Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:01 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
 Рецепта: Песто 1
Сготвено на: 28 Авг, 2008 2:13 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Току-що си направих песто.Имам на терасата 5 стръка едролист босилек-обрах всичките му листа-две препълнени шепи.Запекох на тигана 50 гр кедрови ядки(в магазин "Бейрут" на Женския са 5лв-100гр).Една голяма скилидка чесън,ядките и босилека смлях в блендера и пресипах в купа.Добавих зехтин до получаване на кремообразна маса,сол на вкус,няколко капки лимонов сок и сипах едно пакетче 40 гр млян пармезан.Получи се много добро!Отделих малко за вечеря-ще им извъртя спагети,а останалото прибирам във фризера в добре затворен буркан.Преди време бях писала,че от Метро си бях купила буркан с песто от 500 гр-държа остатъка във фризера и няма никаква промяна във вкуса.Когато реша да го ползвам,изгребвам нужното количество и го оставям да се отпусне .А в горещите спагети може да си го сложите и направо замразено.
Забравих да добавя,че досега не бях купувала кедрови ядки,и като ги опитах -сурови и леко запечени на тигана-видяха ми се много близки по вкус с кашу-то.То и по-ефтино е и резултата ще е същия.А колкото до това,което сътворих в домашни условия-много по-добро е на вкус от купешкото,а то сигурно има и консерванти,тъй че извода е един-НИКОГА повече няма да си купя песто!!!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB