Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:16 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Юли, 2005 12:14 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
По време на кратката ми почивка по Черноморието посетих два пъти ресторант "Морска градина" в село Резово.Към него ни упъти нашата хазяйка от Синеморец.Каза ,че там се правила най-хубавата рибена чорба в околията,от 7 вида риба.. :facelick: От близо и далеч, се стичали тълпи да и се насладят.Изплезили езици се запътихме нататам.. :ligi: За голямо наше съжаление,чорбичка нямаше.Оказа се ,че тя не ставала от всяка риба.. :P продавали рибена чорба само през август и септември..подържат си реномето явно.За сметка на това ,ядох на-вкусните попчета през целия ми живот и една мноого интересна риба-Скорпид.Докато гледах как рибарите,вадят от мрежите най-грозната риба ,която съм виждала,се казах , това "чудовище" не бих го хапнала..Image
Сега само мога да се радвам,че ме "излъгаха".. :lol: Страшно ми хареса,много вкусна риба се оказа,даже на другия ден,се отклонихме от маршрута си специално за да си хапнем пак там.
Очарована съм и от ресторанта и от цялата оклоност изобщо,ако някой е оптал от въпросната чорба непременно да докалдва.А,ако някои има път през август и септември натам непременно да я опита,а ако не е неудобно,може и в едно бурканче тип Омния",да ми донесе,че вече я сънувам.. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Юли, 2006 9:37 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Утре, отново заминавам за прекрасния Синеморец! :)
Естествено ,че ще се отбием до Резово.. ;) Стискайте палци този път да опитам от тази прочута супа!Точа лиги за нея вече цяяла година.. :oops:
Сън не ме хваща вече,ей! :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Авг, 2006 5:42 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Уф, нямах късмет..не можах д я опитам и тоз път, а ходихме 3 пъти (за 5 дневна почивка.. :oops: ).Края на юли имало някъква голяма буря и отнесла почти всички рибарски лодки ,барабар с мрежите.. :( , останалите вадели само скорпид и попчета.Рибената чорба се прави от няколко вида прясна риба, явно я нямат в наличност.. :( .
Нищо здраве да е, пак си хапнахме скорпид (леле колко е вкусен), пак си хапнахме от най-хубавите попчета ,които съм яла..и опитахме страхотни пикантни пипала от калмари и невероятни пикантни миди (крехки, пресни,без пясък), доста хубава пилешка супа и добра шкембе чорба (според съпругът ми ,аз както знаете не близвам таквиз работи). :) Детето се наслади на пухкав омлет и вкусни кюфтета..добре си похапна. :mrgreen:
Страхотно място,обожавам го! 8)

И макар да не е по темата, в Синеморец за първи път опитах "гюзлема/гюзлеме/гюзлеми" (както искате го наричайте) ,страшно е вкусно! :) Ще трябва да се уча да точа кори като вестници..няма как.. ;)


 Profile  
 
 Рецепта: Морска градина
Сготвено на: 09 Яну, 2008 1:32 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Яну, 2006 10:00 pm Вто
Мнения: 5
И аз ходя от няколко години в "Морска градина". "Даляна" е гадно и мръсно, "Панорамата" е гадно и скъпо. Винаги съм питал за прословутата супа, но все нямат. Тъй като всяка година през септември съм там /в района Царево - Ахтопол/, надявам се някой път да я опитам.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2012 9:44 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Днес бях в Резово. Забравил за тази тема, се допитах до човек, който има вила в селото. Той също препоръча Морска градина. Поръчах си рибена чорба, но се оказа, че нямат, както нямаха и шкембе. Хапнах зеленчуци на тиган и тракийска салата. Бяха много прилични.

На Даляна имаше надпис, че не е заведение, а "частно парти и вход само с карти", а Панорама и аз подочух, че е доста скъпо.

Явно трябва да се ходи през високия сезон.

В Синеморец имаше много приятен бар "Кораба". Персоналът са много мили хора, а интериорът е изпипан и е направен с много вкус.

Павилионче за Гюзлеме има в Лозенец, но е затворен за съжаление.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Юни, 2012 1:40 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Яну, 2006 10:00 pm Вто
Мнения: 5
Панорамата е гадно и скъпо. Морска градина също запада от година на година. В Резово мястото е "Даляна" на бай Васил паяка. Да, отпред пише частен клуб, но не е проблем да му се обадите предварително на тел. 0888 78 00 20 и той ще ви приеме.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Юни, 2012 11:09 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
иванчо написа:
"Даляна" е гадно и мръсно...

иванчо написа:
В Резово мястото е "Даляна" на бай Васил паяка.
Голяма промяна за 4 години. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Юни, 2012 7:43 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Яну, 2006 10:00 pm Вто
Мнения: 5
MR.LAZY написа:
иванчо написа:
"Даляна" е гадно и мръсно...

иванчо написа:
В Резово мястото е "Даляна" на бай Васил паяка.
Голяма промяна за 4 години. :mrgreen:


Да, така е , признавам си. От 1997 година ходя в този район началото на септември и до 2009 имах лошо мнение за Даляна, защото просто го бях посетил една вечер доста подпийнал и се скарахме с бай Васил.Това беше преди повече от 10 години...
2009 септември го преоткрих в в добрия смисъл.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Окт, 2023 8:46 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 24 Яну, 2006 10:00 pm Вто
Мнения: 5
И "Морска градина", и "Даляна" на бай Васил Паяка стават. Информация от това лято - 2023г.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB