Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:08 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 11 Яну, 2006 3:20 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Откакто Бисквитка ходи на курсове, аз се вихря във кухнята, къде с по-голям, къде с по-малък успех. Но последното ми творение е направо върхът.

Както си преровям рецептите от сайта и попадам на една адски лесна - Мусака от зеле, картофи и ориз и понеже е много мързелива, викам си само за мен. Дори леко импровизирах като увеличих количеството двойно и освен предписаната вода сложих и чаша сок от кисело зеле. Докато "вкусотията" се готвеше, гладниците в къщи стоически чакаха крайния резултат. В 20 часа отварям тенджерата под налягане и какво да видя: перфектно сварени ориз, кисело зеле и картофи. Ама случвало ли ви се е да ядете сварен ориз или картофи без подправки? Като капак на всичко сложих в манджата едно немско кисело зеле (доста бледо подобие на нашето), което подсили негативния ефект. За да смекча положението сложих ястието да се пече във фурна, но гладните тушираха глада със сандвичи със "Сельодката на Клавдия".

Прегледах няколко пъти инструкциите, умножавах и делих продуктите, докато не погледнах категорията на рецептата - разделно хранене. Та, вече на въпроса "Какво ядат хората на разделно хранене?", мога да отговоря: понякога и безвкусни неща.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Яну, 2006 3:35 pm Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
А дроб-сърма или лозови сърми без джоджен :oops:
Или таратор с джоджен, че бях объркал бурканчетата??
Всъщност в ОбЧествения Рецептурник има вариант на таратор със джоджен...
И ред други такива весели изпълнения.

Но признавам постижението ви - то картофи и ориз ако не се посолят докато се варят - НЯМАТ посоляване после :cry: :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Яну, 2006 7:34 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ох, ох, горкото девойче :cry: , не стига, че учи по цял ден и на изпити се явява, ами и на сандвичи си я оставил...Гледай следващия път да не се престараеш с подправянето :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Яну, 2006 9:03 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Какво пък толкова е станало, тъкмо ще цени повече моите "специалитети" (понякога са по-гадни и от ТОВА) :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Яну, 2006 10:13 pm Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
В съда летят бабички и пъхат сирене - по действителен случай от първите години на изучаване на руски в българските училища...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB