Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:27 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 24 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Май, 2005 1:22 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ул. "Добруджа" № 10

Много приятна атмосфера в стар софийски апартамент на висок партер. Високи тавани, приятно осветление, удобни маси и столове.

Добре съставено меню, винената листа е много разнообразна, обслужването - перфектно.

Който не се страхува от чуждоземна кухня, непременно да иде! Още повече, че арменските манджи не са чак толкова далеч от нашия вкус. Снощи за пореден път бяхме там, облизахме си пръстите!

А, и още нещо много важно! Порциите са огромни, стигат и за Ясеновци! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Май, 2005 4:36 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Благодаря, Алеко. Добре, че го има тоя бял списък. Един приятел твърди, че на него не му прощавали пропуските. Не искам да се изложа пред него.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2006 11:20 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Току що се връщам от там..беше Страшно вкусно.. :belly:
Обстановката,обслужването..всичко е на ниво! :)
Да не говорим за патладжаните и магданозените кюфтенца :clap: (между другото разбрах си грешката и ще усъвършенствам малко рецептата на То4ица ;) ,с нейно позволение :) ).


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2006 11:27 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
ludetina написа:
Току що се връщам от там..беше Страшно вкусно.. :belly:
Обстановката,обслужването..всичко е на ниво! :)
Да не говорим за патладжаните и магданозените кюфтенца :clap: (между другото разбрах си грешката и ще усъвършенствам малко рецептата на То4ица ;) ,с нейно позволение :) ).

Казвай как, знаех си, че нещо не е наред...


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Мар, 2006 11:08 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Не ми стигна времето тази събота и нямах време за експерименти. :( Като успея ти си първата ,която ще разбере! ;) :) Само мога да кажа ,така на пръв поглед ,че магданоза беше по-малко и имаше добавено сиренце.. :facelick:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Мар, 2006 7:30 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
ludetina написа:
магданоза беше по-малко и имаше добавено сиренце.. :facelick:

За сиренцето съм определо навита, обаче по-малко магданоз... то това им е чарът


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Мар, 2006 2:23 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Да кажа под секрет, намерих рецептата в един брой на "Бон Апети" лично дадена от Готвача на "Егур егур".Не се различава много от твоята като пропорции..,но нали съм на диетка..още не съм я пробвала.[hide]Има и за "Карнъ ярък" и за една салата с патладжани..нямам търпение да дойде лятото.. :twisted: [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2006 1:57 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Алеко написа:
ул. "Добруджа" № 10...
Само да спомена, че същата верига има още един ресторант на

ул. Шейново 18

За него важи същото, което е писал Алеко.

:) :)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 4:17 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Алеко написа:
ул. "Добруджа" № 10

Много приятна атмосфера в стар софийски апартамент на висок партер. Високи тавани, приятно осветление, удобни маси и столове.
.................................................................
.................................................................
А, и още нещо много важно! Порциите са огромни, стигат и за Ясеновци! :mrgreen:
След като ти е любим ресторант, препоръчай нещо - дотук разбрах патладжани и магданозени кюфтенца, а нещо месно, десерти, салати, вина....


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2006 6:33 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
телец написа:
След като ти е любим ресторант,препоръчай нещо-дотук разбрах патладжани и магданозени кюфтенца, а нещо месно,десерти, салати, вина....


1. Не съм казал, че ми е любим. Писах само, че ми е харесало.
2. За съжаление съм доста късопаметен и не помня подробности. Някакъв блед спомен за ашуре ми се върти из главата. От месата, май съм ял агнешко там. Не помня какво вино пихме, червено ще да е било.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2006 11:20 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Алеко написа:
телец написа:
След като ти е любим ресторант,препоръчай нещо-дотук разбрах патладжани и магданозени кюфтенца, а нещо месно,десерти, салати, вина....


1. Не съм казал, че ми е любим. Писах само, че ми е харесало.
2. За съжаление съм доста късопаметен и не помня подробности. Някакъв блед спомен за ашуре ми се върти из главата. От месата, май съм ял агнешко там. Не помня какво вино пихме, червено ще да е било.

Ашурето е десерт,пък агнешко хапвам около Великден,защото през зимата прясното агнешко е кът....А кой ти е любимият ресторант?


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2006 11:38 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
телец написа:
....А кой ти е любимият ресторант?


Те този! Непретенциозен, на три крачки от дома ми, с вкусни манджи (препоръчвам свинското джуланче) и студена бира!


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 8:17 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Алеко написа:
ул. "Добруджа" № 10

Много приятна атмосфера в стар софийски апартамент на висок партер. Високи тавани, приятно осветление, удобни маси и столове.

Добре съставено меню, винената листа е много разнообразна, обслужването - перфектно.

Който не се страхува от чуждоземна кухня, непременно да иде! Още повече, че арменските манджи не са чак толкова далеч от нашия вкус. Снощи за пореден път бяхме там, облизахме си пръстите!

А, и още нещо много важно! Порциите са огромни, стигат и за Ясеновци! :mrgreen:

Егур,егур-на Добруджа е с много по-уютна атмосфера,на Шейново вече си плаче за освежаване, а и този таракот и ниски тавани съвсем не си отиват с хубавоподредените маси с бели покривки....малко като в баня се почувствах.
Ресторантът на Добруджа е с ненатрапчива,приятна музика-лек джаз.Менюто с напитките е превъзходно-от българските червени, може би трябва да добавят Мерло от Стамболово-до 2002реколта.Арменската кухня се оказа близка до нашата и много вкусна-разнообразие от подправки и зеленчуци, интересно съчетание от горчица с потладжан и шпикованите меса са вълшебни(но не припаднах по магданозените кюфтенца),порциите са огромни, а обслужването е перфектно,отношението към клиентите-топло.Хареса ми,ще повторя! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 10:12 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
телец написа:
Егур,егур-на Добруджа е с много по-уютна атмосфера,на Шейново вече си плаче за освежаване, а и този таракот и ниски тавани съвсем не си отиват с хубавоподредените маси с бели покривки....малко като в баня се почувствах.
Ресторантът на Добруджа е с ненатрапчива,приятна музика-лек джаз.Менюто с напитките е превъзходно-от българските червени, може би трябва да добавят Мерло от Стамболово-до 2002реколта.Арменската кухня се оказа близка до нашата и много вкусна-разнообразие от подправки и зеленчуци, интересно съчетание от горчица с потладжан и шпикованите меса са вълшебни(но не припаднах по магданозените кюфтенца),порциите са огромни, а обслужването е перфектно,отношението към клиентите-топло.Хареса ми,ще повторя! :)


Казах ли ти?! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 6:18 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Алеко написа:
телец написа:
Егур,егур-на Добруджа е с много по-уютна атмосфера,на Шейново вече си плаче за освежаване, а и този таракот и ниски тавани съвсем не си отиват с хубавоподредените маси с бели покривки....малко като в баня се почувствах.
Ресторантът на Добруджа е с ненатрапчива,приятна музика-лек джаз.Менюто с напитките е превъзходно-от българските червени, може би трябва да добавят Мерло от Стамболово-до 2002реколта.Арменската кухня се оказа близка до нашата и много вкусна-разнообразие от подправки и зеленчуци, интересно съчетание от горчица с потладжан и шпикованите меса са вълшебни(но не припаднах по магданозените кюфтенца),порциите са огромни, а обслужването е перфектно,отношението към клиентите-топло.Хареса ми,ще повторя! :)


Казах ли ти?! :mrgreen:

Каза ми!
Аз пък ти препоръчвам "Хасиенда"-испанса салата(можеш и с шампанско да я консумираш :P ),всяко от ястията с бутилка ЧЕРГА и задължително френска селска торта.Добър апетит!На бул. Борис-до Красно село се намира,ще трябва и такси да си хванеш,ако си пък с кола,ще имаш извинение, че си на...БОЗА. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Окт, 2006 6:46 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
телец,

това за "Хасиенда"-та защо не го пуснеш като отделна тема. :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 11:00 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Имам въпросец - трябва ли да се прави резервация за средата на седмицата? Обмислям да се изпразнувам там другата седмица.
А, и от какъв ценови клас, кхъм, е ресторанта?


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 11:06 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Имам въпросец - трябва ли да се прави резервация за средата на седмицата? Обмислям да се изпразнувам там другата седмица.
А, и от какъв ценови клас, кхъм, е ресторанта?


Ми, преди година аз също празнувах в средата на седмицата и си беше фул, та е добре да си направиш резервация.
За цените, може друг да е по-спец, но на нас с Мацов ни излезе около 40 лв. салати, ордьовър, две основни, чаша вино, чаша ракия, мин. вода. Тоест относително прилично.
Пак да кажа, че това беше преди година. Сега може да са настъпили промени.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 11:33 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Дори и да са настъпили промени, няма да са чак кой знае какви. Ама и аз не съм ходил от година де...


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 11:35 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Само да подксажа, че на Добруджа 10 е ресторант, а на Шейново е кръчма и е една звезда. Може да няма отношение към цените, ама аз да си кажа.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 11:49 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Имам въпросец - трябва ли да се прави резервация за средата на седмицата? Обмислям да се изпразнувам там другата седмица.
А, и от какъв ценови клас, кхъм, е ресторанта?


Очакваме покана!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 12:07 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Maца, благодаря! Наистина звучи прилично, ще видя за резервация, да, макар че сега отпускарски сезон...Хич не ми се ще да е пълно...

Алеко, съжалявам, ама обичам да се празнувам в скромна среда, на четири очи 8) , тъй че по някакъв друг повод ще :cheers: Или без повод, пак става.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 12:23 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Пиле, мисля че имам тяхна визитка с телефони.

Ние сме били само на Шейново, но помня, че беше по-скъпо от примерно Олив'с. Все пак зависи какво ще си поръчате - алкохолът е на по-високи цени, както и по-специалните им ястия - агнешко, телешки стек, шашлиците им на сабя и без сабя - межу 15 и 20 лева бяха.
Салатите и предястията - нормални цени.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юли, 2007 1:38 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Мерси, ИПА. Да, 15-20 вече е малко по-сериозна цена. Би ми било неприятно да дам толкова пари за нещо, което е възможно да не доизям, ако наистина са толкова огромни порциите. Така ни се случи веднъж в Златна Скара или както там му беше името...
Ще видим, има време :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 24 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB