Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:11 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 
Message
Сготвено на: 15 Мар, 2008 4:55 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Мар, 2008 3:18 pm Пет
Мнения: 4
Не се шегувам. Малко над 40 кг. съм и вече на скелет започвам да приличам. Лекарите не откриват здравословен проблем. Какво да ям, за да кача поне 5-6 килограма. Опитвам се да се храня редовно, но понякога забравям, че не съм яла.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2008 7:53 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Тестени неща, примерно паста, с мазни сосчета - сирена, сметана, каймица.
Сега идва лято - за десерт непременно сладолед!
Свински ребърца с пържени картофки, обилно поляти с бира!
Пица с шунка.
Топъл бял хляб с масло и сладко от шипки или сини сливи.
Коктейли със сладък алкохол
Бира
Бира
Бира
:cheers:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2008 8:41 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Бира
Бира
:cheers:
Виждал съм кльощави хора с шкембе. Ужасно е смешно, така че бирата не е особено удачен вариант.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Мар, 2008 7:57 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Тестени неща, примерно паста, с мазни сосчета - сирена, сметана, каймица.
Сега идва лято - за десерт непременно сладолед!
Свински ребърца с пържени картофки, обилно поляти с бира!
Пица с шунка.
Топъл бял хляб с масло и сладко от шипки или сини сливи.
Коктейли със сладък алкохол
Бира
Бира
Бира
:cheers:


Алеко, имам една колежка ежендневно поглъща всичко изброено + бисквитки, туиксчета и други такива и ефектът е никакъв.

А и ми се струва, че сладкото от сини сливи вероятно ще има прочистващ ефект.

Вероятно е необходимо да няма и никакво движение или пък обратното спорт 4 пъти седмично, но със сериозна хранителна подготовка тогава.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Мар, 2008 8:09 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
И аз имам 2 примера за много пиене на бира,но пък спестяване на мазни и в големи количества мезета към нея,и ефекта е плоски кореми.Даже знам една диета с бира.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Мар, 2008 8:27 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
миш маш написа:
И аз имам 2 примера за много пиене на бира...
На вас жените ви една халба от 500 мл ви се вижда, много, така че е субективно. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Мар, 2008 8:38 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
На вас жените ви една халба от 500 мл ви се вижда, много, така че е субективно. :lol:


Суриозно? :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Мар, 2008 9:16 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Хах! :mrgreen: Колко ми е близка тази тема. Изброеното от Алеко не действа, както казва и Маца. Бирата също. Имам обаче въпрос: Ти добре ли се чувстваш на тези килограми? Ако се чувстваш добре, не мисля, че охранването тип 'бройлер' ще ти подейства здравословно. Ако обаче не се чувстваш добре (независимо как се възприемаш визуално ;) ) то тогава нещата са различни...
Мръвка, мръвка, мръвка, и други белтъчини бих предложила в този случай, ама не съм специалист!
А ако забравяш да хапваш, може би наистина нямаш нужда? Обикновено организмът знае най-добре.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 10:50 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Хах! :mrgreen: Колко ми е близка тази тема. Изброеното от Алеко не действа, както казва и Маца. Бирата също.


Как да не действа бе! Вижте ме мен само и ще се убедите, че действа перфектно. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 12:23 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Съжителствам с живия пример, че не действа :mrgreen: Или явно действа избирателно.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 5:24 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Калина, има някои неща, които са въпрос на "структура". Ако структурата ти е по-скоро слаба, едва ли можеш да станеш приятно закръглена без да навредиш на здравето си. И аз познавам хора, които буквално хабят храната: ядат като лами и какви ли не богати на калории боклуци, но телата им продължават да не се интересуват от калориите. Според мен е по-важно да си здрава. Ако всичко ти е наред (субективно усещане или няколко стандартни теста), няма смисъл да се мъчиш. Ако обаче нещо ти липсва или има някакъв проблем, посъветвай се с диетолог, за да набаваш именно липсващите вещества, а не половината Менделеева таблица.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2008 12:18 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Мар, 2008 3:18 pm Пет
Мнения: 4
Замених бирата с бирена мая, че от нея няма махмурлък. Поне 3-4 килограма трябва да кача. От дете съм злояда и това е също е проблем.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2008 10:28 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
Калина, има някои неща, които са въпрос на "структура". Ако структурата ти е по-скоро слаба, едва ли можеш да станеш приятно закръглена без да навредиш на здравето си. И аз познавам хора, които буквално хабят храната: ядат като лами и какви ли не богати на калории боклуци, но телата им продължават да не се интересуват от калориите. Според мен е по-важно да си здрава. Ако всичко ти е наред (субективно усещане или няколко стандартни теста), няма смисъл да се мъчиш. Ако обаче нещо ти липсва или има някакъв проблем, посъветвай се с диетолог, за да набаваш именно липсващите вещества, а не половината Менделеева таблица.


Напълно подкрепям Meg.
Принципно, организмът "диктува" кога да се храним и ( би трябвало...) колко, за да бъдем в здравословните норми. И, ако организмът ни, който всъщност е една перфектна и фина лаборатория, реши, че сме стигнали опасен минимум и са ни жизнено необходими някакви вещества или просто калории, той започва да диктува на вкусовите ни усещания да търсим и се храним с тези храни, които го удовлетворяват.
Преди повече от 40 години група американски лекари - диетолози са направили един много интересен и поучителен експеримент.
На група деца от детска градина, на възраст между 1 и 3 години, предоставили възможността да избират сами храната си, като пред тях поставяли купички с най-различни по състав и калоричност храни. През времето на експеримента по два пъти на ден правили пълни лабораторни изследвания на децата.
Без много подробности, накрая съвсем ясно се установило, че , примерно, дете, което няколко дни последователно предпочита да се храни с кашичка от зеле, се нуждае от микроелемент, който се намира само във въпросната зелева кашичка...
Така че, ако ти се чувстваш достатъчно енергична и в добра здравословна форма, не си заслужава само заради женска суетност да товариш организма си с излишно висококалорична "угояваща" храна.
Според мене, основен критерий за доброто здраве е енергичността на човек, ако ти нямаш оплаквания в това отношение, значи не е нужно да "модифицираш" организма си.
Бих ти препоръчал пелинов сироп, който можеш да си направиш и сама, но има рецепти във всяка билкова и обикновена аптека.
Става въпрос за смес от билки, като основната е пелин, който действа силно стимулиращо апетита. Има и готови билкови сиропи.
Съветвам те да прочетеш малко и от книгата на д-р Бари Сиърс "Овладяване на Зоната", за да видиш, че трябва да се подпомагат, а не да се разстройват фините регулаторни механизми на хормонално ниво, свързани с поемането и обработването на храната от организма ни.
С поемането на прекалено мазна, сладка, тестена и друга свръхвисококалорична храна ти всъщност нарушаваш естествения баланс на двойката хормони инсулин-глюкагон, които отговарят за натрупването на резервни мастни депа в организма ти.
Експерименти с бързо натрупване на килограми и последващото им възстановяване до норма правят повечето от известните артисти за определена роля, но по техни сведения, това става когато си достатъчно млад и е твърде рисковано над 40- годишна възраст.
Това са съветите, с които мога да ти бъда полезен, най-добре е да стимулираш естествения си апетит, а организмът ти сам ще ти покаже какво и колко да ядеш.
Никога не забравяй, че храненето, поемането на вкусна храна е едно от големите удоволствия на човек...
И, знаеш ли колко от присъстващите във форума лакомници биха искали да са на твое място - да си похапват най-сладко и да не напълняват?...
:lol: :lol: :lol: Сигурно почти всички... :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Апр, 2008 11:45 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Мар, 2008 3:18 pm Пет
Мнения: 4
Готин, непременно ще потърся тази книга. Аз предпочитам вегератианска храна и 5 години съм се хранила само с такава храна. Тогава поддържах нормално тегло между 50 и 52 кг. Много ме заинтригува поста ти. Не съм "поглеждала" храненето от тази страна. Благодаря!


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Апр, 2008 10:48 am Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Калина, препоръчвам ти един руски филм "Самая обаятельная и привлекательная" - чуден е. За мен поне беше от голяма полза.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Апр, 2008 7:37 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Калина, напълно се присъединявам към коментара на Готин. Само ще добавя, че аз прочетох една научна статия, в която беше развита теорията, че хомо сапиенс е станал такъв когато е открил огъня и е започнал да яде печено месо. В месото има вещества, които са необходими за оптималното функциониране на нашия мозък, и които липсват във плодовете и зеленчyците. Също така тези вещества се усвояват най-пълноценно, когато месото е сготвено. Не искам да ти променям възгледите за храненето, просто давам информация. Може би трябва да се ориентираш към ядките, според мен, защото те се доста калорични, но с полезни за организма мазнини. И още нещо, както забеляза Готин, предпочитам да съм на твоето място, а не да водя постоянна борба, между апетита ми и килограмите.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Апр, 2008 5:46 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
kristi написа:
Калина, напълно се присъединявам към коментара на Готин. Само ще добавя, че аз прочетох една научна статия, в която беше развита теорията, че хомо сапиенс е станал такъв когато е открил огъня и е започнал да яде печено месо. В месото има вещества, които са необходими за оптималното функциониране на нашия мозък, и които липсват във плодовете и зеленчyците. Също така тези вещества се усвояват най-пълноценно, когато месото е сготвено. Не искам да ти променям възгледите за храненето, просто давам информация. Може би трябва да се ориентираш към ядките, според мен, защото те се доста калорични, но с полезни за организма мазнини. И още нещо, както забеляза Готин, предпочитам да съм на твоето място, а не да водя постоянна борба, между апетита ми и килограмите.


Като стана въпрос за правилното функциониране на мозъка само да добавя, че последните изследвания на мастити английски учени доказват, че обикновената готварска сол е крайно необходима за мисловните функции на мозъка.
Разбира се, както се казва - всяко нещо с мярка.
На хората с доста високо кръвно налягане, на които им е противопоказано по-голямо количество готварска сол, (а на тях вечно им се хапва по-соленко, съгласно Закона на Мърфи) мога да препоръчам един трик - смелете обикновената готварска сол (още по-добре едра морска сол) в мелничка за кафе, докато стане като пудра захар, солете с нея като я сложите в солничка с по-ситни дупки (апропо, в Германия имат държавен стандарт за броя и диаметъра на дупките на солниците!!! Точно от гледна точка на съхраняване на здравето на нацията. Халал им вяра, както се казва...). "Трикът" се състои в елементарната идея, че разпрашената сол се усеща много по-силно като соленост, защото покрива много по-голяма повърхност при равни количества и грамажи. Ако ползвате едричка сол, както поръсената по солетите, неусетно поемате огромно количество сол, без да ви е прекалено солено. :!:


 Profile  
 
 Рецепта: ;;;
Сготвено на: 12 Окт, 2008 12:33 am Нед 



:( Здравейте и аз сам така. висока съм 160 см и съм 39 кг. Просто вече ми писва, защото немога да напълне1, каквото и да правя. Вярно ген е, ама чак пък толкова. А и вече съм на 23, би трябвало да започна да приличам на жена нали :lol: Опитвала сам всичко - витамини, протеини, а даве и не се двия изобщо. Помогнете.


  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2008 2:10 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Една може би малко радикална идея за жените, които искат да напълнеят. И да не ме оплюете после:

Бременност!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2008 2:16 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
:lol: Алеко, ама тя е временно решение.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2008 3:04 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Quote:
Помогнете.
Първо - пиши на кирилица. Ако не бяха ти отговорили, щях да ти изтрия поста.

Второ - ние не сме лекарски форум. Потърси специализирана помощ.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2008 4:00 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Quote:
Помогнете.
Първо - пиши на кирилица. Ако не бяха ти отговорили, щях да ти изтрия поста.

Второ - ние не сме лекарски форум. Потърси специализирана помощ.


Лелеее, колко си лош! Така се получава като зацапваш свещите! :P


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB