Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:44 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 47 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2
Message
Сготвено на: 30 Апр, 2009 11:47 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
SeriouZ написа:
gotin написа:
Привет!
Благодаря за търпението и разбирането. Хапвайте в Зоната и бъдете здрави!

:)Здравей!
Никак не ми се иска да те разочаровам, но се налага в името на истината.
Явно не си прочел книгата на д-р Бари Сиърс като учебник, а като художествена литература.
Не си направил и достатъчно добре всичките изчисления, повтори ги много внимателно и конвертирай английските мерки в метрични.
Нормалното количество блокове варират между 8 и 10.
11 блока вземам аз, като имах много ниски телесни мазнини за ръста и теглото си. Когато започнах, бях 112 кг. при 180 см. ръст.
А твоите "калкулирани от сайт" 16 блока са си най-откровено преяждане.
В това няма много страшно, ако пропорциите на въглехидрати, белтъчини и мазнини са правилно балансирани.
Разбира се, това, че тренираш, спортуваш и се занимаваш с фитнес, означава, че изгаряш тези блокове, които са ти в повече.
Значи, ако се храниш в Зоната и спортуваш, нещата не са толкова погрешни.
Но съм сигурен, че не си направил правилно изчисленията.
Освен това, още една забележка - храненето в Зоната не е "диета" в общоприетата употреба на тази дума.
И друг път съм казвал, че това е вид пълноценени възстановяващ здравето доживотен начин на хранене.
Просто досега по-добро от това не е измислено за здравето на даден човек, при това абсолютно персонално съобразено с нуждите на неговия организъм.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Май, 2009 8:11 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2009 7:09 pm Чет
Мнения: 3
Привет!
Готин, не съм съгласен! Факторът на физическа активност играе основна роля в определянето на дневната нужда от протеини. Възможни са крайности.

В моя случай - тегло 64кг, талия 73см, китка 16см - крехка телесна маса 61кг (5% мазнини) или 134 фунта. При Фактор на физическа активност вариращ от 0.5 до 1 - дневната нужда от протеини е между 67 и 134 или 9-19 блока (1 блок = 7г протеини). Бъркам ли някъде? ;)

Това, което се опитвам да разбера е - има ли начин да използвам Зоната за трупане на крехка телесна маса, а не само за изгаряне на излишните мазнини?

Поздрави!


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Май, 2009 11:31 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
SeriouZ написа:
Привет!
Готин, не съм съгласен! Факторът на физическа активност играе основна роля в определянето на дневната нужда от протеини. Възможни са крайности.

В моя случай - тегло 64кг, талия 73см, китка 16см - крехка телесна маса 61кг (5% мазнини) или 134 фунта. При Фактор на физическа активност вариращ от 0.5 до 1 - дневната нужда от протеини е между 67 и 134 или 9-19 блока (1 блок = 7г протеини). Бъркам ли някъде? ;)

Това, което се опитвам да разбера е - има ли начин да използвам Зоната за трупане на крехка телесна маса, а не само за изгаряне на излишните мазнини?

Поздрави!


Здравей!
Мисля (по-скоро не съм сигурен), че с този начин на хранене просто се оптимизира теглото и количеството мазнини в тялото.
Затова просто се стига оптимума за даден организъм и дадена конструкция.
Като казвам "дадена", имам предвид даденото от Природата при раждането.
Трупането на крехка телесна маса е друг проблем, който използва други възможности на мускулите при дразнене, и то системно, да се увеличават като обем и качество. С това основно се занимават и са много компетентни и подготвени, включително и теоретически всички, които активно се занимават с културизъм.
Доколкото разбрах и ти имаш връзки в тези среди, защо не попиташ някой корифей в тази дейност.
Храненето в Зоната уравновесява и хармонизира всичко в организма още на ниво клетъчни хормони, а прекомерното трупане на мускулна маса е минаване в някакъв вид крайност. Не считам, че храненето в Зоната ще ти помогне за това.
Но пък изобщо няма да попречи, напротив, ще държи организма ти в абсолютно равновесие и няма да позволи прекалаването в някоя област да ти се отрази, а ще го балансира веднага.
За да трупаш в по-голямо количество мускулна маса ще ти бъде необходимо да вземаш много повече протеини, за да изграждаш мускула, а за да се храниш в Зоната, това голямо количество протеини трябва да уравновесяваш със също толкова прекомерно голямо количество въглехидрати, които се съмнявам, че ще можеш да изгаряш с физическо натоварване.
Погледни сумистите, те искат да трупат обем и тегло наред с мускулната маса, защото им е необходима инерцията на голямата маса и тегло.
Затова и поемат огромни количества храна, която е в по-голямата си част въглехидрати.
Затова повечето освен многото си мускулна маса са си и доста тлъстички.
Според мене храненето в Зоната, което принципно е строго дозирано и в идеален баланс между въглехидрати и протеини няма да ти помогне.
Ако вземаш пет пъти повече протеини, задължително трябва да ги балансираш и с пет пъти повече въглехидрати, дори да пренебрегнем мазнините изобщо.
Освен ако не завишиш коефициентите за физическо натоварване, което вече си направил.
Храненето в Зоната е гениално тогава, когато хранителният блок е абсолютно балансиран, а при тебе, за нуждите на мускулната маса ще трябва да нарушиш този баланс като силно предозираш протеините, а това вече няма да е хранене в Зоната, ще бъде дисбалансирано.
Виж, ако вече си натрупал необходимата ти мускулна маса, храненето в Зоната може идеално да задържа и хармонизира това състояние до безкрайност, включително и при редовни физически усилия, за които си има съответните коефициенти.
Изводът е, че докато тренираш усилено и трупаш крехка телесна маса, дисбалансираното хранене в Зоната ще ти помага да не натрупаш и тлъстини наред с мускулната маса, защото балансираното хранене по Зоната задължително ще те накара да поемаш големи количества въглехидрати, които впри никакви физически усилия няма да можеш да изгориш и ще ги натрупаш в депа от тлъстини неминуемо.
Дано да съм ти бил полезен с тези разсъждения.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Май, 2009 11:52 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2009 7:09 pm Чет
Мнения: 3
Здравейте!
Наскоро си купих книгите за Зоната, излезли до момента на български (ако някой знае за други да казва :) ; тези намерих в онлайн книжарниците) - Зоната, Овладяване на Зоната (на Бари Сиърс) и Ние и Зоната (Мария Папазова).

Готин, благодаря за изчерпателните разсъждения, почти напълно съм съгласен с тях; не смятам да изоставям Зоната в полза на протеинова диета. Животът в Зоната е нещо, с което прекалено много се гордея.

Интересното е, че все пак успях да намеря информация по въпроса, който засегнах преди време (в Овладяване на Зоната) - може ли да се качи крехка телесна маса с този режим на хранене. Ще се опитам да я опиша без да цитирам дословно:

Според авторът, изграждането на 450г мускулна маса на месец е доста смело начинание. За целта, количеството блокове, които приемате за поддържането на вече съществуващата си крехка телесна маса, трябва да се повиши с 1 блок. Балансът протеини-въглехидрати-мазнини за деня си остава валиден. Обяснението е, че мускулът съдържа 70% вода или само 136 грама протеини (от желаните 450). При разделяне 136 грама на 30 дни излиза, че са необходими към 4,5 грама протеини повече за изграждането на тези 450г допълнителна мускулна маса. Разбира се в основата на усвояването на тези протеини е спортуването и най-вече - вдигане на тежести.

Поздрави!


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2009 11:00 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
SeriouZ написа:
Здравейте!
Според авторът, изграждането на 450г мускулна маса на месец е доста смело начинание. За целта, количеството блокове, които приемате за поддържането на вече съществуващата си крехка телесна маса, трябва да се повиши с 1 блок. Балансът протеини-въглехидрати-мазнини за деня си остава валиден. Обяснението е, че мускулът съдържа 70% вода или само 136 грама протеини (от желаните 450). При разделяне 136 грама на 30 дни излиза, че са необходими към 4,5 грама протеини повече за изграждането на тези 450г допълнителна мускулна маса. Разбира се в основата на усвояването на тези протеини е спортуването и най-вече - вдигане на тежести.

Поздрави!


Здравей!
Радвам се, че продължаваш със Зоната.
Само бих искал да изкажа малко съмнение, че по чисто математически начин може да се промени балансът на изграждане на мускулната маса.
Идеята на Бари Сиърс е гениална, но не поради математическия баланс между протеини, мазнини и въглехидрати, а поради изключително хитрия начин за реглаж или тунинг на цялата хормонална система на човек.
Не забравяй, че всяко увеличаване на приетото количество протеини (вече май ти го писах...), задължително се съпровожда с пропорционално на тях увеличаване на въглехидратите и мазнините, което води след себе си твърде неясни и непредвидими резултати.
Предупреждавам те, че описаните по-долу килограми, протеини и въглехидрати са произволно взети, заради самия пример!
Представи си нещата много по-просто - една крехка телесна маса от 100 кг. се "храни" с 10 хранителни блока, т.е., "иска" 10 х 7 = 70 г.протеини дневно и 10 х 9 = 90 г. въглехидрати. Да не коментираме умишлено мазнините.
Това е необходимото за 100 кг. телесна крехка маса при умерено натоварване с движение.
Ако в желанието си да увеличиш крехката телесна маса, а не да я запазиш същата, започнеш да завишаваш количеството приемани протеини с коефициент 1,5, ще трябва да приемаш 70 х 1,5 = 105 г., но паралелно с това задължително ще трябва да завишиш и приемането на въглехидрати от 90 г. на 90 х 1,5 = 135 г.
Тези допълнителни 35 г. протеини и 45 г. въглехидрати, ще трябва да "изгаряш" с допълнително физическо натоварване.
Би трябвало да изчислиш колко точно калории са тези допълнителни 35 г. протеини и 45 г. въглехидрати и с колко точно усилия ще ги "изгориш", т.е., усвоиш пълноценно, без да дадеш и най-малкия шанс на хормоналния тандем "инсулин/глюкагон" да ги натрупа във вид на мастни натрупвания.
Дори трябва да се презастраховаш малко и да изгаряш поне с 10% в повече калории, за да си сигурен, че единствено протеините ще отидат за храна и изграждане на нова мускулна маса, стимулирана от системното и усилено съкращаване на мускулите (които и да са те).
Обяснявам още веднъж:
100 кг. крехка телесна маса се "храни" с точно 70 г. протеини и 90 г. въглехидрати. толкова иска, за да се запази 100 кг. при средно физическо натоварване.
Увеличаваш двойно физическото натоварване със съответния разход на енергия.
Но не увеличаваш двойно приемането на ежедневната доза протеини и въглехидрати, защото все още си си със 100 кг. крехка телесна маса.
Увеличаваш само с 50%, т.е, с коефициент 1,5 и приемаш 105 г. протеини и 135 г. въглехидрати. Излишните 35 г. протеини отиват директно за храна на мускула и се усвояват пълноценно при удвоеното изгаряне на енергията, а излишните 45 г. въглехидрати също изгарят поради повишения общ разход на енергия, макар че не отиват директно за изграждане на мускула, но стават пак на крехка телесна маса, а не се натрупват като мастни депа.
Това е положението, според мене.
Успех!


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Ное, 2009 10:21 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2009 10:54 am Пон
Мнения: 3
Location: ATINA
Мн ме интересува и мн искам някои да ми помогне!но не мога да из4исля блоковете си !Бисо4ина 161 61 кг талий84 хан6[/img][/quote][/u][/i][/b] 183 китка 16


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2009 11:12 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
bebelina написа:
Много ме интересува и много искам някои да ми помогне, но не мога да изчисля блоковете си !Височина 161, 61 кг, талия 84, ханш 183, китка 16
Готин, няма ли да помогнеш на девойката?


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2009 11:49 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 16 Ное, 2009 10:54 am Пон
Мнения: 3
Location: ATINA
Благодаря, ви мн за подкрепата Мр.Лази но явно" готин се е уморил с такива като мен невежи,а и аз сам обаркала хан6а ми е не 183 а 103.Живея в 4узбина и малко ми е трудно да отделя време за да си направй резима за хранене , :o а и нали затова сме заедно да си помагаме!!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2009 10:15 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
bebelina написа:
Благодаря, ви мн за подкрепата Мр.Лази но явно" готин се е уморил с такива като мен невежи,а и аз сам обаркала хан6а ми е не 183 а 103.Живея в 4узбина и малко ми е трудно да отделя време за да си направй резима за хранене , :o а и нали затова сме заедно да си помагаме!!!!

Единственото, с което бих могъл да ти помогна е съветът да си намериш книгата на д-р Бари Сиърс "Ние и Зоната", да я прочетеш основно поне два пъти, да решиш дали храненето в Зоната ти е по силите, да установиш, че това съвсем не е една от многобройните диети за отслабване, а твърде сериозно отношение към храненето изобщо и хранене до края на живота ти, след което да си изчислиш по дадените там таблици и твоите размери, измерени възможно най-стриктно и конвертирани от сантиметри и грамове (килограми) в инчове и фунтове, за да се справиш с таблиците, за да получиш данните за процент мазнини и чисто телесно тегло, на базата на които да можеш да вземеш отново от таблиците броят хранителни блокове, които са необходими за 24 часа специално за твоя организъм...
След което да си прецениш дали ще удържиш да се храниш всеки божи ден по пет пъти (през 4 до максимум 5 часа) с храна, която предварително е изчислена до грамове и хранителни блокове, съдържащи балансирани въглехидратни, протеинови и мастни блокове и дали това няма да надхвърли интелектуалните и волевите ти възможности.
Това, за което ме молиш, всеки, започнал този начин на хранене, задължително си го прави сам, при това задължително след като му е пределно ясна цялата теория по въпроса.
Просто няма как да ти помогна, защото трябва да си пред мене, за да ти взема абсолютно точно всички необходими мерки за изчисляването.
Разбирам, че си в чужбина и ти е трудно да отделиш време за изчисленията, но ако за това елементарно нещо не вложиш малко труд и време, бъди абсолютно сигурна, че няма да се справиш с храненето в Зоната повече от 3 дни.
По данните, които ми даваш (и съм принуден да ги приема за верни, просто защото нямам други), направих необходимите изчисления.
Според данните, които ми даваш, нуждата на твоя организъм от протеини за 24 часа е 63,52 г.
Разпределението в протеинови блокове е при хранене 5 пъти на ден през 4 до 5 часа (сама определяш в кой период от време колко блока да приемаш, според работното и свободното си време).
Според твоите данни, нуждаеш се от 63,52 : 5 = общо 13 протеинови блока/24 ч.
Един хранителен блок означава в даден обем храна да се съдържат едновременно 1 протеинов блок от 7 г. протеини, 1 въглехидратен блок от 9 г. въглехидрати и 1 блок мазнини от 1,5 г. мазнини.
Във всяка храна се изчислява съдържанието на протеини, въглехидрати и мазнини, според много и различни таблици, които съдържат тези данни.
Според направените изчисления, на твоя организъм са нужни дневно (24 часа) 63,52 г.протеини, на които съответстват 115 г. въглехидрати и 19 г. мазнини.
Примерно разпределение на блоковете: 7 ч.сутрин - 4 бл., 11 ч.- 2 бл., 15 ч. - 2 бл., 19 ч. - 2 бл. и 23 ч.- 3 бл.
Така бих ги разпределил аз, съобразявайки се с работното и свободното си време.
Оттук - нататък всичко е в твоите ръце - изчисляване на блоковете във всяка храна и т.н.


P.S. За пръв път правя компромис и отговарям на човек, който пише с 4 и 6 вместо ч и ш, като се съобразявам, че си в чужда страна...


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2010 10:03 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Май, 2010 9:47 pm Съб
Мнения: 1
gotin написа:
Според твоите данни, нуждаеш се от 63,52 : 5 = общо 13 протеинови блока/24 ч.
Един хранителен блок означава в даден обем храна да се съдържат едновременно 1 протеинов блок от 7 г. протеини, 1 въглехидратен блок от 9 г. въглехидрати и 1 блок мазнини от 1,5 г. мазнини.
Във всяка храна се изчислява съдържанието на протеини, въглехидрати и мазнини, според много и различни таблици, които съдържат тези данни.
Според направените изчисления, на твоя организъм са нужни дневно (24 часа) 63,52 г.протеини, на които съответстват 115 г. въглехидрати и 19 г. мазнини.


Здрасти Gotin, ние със съпругата ми сме съвсем нови в Зоната и се опитваме да разберем точно как се изчисляват блоковете, така попаднах на този форум. Твоя начин малко ме обърква. Ако момичето консумира 13 блока протеини на ден по 7 грама това прави 91г. вместо 63,52. Аз ли бъркам в случая?

Не е ли правилно тези 63,52 грама да разделим на 7 грама протеин и така с 9 блока да се храни 5 пъти на ден.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Май, 2010 11:21 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
akira написа:
gotin написа:
Според твоите данни, нуждаеш се от 63,52 : 5 = общо 13 протеинови блока/24 ч.
Един хранителен блок означава в даден обем храна да се съдържат едновременно 1 протеинов блок от 7 г. протеини, 1 въглехидратен блок от 9 г. въглехидрати и 1 блок мазнини от 1,5 г. мазнини.
Във всяка храна се изчислява съдържанието на протеини, въглехидрати и мазнини, според много и различни таблици, които съдържат тези данни.
Според направените изчисления, на твоя организъм са нужни дневно (24 часа) 63,52 г.протеини, на които съответстват 115 г. въглехидрати и 19 г. мазнини.


Здрасти Gotin, ние със съпругата ми сме съвсем нови в Зоната и се опитваме да разберем точно как се изчисляват блоковете, така попаднах на този форум. Твоя начин малко ме обърква. Ако момичето консумира 13 блока протеини на ден по 7 грама това прави 91г. вместо 63,52. Аз ли бъркам в случая?

Не е ли правилно тези 63,52 грама да разделим на 7 грама протеин и така с 9 блока да се храни 5 пъти на ден.



:oops: Явно съм сбъркал...
При 62,3 г. протеини/24 ч., наистина това означава:
62,3г.протеини/24 ч.:7 г. протеини в 1 протеинов блок = 9 протеинови блока.
И тези 9 п.б. трябва да се разпределят разумно в рамките на деня или на 5 хранения, примерно 3+1+2+2+1 или 2+2+2+2+1, според индивидуалната преценка.
Благодаря за откриването на грешката! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2010 3:00 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 26 Юли, 2010 2:50 pm Пон
Мнения: 1
привет на всички вярващи и невярващи на Зоната!
Ще кажа само, че съм опитвал всякакви варианти за отслабване, но това тук е съвсем различно. Давал съм купища пари за диети с краткотрайни резултати, калороброене и какви ли не простоии, но сега нещата са съвсем различни - за 7 седмици - 6 кг. не съм се лишавал от нищо, камо ли от любимото ми нещо - сладкото. Сега знам, че ако искам сладичко излизам от Зоната, но после с няколко хранения съм отново на правия път. Който не вярва - да опита.
Поздрави.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Юли, 2010 3:33 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
bahurini написа:
привет на всички вярващи и невярващи на Зоната!
Ще кажа само, че съм опитвал всякакви варианти за отслабване, но това тук е съвсем различно. Давал съм купища пари за диети с краткотрайни резултати, калороброене и какви ли не простоии, но сега нещата са съвсем различни - за 7 седмици - 6 кг. не съм се лишавал от нищо, камо ли от любимото ми нещо - сладкото. Сега знам, че ако искам сладичко излизам от Зоната, но после с няколко хранения съм отново на правия път. Който не вярва - да опита.
Поздрави.


Поздрави за постиженията!
Моят коментар, обаче, е, че храненето в Зоната НЕ Е диета за отслабване, а това е само страничен ефект от оптимизиране на цялостното ви хранене.
Дълбоко погрешно е да се гледа на Зоната като на диета за отслабване.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Яну, 2011 8:55 am Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Яну, 2011 8:41 am Нед
Мнения: 2
Описаното в Зоната е начин на живот, не просто някаква диета за отслабване, отслабването е следствие
Благодарение на този начин на хранене спрях лекарствата за кръвно, които пих 7-8 години и които според докторите щях да пия до живот. Пулса ми от близо 110 с лекарства, сега е 65-70, кръвно над 120/75 рядко вдигам и то само при лепване на някой вирус.
Храня се от 3 години по този начин и за този период резултатите са ,че съм пил само 2 пъти по едно хапче аналгин за главоболие, следствие на вирусно заболяване, което отшумя само с чайчета, докато преди пиех по 2-3 пъти аналгин седмично и всекидневната доза хапчета за кръвно.
Впрочем отслабнах и 20кг, което пък изобщо не ми беше цел, но сега се чуствам определено по-добре, да не говорим колко работа свършвам дневно.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Яну, 2011 6:18 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
gogokuzo написа:
Описаното в Зоната е начин на живот, не просто някаква диета за отслабване, отслабването е следствие

Пожелавам ти още много успехи!


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2011 7:18 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Свалянето на кръвното е по-скоро следствие на свалените 20 кг.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2011 10:32 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
MR.LAZY написа:
Свалянето на кръвното е по-скоро следствие на свалените 20 кг.

Ама, разбира се, то си е съвършено ясно...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Яну, 2011 7:30 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Яну, 2011 8:41 am Нед
Мнения: 2
Е сигурно е така, но в продължение на 7-8 години никой доктор не ми каза, свали килограмите в нормата и нама да имаш кръвно, а само ми сменяха хапчетата. Даже и след това като им казвам, че съм се излекувал, ми отговарят с насмешка, че това са бабини приказки, даже не се интересуват каква диета спазвам, камо ли да я препоръчат на някой с подобен проблем, имам усещането, че ги е яд, че губят клиент.
Тоест не съм съвсем прав, един доктор /д-р Ингилиев от Ямболска кардиологична клиника/ ми прави последно изследване и ми каза, нямаш болни органи, следователно само килограмите са ти проблем, свали ги и няма да имаш кръвно, но и той не знаеше как да постигна това. Самия той е с наднормено тегло и два инфаркта.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Яну, 2011 5:38 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
gogokuzo написа:
Е сигурно е така, но в продължение на 7-8 години никой доктор не ми каза, свали килограмите в нормата и нама да имаш кръвно, а само ми сменяха хапчетата.
Нормално е. Съвременна медицина не лекува, а предписва лекарства. Това е бизнес за милиарди.

Иначе преди месец се наложи да гладувам и смъкнах 10 кила. В резултат кръвното ми се оправи.

Не го приемайте, че не приемам зоната. Както казва моя китайски доктор, каквато и диета да почнеш (знам, че Зоната не е диета :)), все ще е полезна, защото внася някакъв ред в иначе хаотичното ни хранене.

Наскоро по някое от Дискавъритата гледах предаване за хора, които се хранят с 2/3 от необходимите им калории, което води до по-дълъг живот и до по-добро здраве като цяло. Така че всеки си избира.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Яну, 2011 8:17 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
MR.LAZY написа:
Както казва моя китайски доктор, каквато и диета да почнеш , все ще е полезна, защото внася някакъв ред в иначе хаотичното ни хранене.

Мистър, китайците е всеизвестно, че са с 2-3 хиляди години пред нас... В почти всички отношения, свързани с готвене и лечение, поне...
Истината е, че не сме културни в това отношение, ядем хаотично и то това, което ни се иска "на езика" и то толкова, колкото ни се иска на въпросния "език". Уви...
Кеф, кеф, докато сме млади и невероятнита възможности на организма ни да компенсират са в действие, но след 50 започват инфарктите и инсултите, като закономерен резултат от горепосочения "кеф"...
Доказана истина е, че хората над 50 г. трябва да се хранят с 50% от това, което им се иска, на 60 г. - с 40%, а на и над 70 г. - с не повече от 30% от това, което ни се иска.
Така имаме шанс да изживеем положеното от Природата и гените ни време...
А, ако се храним от деца в Зоната, този шанс се увеличава с поне 50%, защото няма, не е измислен друг, по-нормален начин за правилно хранене от храненето в Зоната.
Ноторно известен факт, Мистър, тук не е въпрос обича ли някой Зоната или не я обича... Не става дума за любов, а за факти. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Фев, 2012 7:49 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 01 Фев, 2012 7:43 pm Сря
Мнения: 1
Здравейте! Интересува ме храненето в зоната. Изчислих всичко, както беше указано в книгата д-р Папазова, но не мога да си съставя менюто. Бихте ли ми изпратили таблиците, които вероятно ще ми помогнат. Предварително Ви благодаря!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Фев, 2012 10:24 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Dani написа:
Здравейте! Интересува ме храненето в зоната. Изчислих всичко, както беше указано в книгата д-р Папазова, но не мога да си съставя менюто. Бихте ли ми изпратили таблиците, които вероятно ще ми помогнат. Предварително Ви благодаря!

Разбира се, че с удоволствие ще Ви ги изпратя, само ми дайте и-мейл адрес.
Но се съмнявам много да Ви помогнат, защото това са просто данните за съдържанието на протеини, въглехидрати и мазнини за много хранителни продукти, нищо повече.
Самото създаване на менюто е твърде личен и много творчески труд, защото се отнася изцяло до личния Ви вкус. И това едно от най-досадните и неприятни неща в Зоната, точно това отблъсква повечето от искрено желаещите да се хранят в Зоната.
Със списъците ще ви изпратя и по-голямата част от доста голямата ми кореспонденция, с молбата много съвестно да я прочетете. От нея ще научите страшно много неща за Зоната и ще намерите отговор на бъдещи свои въпроси.
И, както винаги, отново, отново и отново да повторя, че храненето в Зоната в абсолютно никакъв случай не е диета за отслабване, а невероятно точен, прецизен и персонифициран начин за напълно индивидуално пълноценно хранене. И не е до постигане на "главния" (според повечето) резултат - нормализиране на теглото, а идеалното Ви хранене до края на живота Ви,което ще ви предпази и излекува от твърде много болести и рязко ще удължи живота Ви. Отслабването или по-точно, нормализирането на теглото Ви е само нищожен страничен ефект от положителния резултат от храненето в Зоната. Истинският положителен ефект се състои съвсем не в козметичния резултат, а именно в здравословно-лечебния резултат. Вкарвайки организма си в идеалните за него здравословни параметри чрез правилното хранене, вие рязко се подмладявате, намалявате лекарствата, които вземате (ако вземате такива) с до 2/3, като съвсем нормално е много от лекарствата изобщо да ги спрете завинаги.
:oops: Съжалявам, че звуча като рекламен агент, но това, което Ви пиша, всъщност са многогодишни наблюдения върху човек, който се храни стриктно в Зоната от повече от 10 години. Сега е на 65 години, а здравословно (подкрепено от всякакъв вид многостранни изследвания!) е на 18-20-годишна възраст!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 47 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB