Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:19 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 
Message
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 03 Юни, 2004 5:43 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Споделям личен опит. По време на едно иглолечение, ми беше препоръчано да спазвам пълно вегетарианство (никакви животински продукти). На третия месец тежах с десет килограма по-малко. Проблемът дойде при захранването. Аз го направих за 15 дена и след един месец почти възстанових теглото си, а се оказа че е нужно толкова дълго захранване, колкото е продължила диетата


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 03 Юни, 2004 5:54 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ако вече знаеш повече за захранването, сподели, моля те. Това ми е голям проблем и с лошо захранване си докарах язва. Иначе самото гладуване /за кратко/ ми е много приятно и си го правя не по необходимост, а просто за удоволствие.


 Profile  
 
 Рецепта: Захранване
Сготвено на: 03 Юни, 2004 6:04 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Ами то е като при бебетата. Първо почваш с най-леките храни и преминаваш към по-дразнещите и така нататък. Захранвеното зависи от много фактори: какъв е бил видът на диетата, нейната продължителност, индивидуалните физиологични особености на подложения на диета, финансовите възможности, периода през който се провежда диетата и не на последно място - фазите на луната (не заради зодиите). Така че преминаването от диета към захранване е строго индивидуален процес и е най-добре да се изготви от специалист-диетолог (за съжаление те обикновено са на частна практика :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 03 Юни, 2004 6:47 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ясно, че е много сложно и индивидуално, но аз гладувам са мо по 2-3 дни обикновено и ми трябват само някои общи насоки. Някъде чета, че трябвало да се започне с парченце сух хляб - ей, това щеше да ме убие! Съветът на Дънов за картофена чорбица без нищо друго за начало ми се отразява много добре.
А диетолозите като ме видят и почват да ми съставят подсилващ режим :?


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 08 Юни, 2004 4:52 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
КАкво точно целиш с двудневни диети? Този период е недостатъчен за каквото и да е


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 09 Юни, 2004 2:54 am Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
vegetarianec написа:
КАкво точно целиш с двудневни диети? Този период е недостатъчен за каквото и да е

Сигурно си прав- това е много кратко време и организмът не може да реагира. Правя го, когато почувствам, че нещастният ми стомах не може да издържи повече и наистина има ефект. Определено не е за отслабване, а за малка почивка. Както когато правиш дълъг преход в планината и трябва да поспреш и да си починеш. Колко според теб е минималното време, за да си почине организмът от големите натоварвания?
И още въпроси: пълно гладуване или може да се консумират плодове и чай? Май всичко е много индивидуално, но сподели опит. При всички случаи ако погладувам 3 дни се чувствам много по-добре, отколкото ако не погладувам :)


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 09 Юни, 2004 11:49 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
to4ica написа:
Колко според теб е минималното време, за да си почине организмът от големите натоварвания?


Аз бих поставил въпроса малко по-различно: защо трябва да има големи натоварвания?
Да си призная не съм голям привърженик на гладуването, но все пак ако се наложи трябва да се постъпва както при всяка диета - ПОСТЕПЕННО, за да не се стресира 'организма'. Нужни са, по мое мнение, поне 3-4 дена за преминаване към гладуване с първоначално изключване на 'тежки' храни: месо, яйца, животински продукти и т.н. Самият период на гладуване (очистване) на организма трябва да е между седмица до десет дни. Приемът на пресни плодове и зеленчуци, чай и мед може да влияе само благотворно върху организма. Повтарям че аз съм противник на пълното гладуване - това е издевателство над живия организъм. Захранването е може би най-важният момент. То се провежда по-дълго от преминаването към диети - поне колкото е продължила самата диета, за препоръчване двойно по-дълго. Започва се с 'леки' храни кисело мляко няколко дни, половин варено яйце на ден - 2-3 дни, и чак към края на захранването един път дневно пилешко (риба - най-добре). Постепенно се включват телешко и свинско в малки количества (100-150 гр/ден). Не се препоръчва пържена и пикантна храна. Трябва да се избягват газирани и алкохолни напитки. Айде да свършвам, че изядох хляба на диетолозите :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 15 Авг, 2004 11:36 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Темата е стара, но вечна :lol:, да ви кажа: след кратичко гладуване /на билков чай и много вода/ се чувствам като нова и с пълни сили, за да сготвя прекрасните ви рецепти!!!
Вегетарианец, само не съм съгласна с вареното яйце, млякото и месото при захранване - това са най-тежко смилаемите храни. Според мен трябва да се започне с плодове, после зеленчуци /на пара/.
Ще поспоря и за твоето мнение, че гладуването е "издевателство над живия организъм" - и ти си изключваш компютъра понякога, нали :) ? Но наистина не пълен глад, а билков чай с мед, например.


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 16 Авг, 2004 1:18 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 5:35 pm Пон
Мнения: 85
Quote:
само не съм съгласна с вареното яйце, млякото и месото при захранване - това са най-тежко смилаемите храни. Според мен трябва да се започне с плодове, после зеленчуци /на пара/

Когато става въпрос за захранване с месо, това е последователността, тъй като няма захранване със плодове и зеленчуци, затова и те не се включват като захранващи, а като основни храни


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 09 Сеп, 2004 4:03 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Сеп, 2004 4:14 pm Сря
Мнения: 21
Location: София
като Ви чета и ми става лошо:)))) а за издевателството над организма съм съгласна...една приятелка се смееше " по-добре дебел и сит отколкото дебел и гладен":))) не че тя беше дебела де :wink:


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 19 Окт, 2004 6:38 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Аз също се опитах да "постя" и едва издържах 40 дена. Първо, че храната беше гадновата, и второ, като започнах да се изчиствам от токсините, така се изпъпчих, че след това ми трябваха няколко дена на шоколадова диета.


 Profile  
 
 Рецепта: Личен опит
Сготвено на: 19 Окт, 2004 9:59 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Това постене го правих само веднъж и ще ми е за последно..така се измъчих и аз.. :oops: :( .Принципно не ям толкова много месо и си мислих ,че ще ми е лесно за 40 дена да се откажа от него..обаче :roll: ..нещо не се получи както исках..чувствах се зле не само психически и физически..подпухнах ,станах леко петниста и само пилета на грил и хот дози ми плуваха пред очите.. :oops: .Слаби са ми ангелите нещо.. :? :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 12 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB