Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:33 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 28 Окт, 2007 4:39 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
А, бе, редактирано от модератор, я кажете каква е тая диета (със) зелева супа. Четох на 100 места и навсякъде различни неща се пишат. Едни викат зелева супа било американска диета, на друго място в диетата имало предимно зеле, сготвено на супа. Понеже знам, че има съфорумки, които са пробвали диетата, ще съм им благодарен да споделят. А, да и четох, че диетата била много гадна. Аз, пък, за зеленце умирам, особено ако е кисело.


Last edited by MR.LAZY on 11 Юни, 2008 1:01 pm Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2007 9:57 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
... А, да и четох, че диетата била много гадна...


Правилно си чул!


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 10:22 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Много правилно си чул :lol: но пък ако си луд фен на зелето може и да ти хареса.
Във варианта, който аз съм пробвала, пишеше, че се ползвала тая диета при сърдечноболни с наднормени кила, за да отслабнат бързо, та да може да се оперират, ей такива ужасни неща...
Та, доколкото си спомням съдържаше зеле, червена чушка (чушки), лук (или праз?) и една ампула витамин С. Зарзавата се вари, накрая се добавя витамин С и почваш да мааш :mrgreen: Една седмица май беше периода, като от втория или третия ден вече можеше да се хапват и неща като банани и препечена филийка. Аз съм стигала до ден и половина, към следобеда на втория ден вече не можех да погледна зеле, а пък иначе обичам.

Затуй любимата ми диета е от меса, кашкавал и спиртни напитки. За жалост тя изключва картофките :x


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 12:31 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Някъде имах подробното меню на въпросната диета, която както отбеляза Пилето е била създадена за бързо сваляне на килограми от сърдечно болни.
Идеята е такава: Забъркваш казана със супата и от нея можеш да ядеш колкото си искаш и когато си искаш. Доста е гадна на вкус. Но пък има хора, които я харесват.
В супата се слага зеле, печени чушки, домати, лук, праз, може къри, червен пипер. Без сол, без мазнина.

А храненето през дните от седмицата беше нещо подобно:
1 ден - плодове
2 ден - зеленчуци
3 ден - плодове и зеленчуци
4 ден - 6 банана (това съм го запомнила, че не понасям банани :) )
5 ден може и пиле
6 ден - и риба
7 ден - не помня.

Както и да е. Факт е, че на 3 ден вече не можеш да понасяш супата. А денят със 6-те банана е потресаващ за мен. Тогава повтарям 3-тия, но самата мисъл ме отвращава.
Не е чак толкова добър ефектът, пък и е както при всички останали диети - спреш ли я и почнеш ли да ядеш нормално всичко се връща, понякога двойно.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 5:19 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Тази диета е нова за мен, но факт е че спре ли чевок една диета и се върне към предишния начин на хранене, резултатът е плачевен :cry:
Явно не случайно указанията за захранване са обикновено 3 пъти по-дълги от тези за диетите :mrgreen:
Аз отдавна карам без сол и мазнини, но и на мен такава супа ще ми се види гадост още на втория ден :roll: В общи линии, със всяка радикална диета (разбирай минимум храна и то само плодове и зеленчуци) се свалят между 2 и 5 кила на седмица, номерът обаче е как да се задържат свалените килограми..
Аз например гладувам редовно (3-4 пъти годишно по 2 седмици), но въпреки режима, който спазвам, си връщам килата някъде около 2 месеца след края на гладуването. Но пък след като свалих 8 кг. с първото гладуване преди 2 г. и бях заприличала на ходещ скелет, сега не свалям повече от 4, но и не се върнах на килата отпреди първото гладуване, така че някакъв ефект по отношение на килограмите също има :)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 5:33 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2007 6:22 pm Пон
Мнения: 6
Оригинална рецепта за Зелева супа от Диетата със същото име

- 6 големи глави лук
- 1 кило пресни домати или 1-2 кутии консервирани
- 2 зелени пипера
- 3 моркова
- гъби
- 1 връзка целина
- половин средно голяма зелка
- подправки на вкус – сол, пипер, чесън, къри

Приготвяне:

Изчистете и нарежете зеленчуците. Сложете ги в голяма тенджера и добавете 10 чаши вода. Варете 30-40 минути (по ваш вкус)

Оригинална Диета зелева супа

Ден 1 от диета със зелева супа:
Плодове: Яжте каквито искате плодове (без банани). През този ден яжте само зелевата супа и плодове. За пиене – не подсладен чай, пресен сок от червена боровинка и вода.

Ден 2 от диета със зелева супа:
Зеленчуци: Яжте зеленчуци (варени, печени или сурови) докато се почувствате препълнени. Позволени зеленчуци са – марули, спанак, коприва, изобщо всичко, което е със зелени листа. Не са позволени – стар боб, грах и царевица. Яжте колкото искате от позволените зеленчуци с колкото искате от зелевата супа. За вечеря се възнаградете с голям печен картоф с масло. През този ден не се ядат плодове!

Ден 3 от диета със зелева супа:
Смесете ден 1 и ден 2: Яжте колкото искате супа, плодове и зеленчуци. Без печен картоф.

Ден 4 от диета със зелева супа:
Банани и обезмаслено мляко: Яжте не повече от 8 банана и пийте колкото искате чаши обезмаслено мляко, разбира се яжте колкото искате зелева супа. Този ден предполага да намали жаждата ви за сладко (заради бананите).

Ден 5 от диета със зелева супа:
Говеждо и домати: от 250 до 500 грама говеждо и до 6 пресни домата. Пийте поне 6-8 чаши вода, за да спомогнете за прочистването на организма си. Яжте зелевата супа поне 1 път този ден. Вместо говеждо можете да ядете варено или печено пилешко (без кожата). Също можете да използвате за заместител на говеждото и риба, но само в 1 от двата дни с говеждо.

Ден 6 от диета със зелева супа:
Говеждо и зеленчуци: Този ден яжте колкото искате говеждо и зеленчуци. Яжте поне веднъж от зелевата супа. Без печен картоф.

Ден 7 от диета със зелева супа:
Кафяв ориз, не подсладени плодови сокове и зеленчуци: Отново тъпчете се колкото можете с разрешената за деня храна. Поне веднъж яжте от супата
Идеята на тази диета е да се тъпчете със зелева супа и разрешената за деня храна (освен ако не е казано точно колко се яде).

Очаквайте моята модификация на диетата със зелева супа, където ще обясня защо включвам всяка една от храните.

ПП Оригиналната диета със зелева супа и според мен не е най-хубавото нещо на света, но имам много вкусна и лесна рецепта за зелева супа, която в съчетание с разнообразни диетични (не калорични) храни, може да направи зелевата диета приятна и ефективна :)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 5:46 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Pisana написа:
Оригинална рецепта за Зелева супа от Диетата със същото име
Ся, да не дойде някой да претендира за авторски права? :P


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Окт, 2007 8:34 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ей, ще ме и най-вече се уморите с тия диети бе! На какво искате да заприличате? Торба кокали?

Та ние да не сме песове, че да търчим подир такваз торба? :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Май, 2012 2:28 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Май, 2012 2:19 pm Вто
Мнения: 5
Мале помня като бях по-малка сестра ми нагъваше такава по цял ден. Повръщаше й се, ама нагъваше. Не отслабна много. После изведнъж реши, че й е писнало да гладува и почна да си яде всичко. По малко, на често. И отслабна. Не знам как стана :O


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB