Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:14 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 17 Юли, 2008 9:22 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Понеже се похвалих, че съм постнал рецептата си за паста от хрян, а после установи, че това е било в някой друг мой живот, това хвърли в смут нежната ми душа.
За да не излезе, че съм излъгал, представям ви въпросната хрян-паста и като бонус, една рецепта за червено цвекло с тази паста.

Аз съм много голям почитател на хряна.

Хряновите пасти, които се продават в България нямат нищо общо с действителността.
Много неприятно и достатъчно трудно е настъргването на достатъчно количество хрян, но резултатът напълно си заслужава.
Когато реша да направя паста от хрян, най-трудното винаги е настъргването.
Значи : По-голям корен от хрян (малките са по-хубави, но не са удобни за стъргане) се настъргва на много ситно ренде. Този процес е много мазохистичен, що сълзи и сополи се леят, да не споменавам...
Обаче пък прочиства и белите ти дробове и носоглътката.
След като извършим този титаничен труд, го разбъркваме с лимонов сок, сол, филия сух бял хляб, натопен в прясно мляко и леко изстискан, една кисела ябълка, също настъргана на много ситното ренде до пюре, захар, зехтин или олио.Всичко се разбива с вилица или домакинска тел за яйца, но не и с пасатор.
Това е т.н. хрянов сос.
Можеш да се сложи в бурканче в хладилника, има голяма трайност, разкошен е за супи от всякакъв вид.
За да се намали лютивината му, може част от него да се смеси със сметана или майонеза и така да се полее цвеклото.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB