Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:24 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Фев, 2008 1:26 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Не очаквайте да прочете чудодейни начини за отслабване. Такива няма, освен в приказките и по филмите. За ралика от всички останали диети при тази може да ядете каквото искате и по колкото си искате. И най-хубавото - не се налага да купувате скъпи, евтини или каквито и да е хранителни добавки, храни, лекарства и тем подобни.

Не очаквайте да ви кажа как да се справите с биреното коремче, целулита или "паласките", тук просто ще ви кажа КАК ДА ОТСЛАБНЕТЕ!

Викате си, тоя ни занася. Не, в никакъв случай!!! И така, към същността на диетата:

Приемайте по-малко калории, отколкото изразходвате и ще отслабнете. Чиста математика.

Ако имате проблем с метаболизма, значи сте за лекар, а не за диета.

Предупредих ви да не очаквате чудеса :P.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2008 2:14 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Е, ти пък! :lol: Аз мислех, че нещо ново и интересно ще кажеш, пък ти... И не е верно, че може да ядем, колкото си искаме - ако ми се прииска да изпапкам цяло пиле после ще трябва да гладувам два дни, за да го изразходвам :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2008 4:17 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Пиле, другият вариант - да не гладуваш, е да си сметнеш за колко време ще изразходваш поетите калории с приемлива за теб физическа дейност. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2008 4:41 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Знам, знам, видях линка, ама пак не става, че ще си изкашлям всички дробове. Е, няма угодия и това е :mrgreen: Аз затова казах 2 дни гладуване, при практикуване на приемлива за мен физическа дейност.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2008 4:42 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Пиле, казвам една проста истина. Каквито и диети да пазиш, основният прицип е този. Вива, ла математика!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Фев, 2008 4:46 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ама аз не споря. Само че от заглавието на темата бях останала с впечатление за някаква тайна на природата, Пък това си е проста логика, даже не съм сигурна, че е математика, а не физика :roll:
Ако беше толкова просто всички щяхме да сме фиданчести.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Мар, 2008 7:41 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Мар, 2008 6:53 pm Пон
Мнения: 4
"Диети" за отслабване колкото искаш има, но повечето от тях не са диети, а чисто самоубийство:
Гладуване!?! Така може само да отслабиш защитните функции на организма но не и да стане нещо.
Лунна диета !?! Защо тогава няма и слънчева диета? Слънцето играе по голяма роля при обмяната на веществата и т.н.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2008 11:30 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Майсторе, прочете повече за храната, нейните свойства и функции, нейното съдържание и всички други фактори, коите влияят върху изброените. Тагава ще имате по-добра представа за смисъла и функциите на хранителните режими (по точен израз е от думата "диета") и как една добре подбрана и съобразена с нуждите на конкретния организъм временна промяна на хранителния режим се отразява върху общото функциониране на тялото. По въпроса са изписани тонове; не е нужно да "откриваме топлата вода" тук ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2008 12:17 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Мег, мисля че Майстора има предвид диетите за отслабване, а ти - диети при боледуване, така че говорите за различни неща, май.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2008 12:59 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Мар, 2008 6:53 pm Пон
Мнения: 4
Meg аз напълно съм съгласен с теб , просто изказах мнение , че гладуването при отслабване е опасно и неразумно!


Ще бягам щото ще ми загорят картофите.
Бай до скив :)


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2008 2:52 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Приемайте по-малко калории, отколкото изразходвате и ще отслабнете. Чиста математика.


За тая диета германците си имат име - FDH, което ще рече Friß die Hälfte, т.е. яж половината.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2008 3:54 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Искам само да добавя, че не всички калории се хабят чрез физическа активност, а в калкулатора дето Лейзи го е пуснал само тя се зачита. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2008 5:16 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
И не само това - като му се намалят рязко калорийте, организмът решава че се очаква "блокадата на Ленинград" и почва да си пести и защитава всяка калорийка. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Мар, 2008 3:28 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Извинявам се за острата реакция. Независимо дали човек иска да свали килограми заради здравето си или за да изглежда/чувства по-добре, единственият начин това да бъде устойчиво е да промени значително хранителните си навици. Гладуването, при режим изготвен от специалист, последвано от подходящо захранване дава отлични резултати за намаляване на килограмите. Описаната от ИПА ситуация се получава когато се гладува неправилно, а йо-йо ефектът е следствие от неправилно гладуване и неправилно захранване. Наистина човек подлага организма си на голям стрес, ако една седмица яде яйца и краставици, а на осмия ден "омете" три мекици и две пици.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 14 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB