Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:36 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 08 Яну, 2005 12:40 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Синът ми има алергичен обрив. Сега е на диета - без яйца, месо, цитрусови, шоколад, мед, млечни продукти... С какво да го храня? (Покрай него и ние сме на диета, той се дразни, ако останалите похапват от 'забранените' неща, а на него не му дават). Варените картофи, макарони и ориз ни омръзнаха. Сигурно може и нещо друго да се приготви.
Ако някой има опит, нека го сподели, моля!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2005 1:12 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:( Горкичкото..аз няма никакъв опит,обаче на първо време се сещам за варивата-боб,леща,зелен боб,нахут(за тях не си споменала или малкия не ги обича..) ,а също и карфиол,броколи,зеле.Друго ,което се сещам е да се поровиш в сайтовете за Веган рецепти..
Обещавам да помисля по обстойно и след като се уточним какви храни обича и какви не ,ще измислим нещо. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2005 3:00 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
За варивата педиатърката нищо не спомена, ще трябва да я попитам. По принцип не би трябвало да се дават, защото са богати на белтъчини, а и са трудно смилаеми.
Днес мисля да направя печено прясно зеле на фурна, и евентуално зелник (с кисело), ако успея да купя бяло брашно (че от типовото се късат корите). Страшно разнообразие, нали?


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2005 8:53 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
С деца е много трудно, все гледат в твоята чиния и питат "Ама защо...?"
Пробвай чушки печени с доматен сос, зелен фасул , грах (повеето деца обичат грах), карфиол на фурна посипан с галета, спанак - изобщо всички зеленчуци.


 Profile  
 
 Рецепта: Благодаря!
Сготвено на: 09 Яну, 2005 1:33 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Благодаря ви, че се отзовахте на моя проблем!
След като попремина паниката ми, се взех в ръце и сготвих някои нещица, които се приеха доста благосклонно. Единствения проблем е, че към тях малкия непременно искаше пържена риба, шунка и портокалов сок :lol: . Добрата новина е, че обривът вече позавехна, благодарение на подходящата диета и лекарството.
Рецептата за картофеното фрикасе, което толкова много се услади на моите хора, я поствам в диетичните рецепти.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB