явно вдигнаха ръце и ние трябваше да се оправяме сами. И ТОВА СЕ СЛУЧВА в центъра на София в заведение с ‚претенции‘. В „една квартална кръчма“ този пияница щеше да бъде изгонен, 100%! Но в центърът на столицата, в заведение с ниво над средното няма квалифициран персонал, кохто да си разбира от работата и задълженията!
Персоналът нито се извини, нито прояви някакво отношение към проблема. Естесвено след тази липса на отношение, нямахме желание да оставим бакшиш и като капак на провалената ни вечеря, рестото ни (2 лева) беше върнато в жълти стотинки!!!!!
Ако мислите, че сме в Европа – ТО ВИЕ ПРОСТО НЕ ЗНАЕТЕ КЪДЕ СЕ НАМИРАТЕ!
Рием в една кочина с помияри!
Излезте от България и осъзнайте какво е да си Човек, какво е да си Европеец или дори какво е най-малкото да не си Българин! Защото „Българин” се превъща в нарицателно за просташки манталитет и е доста тъжно.
Става дума за заведението на ул. Граф Игнатиев да подчертая!


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Olive's
Сготвено на: 24 Авг, 2010 3:42 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
За съжаление е така, България сме.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Olive's
Сготвено на: 26 Авг, 2010 11:18 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 26 Авг, 2010 11:12 pm Чет
Мнения: 1
Оливс е бирнически ресторант. Цените са завишени, а качеството на храната и обслужването са на много ниско ниво. Не бих седнал там отново дори и те да ми платят. Също е собственост на червени мутри така че който сяда там просто им дава повече пари.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Olive's
Сготвено на: 27 Авг, 2010 12:13 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
roxybaroxy написа:
Ако мислите, че сме в Европа – ТО ВИЕ ПРОСТО НЕ ЗНАЕТЕ КЪДЕ СЕ НАМИРАТЕ!
Рием в една кочина с помияри!
Става дума за заведението на ул. Граф Игнатиев да подчертая!


"Ако решиш да се бориш с прасе и двамата ще излезете окаляни, но прасето ще бъде доволно..."


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Olive's
Сготвено на: 01 Апр, 2011 12:29 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз също смятам ,че нивото на заведението много спадна. Все по рядко ходя там. Не знам от филиала ли зависи или просто вече не желаят да подържат веригата на ниво. Видях и плакат за доставка по домовете, което е показателно. :(


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Olive's
Сготвено на: 01 Апр, 2011 12:08 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ludetina написа:
Видях и плакат за доставка по домовете, което е показателно. :(
Криза е, всеки гледа допълнителни канали за дистрибуция. Едва ли има общо с пада на качеството. По-скоро там е важен човешкият фактор.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 18 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB