Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:58 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 49 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 23 Май, 2006 11:49 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Знам, че Л. я спазва и ще я помоля за малко разяснения за диетата: какви храни приема, за какъв период от време и т.н. И ний да видим т'ва НВД! :P


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Май, 2006 12:04 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
...И ний да видим т'ва НВД! :P
Едва ли! То НВД-то е едно, затова е и Най-велико! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Май, 2006 12:40 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Л. не е на безвъглехидратна диета, в грешка си ;). Ако не се лъжа, такава диета е Аткинс. Аз нея не я харесвам :roll:. И не съм я правила, не мога да съм полезна с информация от първа ръка, само с линкчета. :roll:

Аз на теория съм на НВД - Ниско Въглехидратна Диета. Всъщност се води ВМ-НВД :) (ВМ - високо- мазнинна). И май не съм само аз, тук още 2 девойки си признаха, че я правят. :)

П.С.
Quote:
Едва ли! То НВД-то е едно, затова е и Най-велико!

За това никога не съм претендирала... :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Май, 2006 1:01 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ludetina написа:
П.С.
Quote:
Едва ли! То НВД-то е едно, затова е и Най-велико!

За това никога не съм претендирала.. :twisted:


Ти не си, ама други оценяват тез неща... :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Май, 2006 3:13 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Като ви знам порцелановите фигурки, девойки, ще чудя кви Н/К/ВД-та, кви пет лева :roll: Но давайте в същия дух, това изостря фантазията на всеки кулинар :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Май, 2006 3:22 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Като ви знам порцелановите фигурки, девойки, ще чудя кви Н/К/ВД-та, кви пет лева :roll: Но давайте в същия дух, това изостря фантазията на всеки кулинар :lol:


Аз като чуя "диета" и веднага губя всякаква фантазия и си представям само някакви кльощави фръцли, слезли от FTV. Като всеки уважаващ себе си мъж харесвам добре сложени жени!


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юни, 2007 2:39 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Юни, 2007 2:31 pm Съб
Мнения: 2
Здравейте.При Безвъглехидратната диета може ли да се яде маслини и моркови.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юни, 2007 6:38 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Маслините имат голямо съдържание на мазнини, така че може. Съдържанието на въглехидрати в суровите моркови e около 10%, та значи трябва ти да решиш дали може.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2007 12:38 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Юни, 2007 2:31 pm Съб
Мнения: 2
Здравейте.Може ли ппи Безвъглехидратната диета да се консумира майонеза. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2007 3:24 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Няма причина да не може, ама ако целта е да отслабнеш, едва ли консумацията на майонеза ще помогне на диетата.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 8:38 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2007 6:22 pm Пон
Мнения: 6
Яжте 4-5 пъти на ден печено/варено месо заедно с голяма свежа салата.

Месото да е филе - пилешко, телешко или риба - всяко ядене е 100-150 грама.
Да се избягва свинско, заради високото съдържание на наситени мазнини.

Салатата да е свежа, предимно домати, краставици, зелена салата, зеле. Може да се подправя със зехтин (богат на ненеаситени мастни киселини, които участват в синтезирането на хормоните и усвояването на мастно разтворимите витамини), оцет и сол.

Това е най-лесната диета, защото можете да си носите порциите месо предварително приготвени и пакетирани, а свежи салати в пластмасови опаковки има в много магазини. Подходящо е за ядене даже и в офиса, просто на всеки 2-3 часа яжте.

Друго предимство на диетата е, че коремът ви е нон стоп пълен и в нито един момент не изпитвате зверски глад.

Ако имате време за не толкова лесна диеат, ето един примерен ден.

7-8 часа - 3 варени яйца

10 часа - 1 кисело мляко, може нормална масленост

12-13 часа - 250 грама печено месо(филе) със свежа салата

15-16 часа - 100 грама сурови тиквени семки

18-19 часа - 250 грама печено месо(филе) със свежа салата

Не яжте след 18-19 часа, а ако все пак приемате въгхлехидрати, нека да е до 14 часа.

Ако след 19 часа изпитвате глад, яжте зеленчуци - вземете си 1 кило краставици, седнете и правете бавно следното нещо: разрязвате краставицата на две по дължина, посолявате и ядете. Яжте така докато се почувствате препълнен. За да е по-вкусно може да се добавят 50 грама маслини.

Спазването на тази диета гарантира сваляне на килограми, добавете 2-3 пъти седмично тенис, аеробика, фитнес, футбол ... и след 1 месец няма да се познаете :)

Успех!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 9:49 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Pisana написа:
...добавете 2-3 пъти седмично тенис, аеробика, фитнес, футбол ... и след 1 месец няма да се познаете :)
Аз като ударя 3-4 ракии също трудно се познавам :mrgreen:. Майтапче. Сигурен съм, че диетата ще има ефект. Само не си представям петразовото хапване и то в офиса.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 9:22 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз при такава диета след един месец няма да се позная, защото ще съм заприличала на лоена топка. Пък и много еднообразна... :roll: мръвката си е мръвка, ама само гола със салата, не е това пълноценно.
Винаги съм се чудила на тези диети, май са болшинство, които изрично изискват едва ли не непрекъснато ядене, през 2 часа. Нещастния стомах също има право на почивка; не мисля, че е редно да бъде насилван да смила и да смила целодневно. 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 9:27 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Нещастния стомах също има право на почивка; не мисля, че е редно да бъде насилван да смила и да смила целодневно. 8)


Що бе? Няма лошо... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 9:46 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Има, има, и той душа носи :)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 9:52 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Нещастния стомах също има право на почивка; не мисля, че е редно да бъде насилван да смила и да смила целодневно. 8)
Пиле, ти сега ще поискаш и платен двуседмичен отпуск да му дадем :lol:?

Няма майтап, но всички диетолози препоръчват минимум 5 хранения в малки дози, за да не "изнасилваме" стомаха с големи еднократни такива.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 9:52 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Моят е бездушен тип и си бачка непрекъснато без проблеми.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 9:56 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
На твоичкия трябва да му се плаща оувъртайм :P 8).


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 10:09 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Кой казва, че трябва да са огромни порциите? Според мен два пъти дневно е нормално, а за мен и веднъж стига.
Освен това, при диетата на Писана пише, че всяка порция трябва да е от 250 гр месо, което прави общо 500 гр на ден - не става ли бая количеството?
Шефе, убедена съм, че не чак всички диетолози по света са поддръжници на 5-кратното хранене.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 11:04 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Половин кило месо на ден, независимо от вида, си е бая натоварване за организма. Всички лекари ще кажат, че "да, при храносмилането на месо се отделят отрови, които трябва да се изхвърлят от организма". А 500 гр. си е доста. Пък ако се поглъща такова количество в продължение на една седмица примерно, не знам как и къде ще се изхвърлят отровите :-? Много е вероятно човек да си докара неприятности така. Има и други богати източници на белтъчини; може би който е решил да прави такава диета, трябва да се консултира с диетолог за количествата и източниците, както и за продължителността на режима...
Относно 5-кратното хранене, мисля че тук влиза всичко, което човек поглъща през деня така или иначе - ако например изяде една ябълка в 4 ч. следобед, освен трите основни хранения, това вече си е четвърто хранене (в смисъл поглъщане на храна) за деня. А мисля, че всички ние така илиначе похапваме повече от 2-3 пъти на ден (ако броим всички ябълки, бомбонки и ядки, които уж между другото хапваме през деня ;) )


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 12:21 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Meg написа:
Половин кило месо на ден, независимо от вида, си е бая натоварване за организма.
Ами, много. Алеко изяжда толкова само на закуска и има кръвно на 15-годишен младеж.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 12:22 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Meg написа:
...Относно 5-кратното хранене, мисля че тук влиза всичко, което човек поглъща през деня така или иначе - ако например изяде една ябълка в 4 ч. следобед, освен трите основни хранения, това вече си е четвърто хранене (в смисъл поглъщане на храна) за деня. А мисля, че всички ние така илиначе похапваме повече от 2-3 пъти на ден (ако броим всички ябълки, бомбонки и ядки, които уж между другото хапваме през деня ;) )


Точно това е петкратното хранене. Всякаква храна, независимо от формата и вида и се брои за хранене. Тоест ябълката след обяд, киселото мляко между закуса и обяда, семките пред телевизора. Затова и спазването на 5 кратния режим не е особено трудно.
И на мен ми се струва, че месото е прекалено много. Това, което съм чела е максимум до 100 грама на ядене, максимум 2 пъти дневно месо. Обикновените препоръки са за 50 - 75 грама месо. Много зеленчуци, никакви плодове и течности.

И, Пиле, не съм съгласна, вече, за яденето веднъж или два пъти дневно. Аз все още от време на време ям 2 пъти дневно, както съм правила 35 години, но установих, че ако разпределя храненията се чувствам доста по-добре и наистина свалям килограми.
Но, тъй като ти едва ли искаш да сваляш можеш да правиш каквото си поискаш.

И, извинявай, здравей Писано, като каза и шефа, увеличаваме се, скоро ще превземем форумите. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 1:57 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2007 6:22 pm Пон
Мнения: 6
Ама колко хубаво съм разбунила духовете, вие сте мноооого сладки :)

Значи за месото, дали е много или малко?

500 грама месо по 20 (22)% протеиново съдържание си е 100 грама протеин за деня, 1 грам протеин е 4 калории или това са 400 калории.

Ако ви се струва много протеина, тогава намалете го на 300 грама и увеличете малко приема на въглехидратна храна, за да компенсирате калориите.

Съотношението на протеин:въглехидрати:мазнини за деня е добре да бъде 2:2:1, това съотношение произтича от калориите в 1 грам:

протеин - 4 калории
въглехидрати - 4 калории
мазнини - 8-9 калории

Разбира се има значение и вида:

протеинът е хубаво да се редува животиснки и растителен.

въглехидратите да бъдат "бавни" - т.е. такива които се усвояват бавно и отдават енергия за дълъг период от време, така че да имате шанс да изразходите тази енергия. Например шоколадът се усвоява много бързо и съответно бързо ви дава енергия, ако не я изразходите тя се превръща в мазнини около дупето, корема (най-често). Затова яжте "бавни" въглехидрати - овесени ядки, пълнозърнест хляб ....

мазнините също са лоши и добри :) - ненаситените мазнини са "добрите", наситените са "лошите". Поливайте салатите със зехтин, яжте ядки, маслини, риба, за да си добавите важните ненаситени мастни киселени.

И като обобщение ниско въглехидратна диета е високо протеинова, все пак трябва да ядете нещо и ако това не са въгхлехидрати, остава да са белтъчени :)

Мърррррррр :)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 3:00 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз ям(хапвам, гризвам) максимум два пъти на ден: едно гризване следобед и вечеря доста по-късно, високопротеинова и високовъглехидратна. Не ям ябълки/чушки/домати/солети междувременно. Това имах предвид под яденета на ден.
Случвало ми се е да закусвам, обядвам, че и вечерям и на следващия ден съм като престоял труп. Вероятно съм патологичен случай, но честно казано, съмнявам се. И нямам наднормено тегло или високо кръвно, та затова съм склонна да поемам всички диетологични дълбокомислия с щипка сол. Мерси. :cheers:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Окт, 2007 3:32 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
.... И нямам наднормено тегло или високо кръвно, та затова съм склонна да поемам всички диетологични дълбокомислия с щипка сол. Мерси. :cheers:


Както казах и по-горе, да ти имам килограмите :lol: . На мен лично проблемите с теглото ми започнаха след 32-та година, до тогава нямах пролбеми, ядях 2 пъти дневно, не понасях вафлички, бисквитки и всякакви такива глупости. Обаче.., Мацов ми развали хубавия режим.
И всички тези съвети може и да са за здравословен начин на живот, но смисълът е да се свалят килограми. Истината е, че трябва да престанем да ядем споменатите вече вафлички, бисквитки, солетки и шоколад в 2 посред нощ. :-?


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 49 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB